Dobiega końca rewitalizacja kamienicy przy ul. Północnej 23 w Łodzi rewitalizacja.uml.lodz.pl

Dobiega końca rewitalizacja kamienicy przy ul. Północnej 23 w Łodzi

ZDJĘCIA
Wojciech.Jenda
Północna 23
adresŁódź, Północna 23
inwestorMiasto Łódź
REKLAMA

W końcowej fazie jest rewitalizacyjny remont kamienicy przy ul. Północnej 23. Nieruchomość pochodzi z końca XIX w. i przez ponad 100 lat eksploatacji nie była poddana żadnym znaczącym remontom.

Zakończono już docieplenie elewacji budynku od podwórka i budowę instalacji sanitarnych, na której montowane są teraz urządzenia pomiarowe. Na klatce schodowej trwa renowacja drewnianych schodów i poręczy. Do wykonania pozostały wyprawy elewacyjne w poziomie parteru i inne prace wykończeniowe, których zakończenie planowane jest w najbliższych tygodniach. Potem rozpoczną się już odbiory techniczne – informuje Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Północna 23 – przestrzeń oddana mieszkańcom

W kamienicy powstały 22 mieszkania komunalne i dwa lokale dla mikroprzedsiębiorców, a funkcjonować będą w niej również: placówka opiekuńczo-wychowawcza, świetlica twórcza i środowiskowy dom samopomocy. Gruntownie przebudowane podwórze będzie miało nie tylko nową nawierzchnię, ale i zieleń, w tym 11 drzew, krzewy ozdobne, rabaty kwietne i trawnik. W jego przestrzeni staną ławki, stojaki na rowery i zabudowana altana na kosze na śmieci. Znajdzie się tam także plac zabaw wyposażony w huśtawkę, karuzelę, zjeżdżalnię i piaskownicę. Wartość inwestycji to 13,4 mln zł.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

UM Łódź / lodz.pl
UM Łódź / lodz.pl
REKLAMA
UM Łódź / lodz.pl
UM Łódź / lodz.pl
UM Łódź / lodz.pl
UM Łódź / lodz.pl
UM Łódź / lodz.pl
UM Łódź / lodz.pl

Źródło: UM Łódź / lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA