Fińska firma Tietoevry tworzy w Poznaniu centrum rozwoju technologii 5G. Zatrudni 400 specjalistówPixabay

Fińska firma Tietoevry tworzy w Poznaniu centrum rozwoju technologii 5G. Zatrudni 400 specjalistów

Orzech
Orzech
REKLAMA

Globalna skandynawska firma z branży IT – Tietoevry ogłosiła, że otworzy w Poznaniu jedno z europejskich centrów rozwoju technologii 5G. Zatrudnienie ma w nim znaleźć nawet 400 pracowników specjalizujących się w sieciach internetowych i szeroko pojętej telekomunikacji.

Poznański rynek IT zyskuje jednego z największych graczy świata nowych technologii. Stolica Wielkopolski będzie szóstym – po Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gliwicach – oddziałem skandynawskiej korporacji w Polsce.

– Wybraliśmy Poznań na lokalizację naszego centrum rozwoju technologii 5G nieprzypadkowo. Stolica Wielkopolski dysponuje rzeszą wysoko wykwalifikowanych pracowników, nie tylko programistów, ale także specjalistów w dziedzinie telekomunikacji – mówi Michał Mariański, manager odpowiedzialny w firmie TietoEVRY za obszar Telecom.

– Mocnymi stronami miasta są także ciekawa i różnorodna oferta edukacyjna poznańskich uczelni oraz zaplecze biurowe, które pozwolą nam stworzyć prężnie działające centrum nowych technologii – dodaje Mariański.

W poznańskim centrum rozwoju technologii 5G Tietoevry zatrudnienie ma znaleźć nawet 400 osób. Poszukiwani są przede wszystkim programiści i specjaliści z wiedzą na temat telekomunikacji oraz znajomością języków programowania C oraz C++.

REKLAMA

O Tietoevry:

TietoEVRY jest wiodącą w Europie Północnej firmą informatyczną świadczącą usług w zakresie budowy i rozwoju zaawansowanych systemów informatycznych z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Początki firmy sięgają roku 1968. W ciągu kilkunastu lat, z głównej siedziby w Helsinkach, firma rozszerzyła swoją działalność otwierając jednostki w ponad 20 krajach świata. Tietoevry realizuje projekty dla klientów w 90 krajach i zatrudnia około 24 000 ekspertów na całym świecie.

Polski oddział firmy Tietoevry został otwarty w 2006 r. Wśród klientów firmy są zarówno przedstawiciele sektora prywatnego, jak i publicznego. Dzięki zatrudnianiu dziesiątek tysięcy ekspertów Tietoevry jest w stanie świadczyć swoje usługi na poziomie globalnym, na wszystkich etapach rozwoju produktów.

W Polsce firma posiada sześć oddziałów: w Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Gliwicach i Poznaniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA