Bank Pekao S.A. finansuje budowę kolejnych parków magazynowych Hillwood PolskaHillwood Polska, / Hillwood Częstochowa Miasto

Bank Pekao S.A. finansuje budowę kolejnych parków magazynowych Hillwood Polska

Orzech
Orzech
REKLAMA

Deweloper powierzchni produkcyjno-magazynowych Hillwood Polska podpisał w tym roku z Bankiem Pekao S.A. umowy kredytowe na budowę trzech parków magazynowych w Częstochowie, w okolicach Rawicza (przy granicy województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego) oraz w Łazach koło Warszawy. Łączna kwota to ponad 89 mln euro.

Hillwood Polska i Bank Pekao S.A. łączy długotrwała, owocna współpraca. Tylko w zeszłym roku bank udzielił kredytu na finansowanie sześciu inwestycji Hillwood, na łączną kwotę 155,4 mln euro, finansując m.in. projekty w Łyszkowicach, Łodzi oraz Słubicach.

Finansowane w tym roku projekty dostarczą na rynek łącznie ponad 144 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Hillwood w ramach swoich inwestycji wybuduje również odpowiednią infrastrukturę drogową.

Wszystkie parki logistyczne są certyfikowane w systemie BREEAM jako zobowiązanie do zrównoważonego budownictwa oraz dbałości o środowisko naturalne. Projekt Hillwood Częstochowa Miasto już otrzymał certyfikację BREEAM na poziomie Excellent.

REKLAMA

– Cieszymy się ze współpracy z naszym partnerem bankowym. Bardzo doceniamy profesjonalną obsługę na każdym etapie, przede wszystkim sprawny przebieg negocjacji parametrów finansowania, szybkie podjęcie decyzji kredytowej oraz efektywny proces negocjacji dokumentacji kredytowej – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

– Z projektami w Łazach, Częstochowie i Rawiczu mamy łącznie już 19 inwestycji Hillwood sfinansowanych przez Bank Pekao. Pokazuje to jak ważnym i strategicznym partnerem dla Pekao jest Grupa Hillwood. Tak jak w przypadku innych centrów logistycznych, Hillwood Częstochowa Miasto łączy w sobie znakomitą lokalizację oraz najwyższe standardy ESG potwierdzone certyfikatem BREEAM, a tym samym wpisuje się doskonale w strategię Banku Pekao – mówi Łukasz Białecki, dyrektor Biura Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao.

Hillwood Polska, / Hillwood Częstochowa Miasto

W procesie finansowania trzech projektów Bank Pekao S.A. był wspierany przez zespół warszawskiego biura kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, natomiast kancelaria Clifford Chance zapewniała wsparcie Hillwood.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA