Fundacja Damiana de Veuster planuje budowę nowego kościoła we Wrocławiuzdjęcie Fundacji

Fundacja Damiana de Veuster planuje budowę nowego kościoła we Wrocławiu

REKLAMA

Fundacja Damiana de Veuster jest inwestorem, który planuje budowę kościoła z plebanią i częścią katechetyczną we Wrocławiu. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony do urzędu w dniu 22 lutego 2023 roku.

Działka na której ma zostać zbudowany kościół została zakupiona ze środków zbiórki publicznej i znajduje się u zbiegu ul. Opolskiej i ul. Brochowskiej, sąsiadującej z Cmentarzem Brochowskim.

Fundacja Damiana de Veuster, która w swoim statucie wykazuje cel działania jako działalność charytatywną i opiekuńczą na rzecz osób potrzebujących, podejmowanie działań na rzecz rozwoju osobowości człowieka, propagowanie filozofii i kultury chrześcijańskiej oraz muzyki kościelnej jest zarządzana przez niemieckiego prezbitera, który od dnia 29 czerwca 2021 reprezentuje Dom Autonomiczny dla Europy Środkowo-Wschodniej w Warszawie dystrykt obejmujący obszar: Polski, Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji oraz Ukrainy, przełożonego ks. Karola Stehlin.

REKLAMA

Na stronie Fundacji znajdują się informacje o kosztach, sama działka to 1 250 000 złotych, a kolejne nakłady związane z budową oraz wyposażeniem kościoła szacowane są na minimum 3 500 000 złotych. Fundacja już zebrała na ten cel kwotę 474 060,71 złotych. Warto dodać, że Fundacja prowadzi również zbiórki na nowe kościoły w innych miastach Polski, takich jak Warszawa, Poznań, Olsztyn, Bydgoszcz, Kraków, Łódź i Lublin.

Budowa kościoła wraz z plebanią i częścią katechetyczną oraz niezbędną infrastrukturą będzie ważnym przedsięwzięciem dla mieszkańców Wrocławia. Kościół ten będzie służył potrzebom społeczności lokalnej oraz będzie pełnił funkcję religijną, kulturalną i edukacyjną.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA