DODAJ

Obwodnica Aglomeracji Wrocławskiej: w końcu powstaje most w Brzegu Dolnym

Drogi i mosty / Brzeg Dolny
Obwodnica Aglomeracji Wrocławskiej: w
tuWroclaw.com
2012-09-30 20:46:48

Ponad pół kilometra długości i niemal 16 m szerokości będzie miał most, który pod koniec przyszłego roku połączy gminę Brzeg Dolny z gminą Miękinia. Nowa przeprawa jest inwestycją prowadzona w ramach Obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej i kosztować będzie 172 mln złotych.

Budowa mostu na Odrze w Brzegu Dolnym zastąpi dotychczas funkcjonującą przeprawę promową. Inwestycja obejmie również budowę przeszło 6 km dróg dojazdowych, a także budowę mostu na rzece Jeziorce. Ogólny budżet inwestycji wynosi 172 mln 155 tys. zł., z czego 84 mln to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Odbudowy i Rozwoju.

Pozostałe środki pochodzą z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz pomocy finansowej lokalnego samorządu.Budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczęła się jesienią 2011 roku. Jej zakończenie jest planowane na koniec roku 2013. Inwestorem działającym w imieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma Skanska S.A.

W sobotę odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego z udziałem marszałka województwa dolnośląskiego - Rafała Jurkowlańca.

Budowa tej przeprawy to świetna wiadomość, bo dzięki niej łatwiej będzie się jeździć mieszkańcom północno-zachodnich osiedli Wrocławia. Most w Brzegu Dolnym (dziś Odrę przekracza się tam promem) ma być częścią trasy, która połączy Żmigród, Brzeg Dolny i okolice Środy Śląskiej z autostradą A4.
Autor: jg