Hillwood Polska rozpoczął budowę kolejnego budynku w ramach inwestycji Hillwood Częstochowa-Miasto. Nowa hala będzie miał powierzchnię blisko 19 000 metrów kwadratowych.
Hillwood Częstochowa-Miasto to nowoczesny kompleks magazynowy, składający się z dwóch hal o łącznej powierzchni niemal 62 000 mkw. Obiekt jest zlokalizowany w granicach miasta, przy ul. Wojska Polskiego (droga krajowa nr 91), w odległości zaledwie 7 kilometrów od autostrady A1, łączącej południe z północą Polski.
Pierwszy budynek kompleksu, o powierzchni 43 000 mkw., został już skomercjalizowany w blisko 90%. Budowa drugiego budynku, która właśnie ruszyła, obejmie blisko 19 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Już na etapie realizacji wynajęto 5 200 mkw. firmie z branży wyposażenia wnętrz. Wykonawcą hali logistycznej jest firma Rex-Bud Budownictwo.
– „Dynamiczny rozwój projektu w Częstochowie odzwierciedla nasze zaangażowanie w tworzenie nowoczesnych przestrzeni magazynowych, dostosowanych do potrzeb wymagających najemców. Ogromnym atutem tej inwestycji jest jej lokalizacja w granicach miasta oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników, co stanowi znaczące wsparcie dla realizacji celów biznesowych firm już działających w pierwszym budynku kompleksu. Cieszymy się, że na tak wczesnym etapie budowy drugiej hali możemy już powitać pierwszego najemcę. Potwierdza to atrakcyjność naszej inwestycji, która dzięki bliskości głównych szlaków komunikacyjnych, w tym autostrady A1, staje się jednym z najważniejszych punktów na logistycznej mapie Polski. Wierzymy, że zarówno potencjał Częstochowy, jak i wysoka jakość oferowanych przez nas obiektów przyciągną kolejnych najemców” – mówi Adam Broekere, Leasing Manager w Hillwood Polska.
Hillwood Częstochowa-Miasto wyróżnia się nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu zrównoważonego rozwoju. Kompleks wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną oraz ładowarki do samochodów elektrycznych, a oba budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.
Podobnie jak we wszystkich inwestycjach Hillwood, w nowo powstającej hali zostanie zamontowane energooszczędne oświetlenie LED. Obiekty będą spełniały najwyższe standardy w zakresie obciążenia ogniowego – powyżej 4000 MJ/mkw. Na terenie centrum magazynowego powstanie także przestronny parking, dedykowany najemcom i ich klientom.









![Powstaje nowy dworzec Częstochowa Główna [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/110/110/665198_100x70.jpg)

![Stacja Sosnowiec Główny przechodzi modernizację [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/79/79/77647_100x70.jpg)
![Co słychać na budowie drogi Via Carpatia S19 Lubartów Północ – Lublin? [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/78/78/77646_100x70.jpg)


![[śląskie] Hillwood wybuduje Centrum Logistyczne Hillwood Częstochowa Zachód](https://investmap.pl/_i/image/156/28/48284_100x70.jpg)
![[śląskie] Dni otwarte nowej hali sportowej w Częstochowie](https://investmap.pl/_i/image/174/46/4270_100x70.jpg)


![[wielkopolskie] Rusza budowa nowej części Galerii Leszno](https://investmap.pl/_i/image/115/115/12147_100x70.jpg)
![Zakończyła się budowa nowej inwestycji Hillwood Polska na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/92/92/50780_100x70.jpeg)
![[Kraków] Nowa hala produkcyjna Teekanne pod Krakowem](https://investmap.pl/_i/image/54/54/21814_100x70.jpg)
![[śląskie] Koło Gliwic rusza budowa magazynów dla sieci sklepów](https://investmap.pl/_i/image/23/23/33303_100x70.jpg)
![[śląskie] Prezydent Czestochowy zaprasza inwestorów do składania ofert](https://investmap.pl/_i/image/181/53/10933_100x70.jpg)
![[Aglomeracja Wrocławska] Hillwood rozbudowuje centrum logistyczne Hillwood Park Wrocław I](https://investmap.pl/_i/image/59/59/28731_100x70.jpg)