DODAJ

Wrocław: Triada Dom planuje nową dużą inwestycję na Poświętnem

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Triada Dom planuje
Mariusz Bartodziej
2018-02-28 14:18:25
Osiedle ma powstać przy ulicy Czartoryskiego, tuż obok niedokończonej inwestycji Nord House firmy Gant Development S.A. Triada ma w planach realizację sześciu budynków wielorodzinnych.

Prezydent miasta wydał 13 lutego postanowienie stwierdzające brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla budowy zespołu budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Czartoryskiego. Podobnie opinie wyrazili już regionalny dyrektor ochrony środowiska, państwowy powiatowy inspektor sanitarny oraz dyrektor zarządu zlewni we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – odpowiednio 22 i 16 stycznia oraz 6 lutego.

Deweloper Triada Dom złożył 19 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę sześciu budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi na działkach nr 8/3 i 8/4, o łącznej powierzchni niemal 2 ha.

UM Wrocławia


Nie mamy jeszcze przygotowanego marketingu dla tej inwestycji. Pełen zestaw informacji pojawi się na naszej stronie internetowej przy rozpoczęciu sprzedaży – informuje Ewa Sieniawska z Triady Dom.

Projekt architektoniczny przygotowała Joanna Micór z pracowni A.Wsół J.Micór Architekci. To biuro wykonało też dla tego dewelopera koncepcję wieloetapowego osiedla Pod Platanami, które znajduje się w pobliżu planowanej nowej inwestycji.

Docelowo powstanie w ramach niego 387 mieszkań. Na trzeci etap składają się cztery pięciopiętrowe budynki z garażami podziemnymi i komórkami lokatorskimi. Znajdą się w nich 104 lokale o metrażach od 31 do 70 mkw. Budowa dwóch obiektów już się zakończyła. Termin realizacji trzeciego deweloper wyznaczył na lipiec 2018 roku, a czwartego wrzesień 2019 r.

fot. investphoto.pl


Tuż obok straszy pustostan

Triada Dom wybuduje nowe osiedle tuż obok niedokończonej inwestycji Gant Development S.A. Projekt Nord House przygotowała w latach 2011-2012 pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.

Deweloper podzielił przedsięwzięcie na dwa etapy – w pierwszym miało powstać 78 mieszkań, a w drugim 492. Musiał wstrzymać budowę inwestycji w 2013 roku w związku z problemami finansowymi. Jego sytuacja przez długi czas nie była jasna, aż rok później w lipcu sąd zadecydował o likwidacji spółki, swego czasu jednej z czołowych na krajowym rynku nieruchomości.

Jak mówi nam Ewa Sieniawska z Triady Dom, na ten moment nie planują dokończenia opuszczonej inwestycji.

fot. Jan Augustynowski