Łódź

W latach 1960-1992 Łódź była podzielona na 5 dzielnic: Bałuty, Polesie, Górna, Śródmieście i Widzew. Obecnie Łódź pozbawiona jest tego podziału, ponieważ funkcjonuje jako gmina miejska na prawach powiatu. Jednak od 2012 roku ten podział administracyjny jest używany przez Departament Obsługi i Administracji miasta Łodzi.

Widzew to jedna z najsłynniejszych dzielnic miasta Łodzi. Nazwa tej dzielnicy jest związana z historycznym klubem piłkarskim Widzewem Łódź. Widzew jest także znany ze swojego bogatego dziedzictwa przemysłowego. Na terenie dzielnicy można znaleźć również szereg parków, które oferują możliwość odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. Widzew uchodzi za bezpieczną dzielnicę, dlatego osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Łodzi powinny przyjrzeć się temu obszarowi miasta.

Jakie są osiedla na Widzewie?

Widzew dzieli się na 10 osiedli: Stary Widzew, Olechów-Janów, Stoki, Dolina Łódki, Andrzejów, Widzew-Wschód, Mileszki, Zarzew, Osiedle nr 33 oraz Nowosolna.

Ile osób mieszka na Widzewie?

Powierzchnia Widzewa wynosi prawie 91 km2. Według danych z 2019 roku liczba ludności dzielnicy szacowana jest na 133,6 tys. mieszkańców. Zagęszczenie ludności jest niewielkie i wynosi ok. 1 471 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Widzew?

Widzew to dobra dzielnica dla osób, które szukają spokoju i bezpieczeństwa. Jest ona idealna dla rodzin, studentów oraz osób starszych. Na Widzewie znajduje się wiele nowoczesnych budynków mieszkalnych, więc jeśli szukasz nowego domu lub mieszkania, dzielnica ta może być dobrym wyborem. Oferuje ona również wygodne połączenia komunikacyjne z centrum miasta, a także łatwy dostęp do wielu sklepów, restauracji i innych usług.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Widzewa?

Czas dotarcia do centrum miasta z dzielnicy Widzew zależy od rodzaju środka transportu, którym się podróżuje. Jeśli przemieszcza się samochodem, to czas dotarcia do centrum miasta wynosi około 15 minut. Jeśli podróżuje się komunikacją miejską, to czas transportu wynosi około 30 minut.

Komunikacja miejska na Widzewie jest dosyć dobrze rozwinięta. Na terenie dzielnicy można skorzystać z komunikacji miejskiej w postaci autobusów i tramwajów. Znajduje się tutaj również dworzec PKP – Łódź Widzew.

Rynek nieruchomości na Widzewie

Widzew to jedna z najstarszych dzielnic Łodzi. Charakteryzuje się ona zabudową mieszkaniową, zwłaszcza z lat powojennych, gdy powstały tu bloki mieszkalne, ale również starsze budynki jednorodzinne i kamienice. Na terenie Widzewa ulokowanych jest wiele biurowców, placówek handlowych, usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej. W dzielnicy obserwuje się znaczny rozwój w postaci nowych osiedli mieszkaniowych.

Na Starym Widzewie znajduje się zabytkowe osiedle Księży Młyn. Znaczną powierzchnię Starego Widzewa zajmują też tereny przemysłowe. Jednym z najprężniej rozwijającym się osiedlem Widzewa jest Olechów-Janów. Powstają tam nowoczesne budynki wielorodzinne. Dużą część tego osiedla zajmują bloki z wielkiej płyty.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Widzewie?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje na osiedlu Stary Widzew oraz Olechów-Janów.

Mieszkania na sprzedaż na Widzewie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Widzewie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Widzewie?

Średnia cena mieszkania na Widzewie szacowana jest na 7 956 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 3%. Przeciętna wartość nieruchomości na Widzewie wynosi 423 042 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Widzewie szacowany jest na 2 270 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 54 mkw.

Zobacz również dzielnice w Łódź

Zobacz również osiedla w Łódź Widzew

Najnowsze artykuły z Łódź

Budowa kładek nad Wyszyńskiego w Łodzi. Właśnie stawiane są fundamenty pod nowe konstrukcje.
Budowa kładek nad Wyszyńskiego w Łodzi. Właśnie stawiane są fundamenty pod nowe konstrukcje.
Wraz z początkiem wiosny rozpoczęły się prace przy budowie dwóch kładek nad al. Wyszyńskiego w Łodzi. Właśnie trwa stawienia fundamentów pod nowe konstrukcje. Gotowa jest już kładka przy ulicy Mickiewicza.
Zielone podwórka w Łodzi. Przy Rewolucji estetyka spotyka się z funkcjonalnością
Zielone podwórka w Łodzi. Przy Rewolucji estetyka spotyka się z funkcjonalnością
Rewitalizacja Łodzi obejmuje nie tylko modernizację kamienic, ale również wprowadzenie nowych przestrzeni zielonych, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców i ochronę środowiska. Przykładem jest projekt przy ul. Rewolucji, gdzie po remoncie kamienic przy numerach 13, 15 i 17, powstały nowe zielone przestrzenie. Posadzono tu prawie pół tysiąca roślin, w tym derenie, róże, krzewuszki, winobluszcz oraz żywopłoty z grabu, które tworzą przestrzeń do odpoczynku i spotkań dla lokalnej społeczności.
Nowa siedziba Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Łodzi oddana 4 miesiące przed terminem [FILM+ZDJĘCIA]
Nowa siedziba Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Łodzi oddana 4 miesiące przed terminem [FILM+ZDJĘCIA]
11 kwietnia 2025 zostały przeprowadzone odbiory końcowe nowego budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Łodzi. Generalny wykonawca, konsorcjum firm Balzola Polska oraz Lantania SA oddają budynek 4 miesiące przed terminem. Nowy adres placówki to ul. Wojska Polskiego 180 w Łodzi.
Izby Administracji Skarbowej w Łodzi z nową siedzibą. Perełką remontu ponad 130-letni budynek [ZDJĘCIA]
Izby Administracji Skarbowej w Łodzi z nową siedzibą. Perełką remontu ponad 130-letni budynek [ZDJĘCIA]
Kolejna zabytkowa, przedwojenna kamienica w Łodzi została zrewitalizowana. Po długim i kosztownym remoncie oddana do użytku została nowa siedziba pomocnicza Izby Administracji Skarbowej w Łodzi przy ul. Żeromskiego 88. Jej reprezentacyjną częścią jest odnowiony budynek frontowy pochodzący z 1891 r. Współcześni łodzianie nie pamiętają go w tak dobrym stanie.
Katastrofa na budowie gigatunelu w Łodzi! Czy centrum miasta czeka fala wyburzeń?
Katastrofa na budowie gigatunelu w Łodzi! Czy centrum miasta czeka fala wyburzeń?
Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią miała być inwestycją, która odmieni komunikacyjne serce Polski. Szybkie połączenia, nowoczesność, prestiż – tak wyobrażali sobie przyszłość mieszkańcy i władze miasta. Dziś zamiast dumy i postępu mamy jednak niepokój, opóźnienia i widmo rozbiórek historycznych kamienic. Co poszło nie tak? Czy Łódź zapłaci za postęp utratą własnej tożsamości?
Kolejna inwestycja w Nowym Centrum Łodzi?
Kolejna inwestycja w Nowym Centrum Łodzi?
Zamiast Biurowca - Kilkadziesiąt mieszkań? W okolicach Nowego Centrum Łodzi pojawił się nowy inwestor. Do Rady Miejskiej wpłynął wniosek o ustalenie lokalizacji dla nowej inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Nowej.
Rynek powierzchni biurowych w Łodzi 2025 [RAPORT]
Rynek powierzchni biurowych w Łodzi 2025 [RAPORT]
Tak jak zdecydowana większość rynków regionalnych, łódzki rynek biurowy odczuwa spowolnienie inwestycyjne i odnotowuje wzrost odsetka niewykorzystanej powierzchni. Wysoka dostępność sprzyja najemcom i to oni dyktują warunki. – Czas na większą aktywność właścicieli budynków, wprowadzanie nowych modeli zarządzania najmem, uelastycznienia jego form i skupienie większej uwagi na dostosowaniu standardu oraz funkcji obiektów biurowych do oczekiwań zmieniającego się rynku pracy. To pora na mixed-use – wynika z opublikowanego dziś raportu „Rynek biurowy w Łodzi 2025”.
Dworzec Łódź Kaliska przechodzi metamorfozę. Trwa wielka przebudowa [FILMY+WIZUALIZACJE]
Dworzec Łódź Kaliska przechodzi metamorfozę. Trwa wielka przebudowa [FILMY+WIZUALIZACJE]
Kolejny znany, duży dworzec w Polsce zmieni się nie do poznania. Tym razem w Łodzi. Trwa wielka przebudowa drugiego co do wielkości (po Fabrycznej), dworca w tym mieście – Łódź Kaliska. Powstanie tu nowy budynek stacji, a przed nim węzeł komunikacyjny dostosowany do ruchu aut, autobusów i rowerów wraz z postojem taksówek. Dworzec jest w trakcie wielkiej przebudowy. Inwestycja ma na celu stworzenie nowego, ekologicznego i komfortowego dla podróżnych budynku. Dzięki przebudowie, dworzec zyska również na przepustowości.
Irenka zamiast Ireny - Łódź zamienia kawiarnię w żłobek
Irenka zamiast Ireny - Łódź zamienia kawiarnię w żłobek
W miejscu dawnej kawiarni Irena, znanej z serialu „Daleko od szosy”, już wkrótce powstanie nowoczesny żłobek miejski o nazwie „Irenka”. To kultowy budynek przy ulicy Narutowicza w Łodzi.
Willa Anstadta w Łodzi nie pójdzie pod młotek! Co czeka zabytkową nieruchomość?
Willa Anstadta w Łodzi nie pójdzie pod młotek! Co czeka zabytkową nieruchomość?
Zabytkowa willa Ludwika Anstadta, położona w malowniczym parku im. Andrzeja Struga na łódzkich Bałutach, przez lata popadała w ruinę i była bliska wystawienia na sprzedaż. W marcu Urząd Miasta Łodzi poinformował jednak, że wycofuje się z planów sprzedaży nieruchomości. Zamiast tego obiekt ma przejść remont i zyskać nowe, społecznie użyteczne funkcje.
REKLAMA