Kolejny etap wielkiej inwestycji GLP pod Wrocławiem gotowy. Powstaną setki nowych miejsc pracyMateriały prasowe

Kolejny etap wielkiej inwestycji GLP pod Wrocławiem gotowy. Powstaną setki nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Prawie 90 tys. mkw. mają dwa nowoczesne magazyny wybudowane przez Grupę Antczak dla firmy GLP, która jest jednym z kluczowych inwestorów i deweloperów nieruchomości logistycznych w kraju. Budynki powstały na terenie wielkiego parku logistycznego Wrocław V Logistics Centre w Magnicach w gminie Kobierzyce. Pracę w nich znajdzie kilkaset osób.

Dla ograniczenia zużycia energii elektrycznej i tym samym wymiernemu zmniejszania śladu węglowego zastosowano szereg rozwiązań sprzyjających oszczędnościom. Wewnątrz hal magazynowych wprowadzono specjalne sterowanie za pomocą systemu DALI, który nie tylko optymalnie zarządzą oświetleniem pomieszczeń, ale i jest odporny na wszelkiego rodzaju zakłócenia. Dzięki zbudowaniu ponadstandardowej liczby świetlików dachowych w obu budynkach realnie zmniejszono zapotrzebowanie na sztuczne światło. Zainstalowano też zestawy paneli fotowoltaicznych, co pozwoli podczas eksploatacji magazynów na korzystania także z własnej energii. Zastosowanie systemu smart metering, pozwala na stałe monitorowanie zużycie mediów w obu obiektach, co ma istotne znaczenie dla aktualizacji kalkulacji kosztów działania obiektu.

– Oddane nowoczesne obiekty logistyczne spełniają wymagania certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. To oznacza, że budujemy i nowocześnie, i z zachowaniem najwyższych norm środowiskowych. Nasza satysfakcja wynika dodatkowo z faktu, że kontynuujemy współpracę z tak renomowanym inwestorem, jak GLP. Realizacja obiektów w sektorze magazynowo - przemysłowym jest jednym z filarów długofalowej strategii rozwoju Grupy, dlatego stale doskonalimy systemowo nasze działanie, zarówno w zakresie stosowanych technologii i rozwiązań, jak i organizacji pracy. Potwierdzane certyfikaty dla budowanych przez nas obiektów, stawiają nas w gronie liderów w obszarze construction na krajowym rynku – podkreśla Marcin Antczak, Prezes Zarządu Grupy Antczak.

Materiały prasowe

Inwestycja została zrealizowana ze szczególną dbałością o środowisko naturalne. Hale zostały wyposażone w instalacje zbierające deszczówkę, która jest potem po podczyszczeniu wykorzystywana do spłukiwania toalet. Dzięki temu rozwiązaniu, obiekty ograniczą zużycie wody z sieci komunalnej.

Otoczenie budynków bazuje na zachowanym istniejącym starodrzewie, a teren uzupełniono o nowe nasadzenia roślin i krzewów. Na terenie całego obiektu zbudowano wiaty dla rowerów, a na parkingach usytuowane zostały ładowarki do pojazdów elektrycznych, samochodów i e-rowerów. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostały doświetlone energooszczędnymi lampami LED.

Materiały prasowe

Atutem lokalizacji Wrocław V Logistics Centre , gdzie wybudowano obie hale jest sąsiedztwo trasy S8, a także dogodny dojazd do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5. Ta nowoczesna sieć dróg umożliwia dogodnych transport towarów w regionie i kraju, a także na trasach do Niemiec i Czech. Docelowo na obszarze 50 ha parku logistycznego powstaną budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw.

REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

O inwestorze:

GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w sektorze nieruchomości logistycznych. W Europie, Azji i obu Amerykach zarządza budynkami oraz funduszami private equity o łącznej wartości 89 mld dolarów.

Działalność GLP w Europie jest skoncentrowana na najsilniejszych rynkach – Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Węgrzech, Słowacji oraz Czechach. Portfolio firmy wyróżnia się projektami typu big box, zrealizowanymi w najwyższym standardzie i użytkowanymi przez zróżnicowaną społeczność klientów.

Do grona klientów GLP należą firmy z branży handlowej, farmaceutycznej, e-commerce, 3PL oraz motoryzacyjnej, dla których powstają rozwiązania szyte na miarę, w budynkach spełniających najwyższe standardy w zakresie funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA