PKC Group chce zatrudnić 500 z 860 pracowników zwalnianych z fabryki autobusów MAN w StarachowicachMAN Truck & Bus SE / youtube.com

PKC Group chce zatrudnić 500 z 860 pracowników zwalnianych z fabryki autobusów MAN w Starachowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA

Dobre informacje napływają ze Starachowic. Jak informuje Radio Eska, firma MAN Truck & Bus SE oraz producent wiązek kablowych PKC Group Poland Sp. z o.o. (firma jest częścią indyjskiej Samvardhana Motherson Group, jednego z 26 największych dostawców motoryzacyjnych na świecie), skonsultowali możliwości zaoferowania zwalnianym przez fabrykę autobusów MAN w Starachowicach miejsc pracy zakładzie produkcyjnym PKC w tym mieście.

PKC Group początkowo planowało zaproponować 300 etatów, teraz jednak okazuje się, że firma ta będzie w stanie utworzyć aż 500 nowych miejsc pracy dla objętych redukcją pracowników MAN.

Przypomnijmy, utrzymująca się trudna sytuacja rynkowa i sprzedażowa wymusza dalszą restrukturyzację działalności autobusowej MAN, także w Polsce. 10 listopada ta niemiecka firma poinformowała oficjalnie, że zamierza zlikwidować860 miejsc pracy w polskim zakładzie w Starachowicach, w województwie świętokrzyskim.

Na szczęście dla zwalnianych pracowników MAN i rynku pracy w Starachowicach pojawiła się oferta przejęcia 500 z 860 objętych redukcją pracowników.

– W wyniku prowadzonych rozmów z naszym wieloletnim partnerem - firmą PKC, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu w Starachowicach istnieje obecnie możliwość zatrudnienia dla 500 osób – poinformował Radio Eska, Michael Kobriger, Członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki w MAN Truck & Bus SE.

– Naszym celem jest zapewnienie prawie wszystkim 860 pracownikom dotkniętym restrukturyzacją alternatywnej oferty pracy w firmie MAN lub firmie zewnętrznej PKC, a tym samym pokazanie im jasnych perspektyw na przyszłość -- dodaje Arne Puls, dyrektor ds. zasobów ludzkich w firmie MAN, cytowana przez Radio Eska.

REKLAMA

– Nieustannie szukamy sposobów na rozszerzenie naszej działalności i wspieranie naszych globalnych klientów oraz bycie aktywnymi członkami społeczności, w której działamy – informuje Jani Kiljala , Prezes PKC Europa i Ameryka Południowa. – Ze względu na rosnące potrzeby biznesowe z przyjemnością oferujemy pracę doświadczonym pracownikom MAN, co stanowi wartość dla obu firm – dodaje.

O firmie PKC Group:

PKC Group Poland Sp. z o.o. należy do indyjskiej Samvardhana Motherson Group, jednego z 26 największych dostawców motoryzacyjnych na świecie. Siedziba firmy PKC Group Poland znajduje się w Starachowicach. Spółka działa w Polsce od 2008 roku. Firma posiada w Starachowicach zakład produkcyjny o łącznej powierzchni ok. 24 tys. mkw. Zatrudnia blisko 2100 pracowników, stając się w ten sposób jednym z największych pracodawców w regionie. Wśród klientów PKC Group znajdują się takie firmy jak: MAN, Paccar, Scania oraz Volvo.

PKC Group jest zaufanym i uznanym partnerem w globalnym przemyśle transportowym oraz preferowanym dostawcą wiodących globalnych marek pojazdów użytkowych i taboru szynowego.

Polska lokalizacja zapewnia wsparcie europejskim centrom inżynieryjnym PKC, realizującym projekty europejskich i światowych producentów samochodów ciężarowych. Inżynierowie PKC Group Poland zajmują się projektowaniem, opracowywaniem dokumentacji techniczno-konstrukcyjnej oraz zarządzaniem projektami od fazy projektowej aż do seryjnej produkcji.

MAN Truck & Bus SE / youtube.com, / Fabryka autobusów MAN w Starachowicach

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA