DODAJ

Wkrótce ruszy budowa willi miejskich przy ulicy Osobowickiej

Mieszkania i domy / Wrocław
16 marca wrocławski deweloper Inter-ES Inwestycje sp. z o.o. sp. k. złożył wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Osobowickiej. Nowa inwestycja będzie nosiła nazwę "Villa Rosenthal".

Inwestycja będzie posiadała charakter willi miejskiej, na której terenie zlokalizowane będą cztery budynki z 13 mieszkaniami każdy. Villa Rosenthal to niska dwupiętrowa zabudowa z mieszkaniami dwupoziomowymi na drugi piętrze. Do mieszkań na pierwszej kondygnacji będą przynależne tereny zielone do wyłącznego korzystania przez właścicieli. Ich powierzchnia kształtuje się w przedziale od 70 mkw do 327 mkw.

Powierzchnie lokali mieszkalnych wynoszą od 30 mkw do 91 mkw. Ze względu na charakter zabudowy, deweloper umożliwi łączenie poszczególnych mieszkań znajdujących się obok siebie lub takich które znajdują się w tym samym pionie tworząc tym samym mieszkania dwupoziomowe.

Wszystkie budynki posiadać będą po jednej klatce schodowej służącej do obsługi funkcji mieszkalnych. Wejścia do budynków A i B zlokalizowane będą od strony południowej założenia natomiast do budynków C i D od strony północnej. Układ taki pozwala na wytworzenie kameralnego wnętrza pomiędzy budynkami, w którym zlokalizowane będą ogrody prywatne oraz komunikacja piesza.

Projektowany zespół posiadać będzie 52 mieszkania. Na dwóch pierwszych kondygnacjach mieszkania jednopoziomowe, natomiast na trzeciej kondygnacji mieszania z antresolami.

Pod budynkami przewidziano miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz komórki lokatorskie. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada wrocławski architekt Leszek Konarzewski z APP Konarzewski Pracownia Projektowa.

Pierwotnie budowa miała ruszyć we wrześniu 2016 roku, a zakończyć się w IV kwartale 2017 roku. Aktualnie deweloper czeka na wydanie pozwolenia na budowę, co może nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Zakończenie budowy przewidziane jest aktualnie na II kwartał 2018 roku.

Villa Rosenthal to:
  • Powierzchnia netto budynku Pn: 5 450 mkw.
  • Powierzchnia użytkowa mieszkań: 3 060 mkw.
  • Kubatura budynków: 13 500 m3
  • Kubatura garażu: 7 760 m3
  • Liczba mieszkań: 52
Wizualizacje:Źródło: www.deweloper-interes.pl

Widok na działkę przy ulicy Osobowickiej, na której powstanie ta inwestycja:


Zdjęcia: ukosne.gis.um.wroc.pl