Łódź

W latach 1960-1992 Łódź była podzielona na 5 dzielnic: Bałuty, Polesie, Górna, Śródmieście i Widzew. Obecnie Łódź pozbawiona jest tego podziału, ponieważ funkcjonuje jako gmina miejska na prawach powiatu. Jednak od 2012 roku ten podział administracyjny jest używany przez Departament Obsługi i Administracji miasta Łodzi.

Widzew to jedna z najsłynniejszych dzielnic miasta Łodzi. Nazwa tej dzielnicy jest związana z historycznym klubem piłkarskim Widzewem Łódź. Widzew jest także znany ze swojego bogatego dziedzictwa przemysłowego. Na terenie dzielnicy można znaleźć również szereg parków, które oferują możliwość odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. Widzew uchodzi za bezpieczną dzielnicę, dlatego osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Łodzi powinny przyjrzeć się temu obszarowi miasta.

Jakie są osiedla na Widzewie?

Widzew dzieli się na 10 osiedli: Stary Widzew, Olechów-Janów, Stoki, Dolina Łódki, Andrzejów, Widzew-Wschód, Mileszki, Zarzew, Osiedle nr 33 oraz Nowosolna.

Ile osób mieszka na Widzewie?

Powierzchnia Widzewa wynosi prawie 91 km2. Według danych z 2019 roku liczba ludności dzielnicy szacowana jest na 133,6 tys. mieszkańców. Zagęszczenie ludności jest niewielkie i wynosi ok. 1 471 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Widzew?

Widzew to dobra dzielnica dla osób, które szukają spokoju i bezpieczeństwa. Jest ona idealna dla rodzin, studentów oraz osób starszych. Na Widzewie znajduje się wiele nowoczesnych budynków mieszkalnych, więc jeśli szukasz nowego domu lub mieszkania, dzielnica ta może być dobrym wyborem. Oferuje ona również wygodne połączenia komunikacyjne z centrum miasta, a także łatwy dostęp do wielu sklepów, restauracji i innych usług.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Widzewa?

Czas dotarcia do centrum miasta z dzielnicy Widzew zależy od rodzaju środka transportu, którym się podróżuje. Jeśli przemieszcza się samochodem, to czas dotarcia do centrum miasta wynosi około 15 minut. Jeśli podróżuje się komunikacją miejską, to czas transportu wynosi około 30 minut.

Komunikacja miejska na Widzewie jest dosyć dobrze rozwinięta. Na terenie dzielnicy można skorzystać z komunikacji miejskiej w postaci autobusów i tramwajów. Znajduje się tutaj również dworzec PKP – Łódź Widzew.

Rynek nieruchomości na Widzewie

Widzew to jedna z najstarszych dzielnic Łodzi. Charakteryzuje się ona zabudową mieszkaniową, zwłaszcza z lat powojennych, gdy powstały tu bloki mieszkalne, ale również starsze budynki jednorodzinne i kamienice. Na terenie Widzewa ulokowanych jest wiele biurowców, placówek handlowych, usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej. W dzielnicy obserwuje się znaczny rozwój w postaci nowych osiedli mieszkaniowych.

Na Starym Widzewie znajduje się zabytkowe osiedle Księży Młyn. Znaczną powierzchnię Starego Widzewa zajmują też tereny przemysłowe. Jednym z najprężniej rozwijającym się osiedlem Widzewa jest Olechów-Janów. Powstają tam nowoczesne budynki wielorodzinne. Dużą część tego osiedla zajmują bloki z wielkiej płyty.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Widzewie?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje na osiedlu Stary Widzew oraz Olechów-Janów.

Mieszkania na sprzedaż na Widzewie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Widzewie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Widzewie?

Średnia cena mieszkania na Widzewie szacowana jest na 7 956 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 3%. Przeciętna wartość nieruchomości na Widzewie wynosi 423 042 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Widzewie szacowany jest na 2 270 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 54 mkw.

Zobacz również dzielnice w Łódź

Zobacz również osiedla w Łódź Widzew

Najnowsze artykuły z Łódź

Opóźnienie budowy tunelu średnicowego w Łodzi – aktualizacja harmonogramu inwestycji [FILMY]
Opóźnienie budowy tunelu średnicowego w Łodzi – aktualizacja harmonogramu inwestycji [FILMY]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały o przesunięciu terminu zakończenia budowy tunelu średnicowego w Łodzi o co najmniej rok. Pierwotny harmonogram przewidywał ukończenie prac w czerwcu 2026 roku, jednak obecne szacunki wskazują na najwcześniejszy możliwy termin finalizacji w 2027 roku. Dodatkowo inwestor nie wyklucza konieczności wyburzenia części budynków znajdujących się w strefie oddziaływania tunelu.
Podziemna kolej w Łodzi nabiera kształtu – Koziny w centrum wielkich zmian [ZDJĘCIA]
Podziemna kolej w Łodzi nabiera kształtu – Koziny w centrum wielkich zmian [ZDJĘCIA]
Pod Łodzią powstaje kolejowy tunel średnicowy. Wydrążone tunele jednotorowe podziemnego połączenia kolejowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec są gotowe do prac wykończeniowych i instalacyjnych. Największy z trzech przystanków na tej trasie, Łódź Koziny, gdzie ruch pociągów, będzie prowadzony na dwóch poziomach, zyskuje perony.
Zaglądamy na budowę wielopoziomowego parkingu w centrum Łodzi
Zaglądamy na budowę wielopoziomowego parkingu w centrum Łodzi
W Łodzi powstają wielopoziomowe parkingi. Obiekty mają pomóc rozwiązać problem braku miejsc postojowych w centrum. Obecnie w Łodzi trwa budowa trzech parkingów. Jeden powstaje właśnie przy ul. Wschodniej 62/64.
Jest przetarg na prace projektowe związane z łódzkim odcinkiem KDP w rejonie Retkini
Jest przetarg na prace projektowe związane z łódzkim odcinkiem KDP w rejonie Retkini
Centralny Port Komunikacyjny ogłosił przetarg na prace projektowe dla zmienionego układu torowego Kolei Dużych Prędkości. Chodzi o 3-kilometrowy odcinek w rejonie łódzkiej Retkini. Spółka ma już wypracowaną wspólnie z PKP PLK koncepcję zmian. Uproszczą one m.in. układ torowy i zminimalizują wpływ na przystanek na Retkini, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać podczas budowy linii kolejowej. Termin składania ofert upływa 9 czerwca.
Zabytkowa zajezdnia tramwajowa Helenówek w Łodzi przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]
Zabytkowa zajezdnia tramwajowa Helenówek w Łodzi przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]
Budowa konstrukcji zajezdni Helenówek, czyli nowego Zakładu Techniki MPK Łódź została już ukończona. Trwa montaż pierwszych urządzeń oraz torów, którymi wkrótce wjadą do niego tramwaje.
Kolejna dawna, zabytkowa fabryka w Łodzi przejdzie metamorfozę
Kolejna dawna, zabytkowa fabryka w Łodzi przejdzie metamorfozę
Kolejna dawna, zabytkowa fabryka w Łodzi przejdzie metamorfozę. Szansę na drugą młodość i to w całkiem nowej roli otrzyma kolejny zabytek przemysłu w Łodzi. Rozpoczął się remont dawnej fabryki wyrobów żelaznych przy ul. Legionów 102 wpisanej do ewidencji zabytków miasta Łodzi.
Co słychać na budowie średnicowego tunelu kolejowego pod Łodzią? [FILMY]
Co słychać na budowie średnicowego tunelu kolejowego pod Łodzią? [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Wielka przebudowa dworca Łódź Kaliska coraz bliżej zakończenia [FILM+ZDJĘCIA]
Wielka przebudowa dworca Łódź Kaliska coraz bliżej zakończenia [FILM+ZDJĘCIA]
Kolejny znany, duży dworzec w Polsce zmieni się nie do poznania. Tym razem w Łodzi. Dobiega końca wielka przebudowa drugiego co do wielkości (po Fabrycznej), dworca w tym mieście – Łódź Kaliska. Powstał nowy budynek stacji, a przed nim węzeł komunikacyjny dostosowany do ruchu aut, autobusów i rowerów wraz z postojem taksówek. Inwestycja ma na celu stworzenie nowego, ekologicznego i komfortowego dla podróżnych budynku. Dzięki przebudowie, dworzec zyska również na przepustowości.
Nowe mieszkania komunalne w Łodzi. Szansa na lepsze życie, czy kropla w morzu potrzeb?
Nowe mieszkania komunalne w Łodzi. Szansa na lepsze życie, czy kropla w morzu potrzeb?
Łódź stawia na rozwój budownictwa komunalnego, w ramach którego powstaną 1500 nowych mieszkań. Inwestycje te mają na celu poprawę sytuacji mieszkaniowej, zwłaszcza wśród osób o niskich dochodach. Jednakże, mimo że takie projekty są istotnym krokiem ku zapewnieniu lepszych warunków życia, istnieją także wyzwania i trudności związane z ich realizacją. W artykule przyjrzymy się, jak te inwestycje mogą wpłynąć na miasto, jakie grupy będą mogły skorzystać z nowych mieszkań, ale także, jakie zagrożenia czy wyzwania mogą się pojawić w związku z budową nowych lokali, dodajmy, że tylko w tym roku ma ich powstać dokładnie 300.
Panattoni wybuduje w Łodzi gigantyczne centrum dystrybucyjne dla Media Expert
Panattoni wybuduje w Łodzi gigantyczne centrum dystrybucyjne dla Media Expert
Kolejna wielka inwestycja w Łodzi. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczyna jedną z największych inwestycji na rynku – strategiczny projekt dla swojego wieloletniego partnera – marki Media Expert. W Łodzi powstanie kompleks dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 207 000 mkw. w formule BTO (built-to-own). W centrum dystrybucyjnym pracę znajdzie ok. 300 osób, a całkowita wartość inwestycji wynosi 500 milionów złotych.
REKLAMA