Kraków: Ruszyła budowa basenu z ruchomym dnem przy ulicy Spółdzielców

Kraków: Ruszyła budowa basenu z ruchomym dnem przy ulicy Spółdzielców

REKLAMA
W czwartek wmurowany został akt erekcyjny pod nowo powstające dzielnicowe centrum sportu i rekreacji. Zespół basenów, w tym niecka z ruchomym dnem, powstaje przy ulicy Spółdzielców na miejskiej działce, w dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod przyszły obiekt uczestniczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Koszt inwestycji to ponad 23,3 miliony złotych.
Głównym wykonawcą basenu jest Chemobudowa - Kraków S.A. Inwestycję nadzoruje Zarząd Inwestycji Sportowych w Krakowie. Prace budowlane obiektu mają się zakończyć 20 stycznia 2020 roku.
REKLAMA
Dzielnicowe centrum sportu przy ulicy Spółdzielców i Facimiech na osiedlu Na Kozłówce składać się będzie z części basenowej rekreacyjnej z hydromasażem, saunami, dwoma wannami jakuzzi oraz z niecki basenowej z ruchomym dnem o wymiarach 12,5 na 25 metrów. Na połowie tego basenu będzie możliwość regulacji głębokości wody od zera do 180 centymetrów. Do dyspozycji mieszkańców będzie również czekał kompleks sal fitness, siłownia, minibar i sklepik. Przed obiektem zaprojektowany został parking dla 50 samochodów.
Dzielnicowe centrum sportu powstaje na miejskiej działce w miejscu starych asfaltowych boisk, w okolicy znajdują się szkoły przedszkola oraz budynki mieszkalne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA