Na budowie Upper One zawisły wiechy. Inwestycja wchodzi w kolejną fazę Materiały inwestora

Na budowie Upper One zawisły wiechy. Inwestycja wchodzi w kolejną fazę

FILMY+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Upper One
adresWarszawa, Jana Pawła II 23
inwestorStrabag Sp. z o.o.
komercjalizacjaSavills sp. z o.o.
projektantMedusa Group, MHM architects
REKLAMA

Kompleks Upper One osiągnął docelową wysokość. Na 131,5-metrowej wieży biurowej oraz 55-metrowym budynku hotelowym zawisły symboliczne wiechy. Inwestycja STRABAG Real Estate wkracza w fazę robót wykończeniowych, a jej oddanie do użytkowania zaplanowano na 2027 rok.

• Budowa nadziemia Upper One trwa od niespełna roku

• W ramach inwestycji powstają 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-kondygnacyjny hotel, który będzie działał pod marką The Cloud One Hotel

• Zakończenie prac konstrukcyjnych oznacza wejście w kolejny etap realizacji

• W najbliższych miesiącach działania inwestora będą koncentrować się na dalszym montażu elewacji i wykonaniu pokryć dachowych obu obiektów, a także na prowadzeniu robót instalacyjnych i wykończeniowych we wnętrzach

– Osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w realizacji Upper One. To potwierdzenie, że projekt powstaje zgodnie z harmonogramem i zostanie oddany na rynek w deklarowanym terminie. Inwestycja ta będzie stanowić realne wzmocnienie zasobów warszawskiego centrum. Dostarczymy kompleks, który bezpośrednio odpowie na lukę podażową oraz połączy nowoczesne funkcje biurowe z ofertą lifestyle’ową marki The Cloud One Hotel – podkreśla Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający w spółce deweloperskiej STRABAG Real Estate.

– Upper One to jedna z największych inwestycji biurowo-hotelowych w centrum Warszawy. Zespół STRABAG prowadzi prace w niezwykle szybkim tempie – zarówno budynek biurowy, jak i hotelowy osiągnęły w konstrukcji swoją docelową wysokość w planowanym terminie, a budynek biurowy rósł o jedną kondygnację tygodniowo. W realizacji projektu wykorzystujemy zaawansowane narzędzia cyfrowe, w tym metodologię BIM od koordynacji etapu projektowania, co pozwala identyfikować ewentualne kolizje już na wczesnych etapach procesu, poprzez śledzenie postępu robót po dokumentacje powykonawczą. Korzystamy również ze skanerów 3D oraz kamer 360. To kolejny prestiżowy wysokościowiec w ścisłym centrum stolicy, którego budowę realizował STRABAG – mówi Dariusz Kolasa, członek zarządu STRABAG.

Upper One powstaje z myślą o współczesnych zespołach, dla których biuro w centrum miasta oznacza dziś coś więcej niż tylko miejsce do pracy. Dlatego w projekcie o powierzchni 36 050 mkw. postawiono na funkcjonalność i unikalne udogodnienia.

Charakterystycznym elementem budynku będą windy typu double deck, w tym pięć panoramicznych, które zostaną zintegrowane z inteligentnym systemem zarządzania, analizującym i prognozującym natężenie ruchu w różnych częściach biurowca. Komfort codziennej pracy wspierać będą także rozwiązania z zakresu kontroli natężenia światła, jonizacji powietrza oraz izolacji akustycznej, ograniczającej dźwięki z otoczenia. Uzupełnieniem kompleksu będzie hotel z 362 pokojami.

Za projekt biurowca odpowiada polska pracownia Medusa Group, która, we współpracy z austriackim biurem MHM Architects, stworzyła również wizję architektoniczną hotelu. Z kolei generalnym wykonawcą obu segmentów jest spółka budowlana STRABAG.

Budowa z naciskiem na efektywność

REKLAMA

Upper One to kompleks realizowany w duchu gospodarki obiegu zamkniętego. Już na etapie rozbiórki budynku Atrium International do recyklingu lub ponownego użycia przeznaczono aż 95% odpadów budowlanych. Równie dużą wagę STRABAG Real Estate przywiązuje do bieżącego etapu budowy, precyzyjnie zarządzając zasobami.

Do tej pory w części biurowej wykorzystano między innymi ponad 17,2 tys. m³ betonu oraz przeszło 2,1 tys. ton stali zbrojeniowej.Równolegle postępuje realizacja części hotelowej, gdzie zużyto już ponad 6,2 tys. m³ betonu oraz blisko 700 ton stali zbrojeniowej (95% planowanego zapotrzebowania). Obecnie generalny wykonawca koncentruje się na domykaniu elewacji hotelowej, której montaż zrealizowano w 20%.

Budynek biurowy realizowany w ramach Upper One otrzymał już precertyfikację na poziomie LEED Platinium.

Będzie się też ubiegać o uzyskanie certyfikatów WELL i „Obiekt bez barier” Fundacji Integracja, a według niezależnej ekspertyzy ESG, przeprowadzonej przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, projekt znajduje się w europejskiej czołówce najlepszych zrównoważonych praktyk.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

WIZUALIZACJE:

Komentarz do inwestycji Upper One
Orzech
+4
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Upper One

Upper One

Dostępna powierzchnia: 33143 m2
  • status budynku: w budowie
  • dostępność: 02 2027
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: LEED - Platinum, WELL
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 27.50
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/166.0
  • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 211
  • kontrola dostępu
  • klimatyzacja
  • BMS
  • sieć komputerowa
  • światłowód
  • podłoga techniczna
  • recepcja
  • ochrona
  • czujniki dymu
  • zraszacze
  • podwieszany sufit
  • przewody telekomunikacyjne
  • dwa źródła zasilania