Obwodnica coraz bliżej

Obwodnica coraz bliżej

Olkusz
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Firma Fojud Development opracuje studium wykonalności budowy północno-południowej obwodnicy Olkusza. Spółka zwyciężyła w przetargu zorganizowanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

W procedurze wpłynęło 8 ofert. Jedna z nich została odrzucona. Wartość zamówienia szacowana była na 7 tys. zł. Oferta Fojud Development opiewa na 7250 zł. Najdroższa oferta we wspomnianym przetargu warta była aż 49,2 tys. zł.

 

Opracowanie ma zawierać m.in. analizę kosztów i korzyści, analizę finansowa, analizę wrażliwości, analizę ryzyka i analizę oddziaływania na środowisko inwestycji.

REKLAMA


Sprawa budowy obwodnicy Olkusza powraca od kilkunastu lat. Wstępne założenia tej inwestycji opracowano już w 2006 r. W 2009 r. rozpoczęto tworzenie projektu i wykup gruntów. Następnym krokiem było uzyskanie decyzji środowiskowej.

 

Obwodnica Olkusza to według planów ok. 7,5 km drogi. Trasa ma rozpoczynać się od skrzyżowania z DW 791. Następnie przebiegać będzie wzdłuż olkuskiego Osiedla Młodych aż do DK 94. Następnie wzdłuż torów kolejowych, za przejazdem kolejowym w Rabsztynie ma skrzyżować się z DW 783. Budowa obwodnicy ma odciążyć ul. Kościuszki, która jest najruchliwszą drogą wojewódzką w Małopolsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA