Rusza budowa Panattoni Park Bieruń I. Jest pierwszy, duży najemcaPanattoni

Rusza budowa Panattoni Park Bieruń I. Jest pierwszy, duży najemca

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczął budowę nowego obiektu – Panattoni Park Bieruń I. Inwestycja o powierzchni prawie 20 000 mkw. zlokalizowana jest blisko strategicznych arterii komunikacyjnych Śląska. Obiekt ma już pierwszego najemcę – Sport-Shop.pl. Ukończenie budowy planowane jest na luty 2025 roku.

Nowy park powstaje w Bieruniu 2,5 km od centrum miasta, 1,5 km od drogi krajowej nr 44 i 17 km od węzła autostrady A4 oraz drogi krajowej S1. Zaledwie 4 km od obiektu budowany jest węzeł na realizowanym nowym odcinku trasy S1 do Bielska-Białej.

– „Panattoni Park Bieruń I to nasza kolejna inwestycja, która potwierdza ogromny potencjał regionu śląskiego. Do wynajęcia zostało tutaj jeszcze nieco ponad 6 000 mkw. przestrzeni, z której mogą skorzystać firmy z różnych branż, w tym motoryzacyjnej, e-commerce, logistycznej czy lekkiego przemysłu. Dzięki strategicznej lokalizacji – blisko dróg krajowych i autostrad, a także zakładów przemysłowych tyskiej podstrefy KSSE, w tym zakładu Stellantis – park zapewnia znakomitą komunikację zarówno na rynku lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym” – mówi Tomasz Sikora, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Deweloper pozyskał już pierwszego najemcę – będzie nim działająca w branży e-commerce spółka Nodium Group, która zajmie około 13 000 mkw. Firma jest właścicielem Sport-Shop.pl – jednego z największych sportowych sklepów internetowych w Polsce, który sprzedał produkty o łącznej wartość przekraczającej 100 mln zł w 2023 roku.

Sport-Shop.pl to e-sklep oferujący szeroką gamę sprzętu sportowego, odzieży, suplementów i akcesoriów dla entuzjastów aktywności fizycznej. Ten założony w 2004 r. e-commerce jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, którego celem jest docieranie do klientów zainteresowanych zarówno sprzętem sportowym, jak i osób, które poszukują produktów około rekreacyjnych m.in. odzieży sportowej.

– „Specjaliści zatrudnieni w Sport-Shop.pl stale śledzą nowe trendy w technologii sportowej, dzięki temu nasz e-sklep ma dziś silnie ugruntowaną pozycję rynkową, która jest efektem wieloletniej pracy w dziedzinie sprzedaży internetowej. Sukcesywne rozszerzanie oferty umożliwiło zaspokojenie zróżnicowanych potrzeb naszych klientów. Przekłada się to na ciągły wzrost sprzedaży, a tym samym dostosowanie powierzchni magazynowej” – mówi Natalia Chrobak, E-commerce Manager w Nodium Group.

W procesie poszukiwania magazynu i negocjacji warunków umowy najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

REKLAMA

– „Sport-Shop.pl poszukiwał nowej lokalizacji, aby zoptymalizować powierzchnię i procesy dystrybucyjne. Zadaniem zespołu Newmark Polska było wytypowanie potencjalnych obiektów w regionie Tychów i Bierunia oraz ich weryfikacja – zarówno pod względem technicznym i komercyjnym, jak i co do terminu zakończenia inwestycji. Kryteria klienta spełnił Panattoni Park Bieruń I. Ze względu na bliskość do obecnej siedziby proces relokacji będzie łatwiejszy dla pracowników” – mówi Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

Panattoni

Nowoczesna powierzchnia w strategicznej lokalizacji

Obiekt będzie miał 27 doków załadunkowych, co zapewni wygodną i efektywną obsługę logistyczną. Dostępna będzie także nowoczesna powierzchnia biurowa, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb najemców. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Zostanie wyposażona w liczne rozwiązania oszczędzające energię i wodę, co przełoży się na niższe koszty operacyjne. Jej dach zostanie wzmocniony pod instalację fotowoltaiki, a na terenie parku znajdą się miejsca rowerowe oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

To już kolejna inwestycja dewelopera w rejonie Bierunia

Dotychczas Panattoni dostarczyło tu dwa parki o łącznej powierzchni 97 000 mkw., które zostały w całości wynajęte, potwierdzając atrakcyjność lokalizacji. Ponadto firma zrealizowała tu obiekty BTS – centrum logistyczne międzynarodowej sieci dyskontów oraz fabrykę wiodącego dostawcy produktów elektrycznych dla przemysłu i budownictwa.

Śląsk sprawnie przechodzi transformację z zagłębia wydobywczego w nowoczesne centrum przemysłowe Polski, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej. Firmy doceniają rozbudowaną infrastrukturę transportową, dostęp do wykwalifikowanej kadry czy duży rynek lokalny. Panattoni dostarczyło tutaj już ponad 2,7 mln mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a kolejne 211 tys. mkw. ma w budowie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA