Nowe miejsca pracy. Dostawca usług IT i outsourcingu otworzył biuro we WrocławiuMateriały prasowe

Nowe miejsca pracy. Dostawca usług IT i outsourcingu otworzył biuro we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna firma z branży IT stawia na stolicę Dolnego Śląska. Natek Poland, dostawca usług IT i outsourcingu, otworzył nowe biuro w biurowcu Infinity we Wrocławiu. Wrocławska siedziba firmy zajmuje 615 metrów kwadratowych.

Wrocławskie biuro Natek znajduje się na piątym piętrze biurowca Infinity. To drugie biuro firmy otwarte w Polsce w ostatnich miesiącach. W lutym Natek przeniósł swoją polską centralę do wieżowca Q22 w centrum Warszawy. Pod koniec 2023 roku firma otworzyła również nowe, większe biuro w stolicy Bułgarii, Sofii, a z początkiem maja tego roku w Bratysławie. Do końca 2024 roku biuro firmy w gdańskim biurowcu Olivia Four przejdzie rebranding, Natek otworzy też biuro w Koszycach.

– To kamień milowy w naszej strategii rozwoju. Biuro we Wrocławiu jest przeznaczone dla konsultantów, którzy pracują z klientami Natek. Biuro we Wrocławiu jest przede wszystkim dedykowane konsultantom, którzy pracują dla naszych klientów. Nowa przestrzeń biurowa umożliwi nam dalszy rozwój i lepszą obsługę naszych klientów, zapewniając jednocześnie komfortowe warunki pracy dla naszych pracowników – podkreśla Jana Kruzliakova, wicepresident Sales & Marketing, członek zarządu Natek.

Nowe biuro we Wrocławiu różni się od warszawskiego, które jest przeznaczone dla wewnętrznego zespołu firmy.

– Przestrzeń wrocławskiego biura podzieliliśmy na trzy strefy: mniejszą z dziewięcioma biurkami dla wewnętrznego zespołu, duży open space z 32 stanowiskami dla konsultantów oraz zamkniętą strefę z 24 biurkami. Dzięki temu możemy lepiej dostosować nasze środowisko pracy do specyficznych potrzeb naszych zespołów i klientów – wyjaśnia Minh Hang Hoang-Trusiak, senior marketing communication manager w Natek Poland.

Dynamicznie rozwijający się Natek z roku na rok powiększa swój zespół i wprowadza się do nowych przestrzeni. Tylko w ubiegłym roku zatrudnił ponad 400 osób.

We Wrocławiu firma poszukuje m.in.: analityków systemowych, administratorów, business development managerów, developerów, testerów.

W sumie we wszystkich swoich lokalizacjach firma rekrutuje na ponad 110 stanowisk.

– Żyjemy w dobie pracy zdalnej i pracujemy dla międzynarodowych klientów, więc nasi pracownicy nie muszą być ograniczeni do konkretnej lokalizacji. Jesteśmy młodą, dynamiczną firmą dającą duże możliwości rozwoju i oferującą atrakcyjne środowisko pracy. W siedmiu miastach CEE, w których mamy biura, zatrudniamy osoby z 18 krajów i posługujemy się w firmie 31 językami – podkreśla Jana Kruzliakova.

Otwarcia nowych biur są częścią szerszej strategii firmy: Natek Office 2.0. To inicjatywa mająca na celu transformację i usprawnienie środowiska pracy w firmie.

– Ważnym krokiem jest integracja narzędzi i przestrzeni, która ułatwia komunikację i współpracę, a także optymalizuje zarządzanie projektami. Projekt przewiduje reorganizację przestrzeni biurowej, aby lepiej odpowiadała na potrzeby pracowników i wspierała ich w codziennych zadaniach – tłumaczy Joanna Pejo, Chief of People and Culture w Natek Poland.

REKLAMA

Projekt skupia się na wprowadzeniu nowych rozwiązań, które poprawiają efektywność i komfort pracy zespołów.

– Natek Office 2.0 obejmuje wprowadzenie nowoczesnych i ergonomicznych mebli, stworzenie stref coworkingowych oraz miejsc do relaksu. Nowe układy przestrzeni mają wspierać zarówno indywidualne działania, jak i współpracę zespołową. Duży nacisk kładziemy także na poprawę komfortu pracy i zwiększenie efektywności m.in. poprzez odpowiednie oświetlenie, akustykę oraz dostęp do nowoczesnych technologii – mówi dodaje Joanna Pejo.

Umowa najmu w biurowcu Infinity została zawarta na siedem lat, a w procesie najmu, projektowania przestrzeni biurowej i przenosin do nowej lokalizacji firmę Natek wspierała firma doradcza Brookfield Partners.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Wrocławski biurowiec Infinity został oddany do użytku w 2023 roku i oferuje 18,7 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 1,6 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Budynek został wybudowany przez Avestus Real Estate we współpracy z Alchemy Properties.

– Nasz partner doskonale zna Wrocław, specyfikę tego rynku i dostępną na nim ofertę powierzchni biurowych – dlatego tym bardziej doceniamy, że to właśnie z Infinity związał swoją przyszłość. Centralna lokalizacja w miejscu doskonale skomunikowanym na mapie Wrocławia, najwyższa jakość przestrzeni i zastosowanych rozwiązań technologicznych oraz wyjątkowa dbałość o aspekty ESG, przekładająca się m.in. na koszty eksploatacyjne, to wyróżniki naszego projektu. Właśnie te czynniki sprawiają, że firmy ambitnie patrzące w przyszłość, świadome swoich celów stawiają na Infinity – powiedział Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

fot. Jakub Zazula

O firmie Natek:

Natek jest dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług outsourcingu IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki wysoko wykwalifikowanemu zespołowi ponad 700 ekspertów z dziedziny technologii informacyjnych firma nie tylko wspiera globalnych partnerów w ich transformacji cyfrowej, ale również kreuje innowacyjne rozwiązania. Z udokumentowanym doświadczeniem w postaci ponad 200 pomyślnie zrealizowanych projektów Natek od 2004 r. świadczy usługi ukierunkowane na zadowolenie swoich międzynarodowych klientów i dostarczanie im jak najlepszych usług. Wśród kontrahentów firmy są m.in.: AT&T, Konica Minolta, mBank, Nokia, UniCredit, VMware, Smith & Nephew, Credit Agricole, BEC, BNP Paribas, Commerzbank, Thales.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Infinity

Infinity

Dostępna powierzchnia: 11076 m2
 • status budynku: w budowie
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.90
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/90.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 303
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • sieć komputerowa
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • przewody telekomunikacyjne
 • dwa źródła zasilania