Katowice

Najnowsze artykuły z Katowice

Ponad 309 mln zł dofinansowania na wielki Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach [WIZUALIZACJE]
Katowicki Hub gamingowo-technologiczny wybrany do dofinansowania! Ponad 309 mln zł dofinansowania przyznano w ramach działania Innowacyjna infrastruktura wspierająca gospodarkę programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Powstanie Hub-u zostało ujęte w wykazie operacji o znaczeniu strategicznym planowanych do realizacji w ramach programu.
Qubus Hotel Katowice oficjalnie otwarty!
W centrum Katowic otwarto nowy, 4-gwiazdkowy hotel. Polska sieć hoteli biznesowych Qubus Hotel powróciła do tego miasta z całkowicie nowym konceptem hotelowym. Inwestycja jest 12. obiektem tej marki w Polsce. Budowa hotelu ruszyła w 2019 r. i została wstrzymana po wybuchu pandemii po zrealizowaniu parkingu podziemnego i poziomu 0. Wznowiono ją jesienią ub.r. i zrealizowano w bardzo tempie.
7R z kredytem inwestycyjnym dla kompleksu 7R City Flex Katowice I
7R, deweloper specjalizujący się w budowaniu wysokiej jakości magazynów, uzyskał kredyt inwestycyjny dla projektu 7R City Flex Katowice. Udzielił go mBank. Wysokość kredytu wyniosła 15,5 mln euro, do tego bank sfinansuje podatek VAT w wysokości 15 mln złotych.
Amerykańska firma Concentrix inwestuje w Katowicach. Powstaną setki miejsc pracy
Kolejna amerykańska firma stawia na Katowice. Powstanie wiele nowych miejsc pracy dla specjalistów IT. Concentrix, globalny dostawca rozwiązań i technologii z zakresu customer experience otworzył nowe biuro w katowickim kompleksie Global Office Park.
Lotnisko Katowice planuje inwestycje na ponad półtora miliarda złotych
Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego ma zatwierdzony program inwestycyjny do 2030 r. o wartości ponad 1,5 mld zł, zakładający m.in. budowę nowego terminala i układu komunikacyjnego. Należy do największych lotnisk regionalnych w Polsce. Lotnisko pozostaje krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach komercyjnego cargo.
Setki milionów na nowoczesną i efektywną infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną w Katowicach
Realizacja największego w historii Katowic projektu w obszarze wodociągowo-kanalizacyjnym zbliża się do końca. W przedsięwzięciu obejmującym ponad 90 zadań inwestycyjnych realizowanych w latach 2016-2023, o wartości niemal 369 mln zł, znalazła się między innymi rozbudowa sieci kanalizacyjnej, modernizacja obiektów oczyszczalni ścieków i zakup specjalistycznego sprzętu asenizacyjnego.
W miejscu po dawnym centrum handlowym Belg w Katowicach powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa [WIZUALIZACJE]
Wiemy już co powstanie w miejscu po dawnym centrum handlowym Belg w centrum Katowic. Rozpoczęła się przedsprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej Belg Apartamenty w Katowicach realizowanej przez Cavatina Holding S.A. Prace budowlane wystartują jeszcze w tym roku, a proces sprzedaży obsługiwać będzie Resi Capital S.A. To kolejna, po świetnie przyjętym projekcie Global Apartments, realizacja grupy Cavatina w stolicy Górnego Śląska, będącej jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce.
Katowice atrakcyjne dla inwestorów [RAPORT]
Przyjazne otoczenie biznesowe i zaplecze kadrowe wzmacniają atrakcyjność Katowic wśród inwestorów. W Katowicach i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) zatrudnionych jest prawie 32 000 pracowników w 135 centrach usług biznesowych, z czego 26 600 osób pracuje w Katowicach w ponad 100 centrach. Tym samym Katowice pozostają w czołówce miast z rozwiniętą specjalizacją w obszarze usług biznesowych. Umacnia się również pozycja Katowic w zakresie usług wysokospecjalistycznych opartych na wiedzy (KIBS) – wynika z najnowszego raportu Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych w Katowicach, przygotowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych – ABSL, we współpracy z firmami Colliers, Mercer, Randstad i Randstad Sourceright.
Zakończyła się przebudowa katowickiego Supersamu [ZDJĘCIA]
Nieruchomości mixed-use to już nie tylko moda. To prawdziwy symbol nowego czasu sektora nieruchomości w Polsce. Supersam w Katowicach to jeden z najbardziej znanych obiektów wielofunkcyjnych w regionie, a dzięki zakończonej przebudowie zyskał kolejne nowoczesne powierzchnie biurowe, strefę restauracyjną oraz jeszcze większe portfolio usług – wszystko pod jednym dachem.
Uniwersytet Rozwoju wprowadzi się do GPP Business Park w Katowicach
Firma GPP S.A. podpisała umowę najmu z Uniwersytetem Rozwoju. Organizacja prowadząca zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży zajmie 450 mkw. powierzchni w kompleksie GPP Business Park w Katowicach. Nowy najemca wprowadzi się do biurowca „Stern” przy ulicy Konduktorskiej 35 już w grudniu br.
REKLAMA