Leroy Merlin kupił działkę w Koszalinie pod budowę marketu budowlanego Materiały prasowe

Leroy Merlin kupił działkę w Koszalinie pod budowę marketu budowlanego

Orzech
Orzech
REKLAMA

Warszawski deweloper i inwestor SGI podpisał umowę sprzedaży gruntu firmie Leroy Merlin. Przedmiotem transakcji jest niezabudowana działka o powierzchni ponad 4 ha w Koszalinie. Wybudowany zostanie na niej sklep budowlany i z wyposażeniem wnętrz.

Działka znajduje się w Koszalinie, bezpośrednio przy węźle drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem, oraz ulicy Władysława IV, głównej drogi wylotowej nad morze. Nowy market Leroy Merlin powstanie na terenie nowego centrum handlowe Koszalin Power Center, które jest w trakcie budowy. pozwolenia na użytkowanie.

– Transakcja była na tyle skomplikowana, że cały proces uzgodnień, w tym uzyskania pozwolenia na budowę, trwał cztery lata. Teraz, gdy wszelkie formalności zostały już dopełnione, inwestycja może przejść w kolejną fazę – mówi prezes SGI Robert Stachowiak.

– Nasz projekt przechodzi do kolejnego etapu realizacji. Stanowi on już ostatnią prostą przed otwarciem i powitaniem pierwszych klientów tego kompleksu handlowego w pierwszym kwartale 2024 r. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z komercjalizacji obiektu. Zaowocowała ona doskonale dobraną ofertą zakupową, która już na rok przed otwarciem została skompletowana – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

– Cieszę się że sfinalizowaliśmy transakcję i w niedalekiej przyszłości otworzymy sklep, w którym będziemy mogli odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców Koszalina i okolic – powiedział Rafał Krzepkowski, dyrektor rozwoju Leroy Merlin Polska.

Zgodnie z założeniami inwestorów: Acteeum, Leroy Merlin i Agata Meble, nowe centrum handlowe Koszalin Power Center o powierzchni 38 tys. mkw. ma powstać w I kwartale 2024 roku. W skład centrum będzie wchodził m.in. samodzielny sklep Leroy Merlin oraz Agata Meble.

22 grudnia 2022 roku spółka zależna Dekpol Budownictwo zawarła z podmiotem trzecim umowę generalnego wykonawstwa, w systemie zaprojektuj i wybuduj, centrum handlowo-usługowego w Koszalinie pod nazwą Koszalin Power Center, wraz z niezbędną infrastrukturą wewnętrzną, w tym lokalami najemców oraz infrastrukturą zewnętrzną i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Materiały prasowe

Koszalin Power Center to obiekt w formule regionalnego parku handlowego, który obejmie swym zasięgiem miasto Koszalin oraz otaczający region. Formułą architektoniczną, doborem znanych i lubianych marek oraz doskonałemu skomunikowaniu projekt realizowany przez Acteeum Group we współpracy z Falcon Investment Management, Leroy Merlin, Agata Meble oraz firmą SGI już teraz na trwale wpisuje się w krajobraz handlowy Koszalina i okolicy.

REKLAMA

Na łącznej powierzchni 38 tys. mkw. GLA Projekt zaoferuje szeroką gamę sklepów i lokali usługowych różnorodnych marek. Znajdzie się tam największy w regionie hipermarket budowlany Leroy Merlin o powierzchni ok. 12 tys. mkw., supermarket Lidl o powierzchni ok. 2 tys. mkw., pełnowymiarowy i jedyny w regionie salon meblowy sieci Agata Meble o powierzchni ok. 10 tys. mkw. oraz 30 lokali handlowych w ramach Retail Parku. Wśród najemców koszalińskiego parku handlowego znajdą się także Jysk, Komfort, House, Cropp, Sinsay, Lidl, Rossman, 4F, New Yorker, CCC, Martes Sport oraz Media Expert.

Koszalin Power Center obejmie także ofertę gastronomiczną, włącznie z restauracją typu drive-thru. Dodatkowo, dla wygody klientów obiekt zaoferuje przestronny, łatwo dostępny parking na ok. 1100 pojazdów oraz infrastrukturę zapewniającą płynne skomunikowanie zarówno w ramach Koszalina jak i regionu.

Centrum powstanie bezpośrednio przy węźle drogowym drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem oraz ulicy Władysława IV – głównej drogi wylotowej nad morze. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako popularne wśród mieszkańców arterie komunikacyjne.

Materiały prasowe

Acteeum: cały proces deweloperski

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów. Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego.

Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi.

Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA