DODAJ

Nowa linia tramwajowa przez Popowicką dojedzie na Maślice? Jest petycja

Komunikacja publiczna / Wrocław
Nowa linia tramwajowa przez
Tomasz Matejuk
2017-01-30 11:39:04
Mieszkańcy Maślic apelują do urzędników, by nowa linia tramwajowa, która będzie jeździć przez ulicę Popowicką, dojeżdżała do pętli przy ulicy Królewieckiej. – Maślice są gorzej skomunikowane z resztą miasta niż Kozanów – argumentują.

Wrocławski magistrat szykuje się do budowy trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, wraz z przebudową wiaduktu nad ulicą Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice.

Przetarg na wykonawcę tego przedsięwzięcia spółka Wrocławskie Inwestycje planuje ogłosić jeszcze w tym roku, a szacunkowy koszt to około 108 mln złotych. Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków unijnych.

To jedno z flagowych przedsięwzięć ujętych w uchwalonym pod koniec zeszłego roku planie transportowym Wrocławia, a także we Wrocławskim Programie Tramwajowym.

UM Wrocławia


Do urzędu miejskiego właśnie wpłynęła petycja związana z tą inwestycją. Jej autorzy apelują, aby nowa linia tramwajowa przez ulicę Popowicką została skierowana do pętli przy ulicy Królewieckiej, a nie do pętli na Kozanowie.

– Linia tramwajowa, która będzie korzystać z planowanego torowiska przez ulicę Popowicką powinna docierać do pętli na Maśliach ze względu na większe zapotrzebowanie społecznie niż na Kozanowie. Maślice są gorzej skomunikowane z resztą miasta niż Kozanów. Z pętli przy ulicy Królewieckiej w godzinach rannych i popołudniowych (godziny szczytu) korzysta mnóstwo osób, o wiele więcej niż z przystanków na Kozanowie. Ponadto przy pętli przy ulicy Królewieckiej znajduje się parking pod stadionem, co daje szerokie możliwości przesiadki na tramwaj – tłumaczą.

UM Wrocławia


Autorzy petycji dodają, że problemy komunikacyjne na Maślicach były często zgłaszane do magistratu i są wynikiem realnych potrzeb mieszkańców. Urzędnicy na razie nie odpowiedzieli na petycję. Gdy to zrobią, poinformujemy was o treści odpowiedzi.