Katowice

Najnowsze artykuły z Katowice

W Katowicach trwa budowa nowego stadionu miejskiego [FILM]
W Katowicach powstaje nowy stadion miejski. Budowa kompleksu GKS-u Katowice rozpoczęła się w październiku 2021 roku. Oprócz stadionu do piłki nożnej na Załęskiej Hałdzie powstaje także hala sportowa oraz boiska treningowe.
Postępy prac przy rewitalizacji Doliny Pięciu Stawów w Katowicach [ZDJĘCIA]
Widoczne już są efekty kolejnego etapu metamorfozy katowickiej Doliny Pięciu Stawów. Kończą się prace przy alei biegnącej wzdłuż południowego brzegu stawu Morawa. Widać także postępy w lokalizacjach, gdzie powstają plaża, plac zabaw, krąg grillowy oraz miejsca do parkowania.
Kwartał Dworcowa w Katowicach – miejsce, w którym historia łączy się ze współczesnością
Wkrótce centrum Katowic wzbogaci się o kolejne wyjątkowe miejsce – wszystko za sprawą rewitalizacji zabytkowego kwartału kamienic znajdujących się naprzeciwko dawnego dworca kolejowego. Inwestycja Kwartał Dworcowa nie tylko przywróci blask historycznej zabudowie, ale też – poprzez wprowadzenie wielu nowych funkcji – wzmocni atrakcyjność centrum miasta.
Katowice na podium z potencjałem biznesowym – wyniki badania BEAS
59% badanych pracowników z Katowic stwierdza, że ich firma w ciągu 3 najbliższych lat będzie inwestowała w rozwój kapitału ludzkiego – wynika z raportu BEAS. Miasto kojarzące się z ciężkim przemysłem, węglem i stalą zamieniło się w nowoczesną aglomerację. Katowice to nie tylko ok. 280 tysięcy mieszkańców, ale też serce Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
W Katowicach powstaje najwyższy multifunkcyjny kompleks w aglomeracji śląskiej [FILM+WIZUALIZACJE]
ATAL, ogólnopolski deweloper, realizuje miastotwórczy i multifunkcyjny kompleks ATAL SKY+ w samym centrum Katowic, tuż przy pętli Słonecznej. Docelowo inwestycja składać się będzie z sześciu budynków i zaoferuje łącznie ponad 62 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni, w której zaaranżowane zostaną przestrzenie mieszkalne, apartamenty inwestycyjne, lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym oraz strefy rekreacyjne.
Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach: miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlane
Zostało wszczęte podstępowanie przetargowe na budowę I etapu Hubu gamingowo-technologicznego. Istniejące obiekty w rejonie Szybu Pułaski, które kiedyś służyły kopalni – zostaną zrewitalizowane i przystosowane do pełnienia nowych funkcji związanych z branżą nowoczesnych technologii. Roboty budowlane wraz z procedurą odbiorową mają potrwać 32 miesiące. Jednocześnie trwają prace projektowe dla II etapu.
Na budowie nowego osiedla KTBS w Katowicach zawieszono wiechę
Budowa nowego osiedla Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy al. Korfantego 179 osiągnęła najwyższy punkt. W związku z tym 4 kwietnia na jednym z budynków zawieszono wiechę. W uroczystości wzięli udział prezydent Katowic Marcin Krupa oraz przedstawiciele wykonawcy firmy Pekabex Bet S.A. i inwestora – KTBS.
TDJ Estate kupuje nieruchomość pod nową inwestycję w Katowicach
Polska spółka TDJ Estate, która wybudowała między innymi najwyższy budynek w Katowicach – .KTW i która mocno inwestuje w tym mieście, zdecydowała się na zakup kolejnej działki pod inwestycję w stolicy województwa śląskiego.
W Katowicach powstaje wielki kompleks ATAL Olimpijska ze 128-metrowym wieżowcem [FILM+WiZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej.
Włoska firma Reply stawia na Katowice. Powiększa biuro w DL Piano
Reply, globalna firma z siedzibą we Włoszech, która specjalizuje się w doradztwie, integracji systemów i usługach cyfrowych, stawia na Katowice. Zdecydowała się nie tylko przedłużyć umowę najmu w kompleksie DL Piano przy ul. Wrocławskiej 54 w Katowicach, ale także powiększyć zajmowaną powierzchnię w tym należącym do DL Invest Group budynku. Warto wspomnieć, że jest to jedyne biuro tej firmy w Polsce.
REKLAMA