DODAJ

Odbudują zrujnowaną kamienicę przy Nowym Świecie. Będą tam apartamenty [WIZUALIZACJE]

Kamienice i zabytki / Wrocław
Odbudują zrujnowaną kamienicę przy
Tomasz Matejuk
2016-11-14 14:12:46
Popadająca od wielu lat w ruinę kamienica Pod Złotym Lwem wreszcie dostanie drugie życie. Powstaną tam apartamenty przeznaczone na wynajem. Zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok.

O remoncie kamienicy przy ulicy Garbary 3-4, widocznej od strony ulicy Nowy Świat, mówi się od lat. Budynek przez dłuższy czas należał do funduszu MCI ImmoVentures, będącego w rękach Tomasza Czechowicza, założyciela wrocławskiej firmy informatycznej JTT Computer.


Już w 2010 roku zapowiadano, że zrujnowana kamienica zamieni się w prestiżowy budynek z apartamentami, biurami i butikowym hotelem. Tak się jednak nie stało. 

mat. inwestora


Teraz wreszcie ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Od wiosny bieżącego roku trwa przebudowa obiektu. Nowy inwestor  firma AKME Zdzisław Wiśniewski – zapowiada, że w ramach całego przedsięwzięcia istniejący wcześniej budynek zostanie rozbudowany.

– Powstanie pięć kondygnacji naziemnych, w tym ostatnia jako poddasze użytkowe z antresolą oraz jedna kondygnacja podziemna z salą konferencyjną. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to 1090 metrów kwadratowych  24 apartamenty jedno- i dwupokojowe – wyjaśnia portalowi InvestMap.pl Monika Kosiarska z AKME.

Przedstawiciele inwestora dodają, że apartamenty zostaną przeznaczone na wynajem. Zakończenie całego przedsięwzięcia planowane jest na trzeci kwartał 2017 roku.