Coraz bliżej do rozpoczęcia przebudowy ulicy Krakowskiej w Łodzilodz.pl / foto: R. Jóźwiak

Coraz bliżej do rozpoczęcia przebudowy ulicy Krakowskiej w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kończą się przygotowania do rozpoczęcia przebudowy ul. Krakowskiej w Łodzi. Przygotowania do tej inwestycji wkroczyły w ostatnią fazę. Kiedy start prac?

Zakończył się remont czterech ulic, które posłużą jako objazdy na czas modernizacji ul. Krakowskiej. Nową nawierzchnią pokryły się odcinki: ul. Fizylierów, ul. Spadochroniarzy oraz ul. Michałowicza. Prace prowadzone były również na ul. Biegunowej oraz na ul. Spadochroniarzy w kierunku ul. Krańcowej.

– Rozpoczęcie robót na ul. Krakowskiej planujemy w pierwszej połowie marca. Przygotowujemy projekt tymczasowej organizacji ruchu. Wykonawca zacznie prace od rozbiórek i demontaży, następnie przystąpi do robót przy wodociągu i kanalizacji deszczowej – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

REKLAMA

Jak zmieni się ul. Krakowska?

Na niespełna kilometrowym odcinku od ul. Siewnej do ul. Barskiej ulica otrzyma nową nawierzchnię i chodniki, zjazdy do posesji oraz odwodnienie i kanalizację deszczową. Po zachodniej stronie będzie droga dla rowerów. Wzdłuż jezdni posadzona zostanie nowa zieleń, a istniejąca będzie poddana pielęgnacji. Przewidziano również budowę ronda przy ul. Siewnej, a Łódzka Spółka Infrastrukturalna zajmie się fragmentem wodociągu w ul. Złotno. Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy.

Modernizacja ul. Krakowskiej będzie kosztować blisko 23 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
jk(gość)
700 m przez 14 mcy?? pogrzało ich
REKLAMA