Katowice

Najnowsze artykuły z Katowice

Budowa Fabryki Park w Katowicach na finiszu
W Katowicach dobiega końca budowa nowego, dużego parku handlowego. W dzielnicy Piotrowice, na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur, przy ul. Armii Krajowej powstaje Fabryka Park. Jest to pierwsza część inwestycji, która docelowo zajmie powierzchnię 6 ha.
KIDS&Co., dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym, otworzyło swoją pierwszą placówkę w Katowicach
KIDS&Co., dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym, otworzyło swoją pierwszą placówkę w Katowicach. Na lokalizację marka wybrała biurowiec Silesia Star. To już piąta filia, którą KIDS&Co. otworzyło w budynku z portfela Globalworth Poland.
Firma CAT LC Polska nowym najemcą kompleksu biurowego Silesia Star
CAT LC Polska, firma specjalizująca się w transporcie międzynarodowym oraz dystrybucji krajowej, wynajęła powierzchnię biurową w budynku Silesia Star w Katowicach. Firma należy do francuskiej spółki Groupe CAT i działa w Polsce od 1993 roku. Firma jest reprezentowana przez kilka spółek zajmujących się działalnością o różnym charakterze, jednak wszystkie skupione są na branży automotive.
Bezpieczny przewóz towarów, dzięki nowoczesnej nastawni w Katowicach [ZDJĘCIA]
W stacji Katowice Szopienice Północne sprawne i bezpieczne przewozy towarów nadzorują dyżurni z nowoczesnej nastawni. Prace w Katowicach były realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach dużej inwestycji obejmującej modernizację towarowej stacji Katowice Szopienice Płn. oraz zakończoną już przebudowę linii od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki. Wartość prac to ponad 400 mln zł.
Przy katowickich biurowcach kompleksu .KTW otwarto skwer miejski [ZDJĘCIA]
Centrum Katowic wzbogaciło się o nowe miejsce relaksu i rozrywki. Takie funkcje będzie pełnić nowy skwer miejski, który powstał przy biurowcach kompleksu .KTW, inwestycji TDJ Estate. Skwer tworzy charakterystyczny mebel w postaci podium ze schodami, uzupełniony o roślinność i małą architekturę.
Biurowiec Craft w Katowicach z pozwoleniem na użytkowanie [ZDJĘCIA]
Craft, najnowszy projekt belgijskiego dewelopera Ghelamco w Katowicach, otrzymał pozwolenie na użytkowanie i tym samym wzbogacił zasoby lokalnego rynku o 26 700 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.
Bank BNP Paribas pierwszym najemcą Grundmanna Office Park w Katowicach
Po tym, jak Cavatina Holding z sukcesem skomercjalizowała swój pierwszy projekt w Katowicach, Global Office Park oferujący ok. 60 tys. mkw. biur, w grudniu 2022 r. uruchomiła budowę kolejnej położonej centralnie inwestycji – Grundmanna Office Park. To właśnie tam Bank BNP Paribas zajmie ponad 4,1 tys. mkw. Oddanie do użytku budynku A, w którym powstanie biuro firmy, planowane jest na trzeci kwartał 2024.
Wysoka podaż na rynku biurowym w Katowicach – najemcy renegocjują umowy
Katowice pozostają w czołówce najszybciej rozwijających się miast w Polsce. O rosnącej atrakcyjności górnośląskiej stolicy świadczy nie tylko 2. miejsce w rankingu na najlepsze miasto do życia w Polsce wg portalu Business Insider, ale także dynamiczna sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych. W mieście aktualnie powstaje ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni biurowej, co plasuje Katowice na 3. pozycji wśród miast regionalnych (po Wrocławiu i Krakowie) pod względem budowy biur.
Jest decyzja GDOŚ umożliwiająca budowę nowej trasy tramwajowej na południe Katowic
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała 21 sierpnia długo wyczekiwaną przez władze Katowic i mieszkańców decyzję środowiskową, która w praktyce oznacza możliwość ukończenia prac projektowych i uzyskanie pozwolenia na budowę, a następnie wyłonienia w przetargu wykonawcy prac budowlanych. 5,2-kilometrowa linia tramwajowa na południe Katowic wraz z centrum przesiadkowym Kostuchna będzie największą inwestycją w obszarze transportu publicznego w najnowszej historii miasta. Jej łączna wartość szacowana jest na ponad 350 mln zł.
Duże pieniądze na budowę nowych mieszkań dla KTBS
W ostatnich miesiącach Katowice otrzymały kilkadziesiąt milionów z dofinansowań na realizację inwestycji mieszkaniowych. Dzięki środkom zewnętrznym Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje kilkaset nowych mieszkań.
REKLAMA