Łódź

W latach 1960-1992 Łódź była podzielona na 5 dzielnic: Bałuty, Polesie, Górna, Śródmieście i Widzew. Obecnie Łódź pozbawiona jest tego podziału, ponieważ funkcjonuje jako gmina miejska na prawach powiatu. Jednak od 2012 roku ten podział administracyjny jest używany przez Departament Obsługi i Administracji miasta Łodzi.

Widzew to jedna z najsłynniejszych dzielnic miasta Łodzi. Nazwa tej dzielnicy jest związana z historycznym klubem piłkarskim Widzewem Łódź. Widzew jest także znany ze swojego bogatego dziedzictwa przemysłowego. Na terenie dzielnicy można znaleźć również szereg parków, które oferują możliwość odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. Widzew uchodzi za bezpieczną dzielnicę, dlatego osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Łodzi powinny przyjrzeć się temu obszarowi miasta.

Jakie są osiedla na Widzewie?

Widzew dzieli się na 10 osiedli: Stary Widzew, Olechów-Janów, Stoki, Dolina Łódki, Andrzejów, Widzew-Wschód, Mileszki, Zarzew, Osiedle nr 33 oraz Nowosolna.

Ile osób mieszka na Widzewie?

Powierzchnia Widzewa wynosi prawie 91 km2. Według danych z 2019 roku liczba ludności dzielnicy szacowana jest na 133,6 tys. mieszkańców. Zagęszczenie ludności jest niewielkie i wynosi ok. 1 471 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Widzew?

Widzew to dobra dzielnica dla osób, które szukają spokoju i bezpieczeństwa. Jest ona idealna dla rodzin, studentów oraz osób starszych. Na Widzewie znajduje się wiele nowoczesnych budynków mieszkalnych, więc jeśli szukasz nowego domu lub mieszkania, dzielnica ta może być dobrym wyborem. Oferuje ona również wygodne połączenia komunikacyjne z centrum miasta, a także łatwy dostęp do wielu sklepów, restauracji i innych usług.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Widzewa?

Czas dotarcia do centrum miasta z dzielnicy Widzew zależy od rodzaju środka transportu, którym się podróżuje. Jeśli przemieszcza się samochodem, to czas dotarcia do centrum miasta wynosi około 15 minut. Jeśli podróżuje się komunikacją miejską, to czas transportu wynosi około 30 minut.

Komunikacja miejska na Widzewie jest dosyć dobrze rozwinięta. Na terenie dzielnicy można skorzystać z komunikacji miejskiej w postaci autobusów i tramwajów. Znajduje się tutaj również dworzec PKP – Łódź Widzew.

Rynek nieruchomości na Widzewie

Widzew to jedna z najstarszych dzielnic Łodzi. Charakteryzuje się ona zabudową mieszkaniową, zwłaszcza z lat powojennych, gdy powstały tu bloki mieszkalne, ale również starsze budynki jednorodzinne i kamienice. Na terenie Widzewa ulokowanych jest wiele biurowców, placówek handlowych, usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej. W dzielnicy obserwuje się znaczny rozwój w postaci nowych osiedli mieszkaniowych.

Na Starym Widzewie znajduje się zabytkowe osiedle Księży Młyn. Znaczną powierzchnię Starego Widzewa zajmują też tereny przemysłowe. Jednym z najprężniej rozwijającym się osiedlem Widzewa jest Olechów-Janów. Powstają tam nowoczesne budynki wielorodzinne. Dużą część tego osiedla zajmują bloki z wielkiej płyty.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Widzewie?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje na osiedlu Stary Widzew oraz Olechów-Janów.

Mieszkania na sprzedaż na Widzewie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Widzewie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Widzewie?

Średnia cena mieszkania na Widzewie szacowana jest na 7 956 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 3%. Przeciętna wartość nieruchomości na Widzewie wynosi 423 042 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Widzewie szacowany jest na 2 270 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 54 mkw.

Zobacz również dzielnice w Łódź

Zobacz również osiedla w Łódź Widzew

Najnowsze artykuły z Łódź

Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Trwa rewitalizacja zabytkowych fabryk przy ul. Sienkiewicza w Łodzi [ZDJĘCIA]
Trwa rewitalizacja zabytkowych, przedwojennych fabryk nieopodal pasażu Schillera w Łodzi. Ostatecznego kształtu nabierają modernizowane budynki przy ul. Sienkiewicza 61a i 63.
Łódzka Manufaktura z nowym, słodkim najemcą
Do grona najemców w Manufakturze dołączył prawdziwy słodki fenomen na światowym rynku. Candy Pop, bo o nim mowa, oferuje gamę słodyczy, napojów, przekąsek i słodkich upominków z całego świata, w tym USA i Azji, czyli najbardziej rozwiniętych rynków.
Nowe autobusy dla MPK Łódź. Wiemy, kto dostarczy 63 pojazdy
Na początku 2025 roku na ulice w Łodzi wyjedzie ponad 60 nowych autobusów. Miejski przewoźnik wybrał właśnie najkorzystniejszą ofertę.
Kamienica przy Włókienniczej w Łodzi z elewacją z... korka. Tak się zmieni po remoncie [WIZUALZIACJE]
Trwa rewitalizacja Łodzi. Kolejna zabytkowa, przedwojenna kamienica w Śródmieściu odzyska swój dawny blask. W 2022 r. miasto uregulowało prawa własności nieruchomości przy ul. Włókienniczej 1, dzięki czemu mogły wystartować prace nad przygotowaniem inwestycji. Przełom 2023 i 2024 roku to start remontu.
Pięciu nowych najemców w OFF Piotrkowska Center w Łodzi
Świetna kuchnia oparta na wysokiej jakości wołowinie od restauracji Steakownia, moda cyrkularna sygnowana przez LDT Collective, oryginalne Nalewki ze Lwowa i popularny muzyczny klub na lato – oferta łódzkiego OFFa poszerza się o cztery kolejne marki. Zarządzany przez OPG Property Professionals kompleks zyskał też nowego najemcę przestrzeni biurowej w budynku Teal, gdzie swoje łódzkie biuro przeniosła Grupa Pracuj.
Kolejne kamienice przy Wschodniej w Łodzi na finiszu remontów. Przeszły wielkie metamorfozy! [ZDJĘCIA]
Trwa rewitalizacja Łodzi. Remonty kolejnych kamienic przy ulicy Wschodniej dobiegają końca. Sprawdzamy, jak zmieniły się budynki pod numerami 35 i 45.
Koniec rozbudowy jednego z pierwszych centrów handlowych w Łodzi
W Łodzi zakończyła się rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna. W efekcie prowadzonych prac, tuż przy istniejącym od lat i zmodernizowanym niedawno obiekcie, powstał nowoczesny park handlowy. Pod jego dachem kupujący mogą znaleźć aż 4 sklepy wielkopowierzchniowe popularnych marek.
Dawny Pałac Sportu w Łodzi przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJA+ZDJĘCIA]
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje odnowić halę sportową przy ul. ks. Skorupki 21. Już 67-letni Pałac Sportu, wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków, ma być przyjazny dla środowiska i spełniać bieżące standardy ekologii i efektywności zarządzania energią.
W centrum Łodzi powstanie narożna, ażurowa kamienica [WIZUALIZACJE]
W centrum Łodzi zostanie zabudowana kolejna pusta działka. Miasto Łódź szuka firmy, która wzniesie nietypowy budynek w pasażu Schillera. Ażurowa stanie w miejscu wyburzonego kilka lat temu budynku Horteksu.
REKLAMA