Katowice

Najnowsze artykuły z Katowice

Intensywne prace na budowie stadionu miejskiego w Katowicach
Budowa stadionu miejskiego w Katowicach idzie pełną parą. Zaawansowanie prac wynosi 75%. Obiekt ma zostać odebrany do końca tego roku. Następnie konieczne będzie uzyskanie przez GKS Katowice licencji pozwalającej na grę na nowym obiekcie.
LEGO przesuwa otwarcie wielkiego salonu firmowego w Katowicach
Popularna na całym świecie duńska firma LEGO postanowiła w sercu województwa śląskiego otworzyć swój nowy firmowy salon. Będzie zlokalizowany w Galerii Katowickiej. Pierwotnie miał zostać otwarty w Dniu Dziecka, 1 czerwca.
W Katowicach powstaje kompleks wielofunkcyjny ATAL Sky+ ze 121-metrowym wieżowcem [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
ATAL, ogólnopolski deweloper, realizuje miastotwórczy i multifunkcyjny kompleks ATAL SKY+ w samym centrum Katowic, tuż przy pętli Słonecznej. Docelowo inwestycja składać się będzie z sześciu budynków i zaoferuje łącznie ponad 62 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni, w której zaaranżowane zostaną przestrzenie mieszkalne, apartamenty inwestycyjne, lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym oraz strefy rekreacyjne.
Home Concept Design Park w Katowicach zostanie rozbudowany
Katowicki Home Concept Design Park – centrum handlowe z ofertą aranżacji wnętrz – powiększy się o trzeci budynek. Nowa przestrzeń będzie zorientowana na unikalne marki z segmentu premium.
Trwa modernizacja katowickiego Satelity, części kompleksu Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek
Sezon hokejowy dobiegł końca, a GKS Katowice zakończył go z tytułem wicemistrza Polski. Nie oznacza to jednak, że nic nie dzieje się na lodowisku, które stanowi część kompleksu Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek. Przerwa w rozgrywkach jest wykorzystywana do zrealizowania ważnej inwestycji. Trwa rozbudowa trybun, których pojemność miejsc siedzących zwiększy się o 1/3. Modernizowany jest również dach obiektu.
Centrum handlowo-usługowe Fabryka Park w Katowicach z kolejnymi najemcami
Pół roku działalności w katowickiej dzielnicy Piotrowice Fabryka Park zamyka z bardzo dobrym wynikiem 99 proc. komercjalizacji powierzchni. W kwietniu do grona najemców retail parku dołączył Woolworth – dyskont z artykułami gospodarstwa domowego. Na połowę czerwca zaplanowano otwarcie RR Moto – salonu z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów. Jeszcze w tym roku ofertę wzbogaci także marka Sinsay, w salonie której, obok mody, klienci znajdą także artykuły dla domu.
W centrum Katowic powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
W Katowicach powstaje nowy Stadion Miejski [FILM+WIZUALIZACJE]
GKS Katowice w pięknym stylu wywalczył kilka dni temu awans do piłkarskiej ekstraklasy. Wkrótce zagra też na nowym stadionie miejskim. Budowa kompleksu GKS-u Katowice rozpoczęła się w październiku 2021 roku. Oprócz stadionu do piłki nożnej na Załęskiej Hałdzie powstaje także hala sportowa oraz boiska treningowe.
Galeria handlowa-usługowa Libero w Katowicach na sprzedaż
Echo Investment zamierza sprzedać centrum handlowo-usługowe Libero w Katowicach. Oczekuje, że dostanie za tę nieruchomość dobrą cenę. Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment, wyraził opinię, że centrum handlowe Libero Katowice jest obecnie coraz bardziej gotowe do tego, żeby je sprzedać.
Firma Business Services Center stawia na Katowice
Firma Business Services Center dołączyła do grona najemców w budynku DL Tower przy ul. Korfantego w Katowicach. Organizacja napędza rozwój biznesowy, zawodowy i osobisty, a społeczność zrzesza polskich przedsiębiorców pod brandami BNI, BNI+ oraz Corporate Connections.
REKLAMA