Zobacz również dzielnice w Katowice

Najnowsze artykuły z Katowice

W galerii Libero Katowice otwarto nową atrakcję – najdłuższą w Polsce i jedną z najdłuższych w Europie zjeżdżalni
1 czerwca w Dzień Dziecka w galerii Libero Katowice została otwarta nowa atrakcja, która pojawi się już na stałe w tym obiekcie. Ruszyła najdłuższa w Polsce i jedna z najdłuższych w Europie zjeżdżalni! Przejazd nią jest całkowicie bezpłatny, a do pokonania są aż dwa poziomy. Zjeżdżać nią można również z zakupami, dlatego kto pierwszy na dole, ten lepszy.
W Katowicach zostanie wybudowane nowe, duże, ekologiczne osiedle mieszkaniowe [WIZUALIZACJE]
Katowickie TBS ogłosiło przetarg na budowę osiedla ekologicznego przy ul. Kosmicznej na Giszowcu. Realizacji ma przyświecać idea zrównoważonej architektury. Koncepcja osiedla została wyłoniona w drodze konkursu organizowanego przez katowicki odział SARP i inwestora. Najlepszą wizję dla inwestycji zaproponowało biuro architektoniczne K3Xmore, które w ramach nagrody zostało zaproszone do zaprojektowania inwestycji.
Najwyższy biurowiec Metropolii GZM – .KTW II z dwoma nowymi najemcami
Lokalizacja w centrum Katowic, atrakcyjne przestrzenie biurowe, solidny partner biznesowy w postaci TDJ Estate – to jedne z głównych aspektów, dla których kolejne firmy decydują się na otwarcie siedziby w biurowcach .KTW.
Drugi w Polsce salon Tesli powstał w galerii handlowej Libero Katowice
Drugi w Polsce salon Tesli powstał w ramach Libero Katowice. To nowoczesna i wyjątkowa koncepcja odchodząca od ram typowego, wielkopowierzchniowego salonu samochodowego. Światowa marka i lider w dziedzinie elektromobilności znacząco wzbogaca portfolio Libero i umacnia innowacyjny charakter galerii.
W Katowicach aktywność deweloperów na rynku powierzchni biurowych nie słabnie
Brak nowej podaży w Katowicach w pierwszym kwartale 2023 roku nie oznacza słabnącej aktywności deweloperów. Stolica Górnego Śląska realizuje drugi pod względem powierzchni wynik spośród miast regionalnych. Po rekordowej nowej podaży dostarczonej na katowicki rynek biurowy w 2022 r., w I kwartale bieżącego roku nie oddano do użytku żadnego obiektu.
Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic zyskają lepszy dostęp do pociągów
Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic zyskają lepszy dostęp do pociągów. Rozpoczęła się budowa przystanków w Katowicach – Ochojca i Kostuchny. Obiekty powstają też w Podlesiu i Murckach. Przystanki na linii Katowice Ligota – Tychy budowane są w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
Rewitalizacja Doliny Ślepiotki w Katowicach – powstaje nowy park
Rozpoczęły się prace przygotowawcze w Dolinie Ślepiotki w Katowicach. Na miejsce przywożone są niezbędne materiały, trwa także rozbiórka starej infrastruktury. Park powinien zostać udostępniony mieszkańcom wiosną przyszłego roku.
Rowerem na Dolinę Trzech Stawów z Nikiszowca i Giszowca
Katowice oddały rowerzystom do użytku kolejny odcinek drogi rowerowej. Zakończyły się odbiory nowego odcinka wzdłuż ul. Gospodarczej, który łączy istniejące już odcinki dróg rowerowych. W efekcie powstała spójna, zachowująca ciągłość na całej długości, infrastruktura pomiędzy Szopienicami, Nikiszowcem, Giszowcem i Doliną Trzech Stawów.
Lidl otwiera nowy sklep w Katowicach
Już w czwartek, 11 maja, Lidl Polska otworzy kolejny, 15. sklep w Katowicach przy ul. gen. Stefana Grota Roweckiego 2F. Otwarcie nowego sklepu w Katowicach nastąpi o godzinie 6:00. Lidl ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1230 mkw.
Najbardziej widowiskowa fontanna na katowickim Rynku – tzw. sztuczna Rawa – przejdzie remont
Najbardziej widowiskowa fontanna na katowickim Rynku – tzw. sztuczna Rawa – przejdzie remont. Właśnie podpisana została umowa, aby w wakacje mieszkańcy mogli cieszyć się relaksem przy słynnej katowickiej Rawie.
REKLAMA