Łódź

NOWE MIESZKANIA ŁÓDŹ ŚRÓDMIEŚCIE

Znaleziono inwestycji: 11
Pokaż inwestycję
Flow
Łódź, Śródmieście, Wojciecha Hasa
Pokaż inwestycję
Twin Towers Łódź
Łódź, Śródmieście, Sienkiewicza 62
Pokaż inwestycję
Ogrody Geyera Apartamenty
Łódź, Śródmieście, Piotrkowska
Pokaż inwestycję
Murapol Osiedle Agosto
Łódź, Śródmieście, 6 Sieprnia
Budynek wielorodzinny, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 42
Pokaż inwestycję
Budynek wielorodzinny, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 42
Łódź, Śródmieście, Polskiej Organizacji Wojskowej 42
Wólczańska 248
Pokaż inwestycję
Wólczańska 248
Łódź, Śródmieście, Wólczańska 248
Wólczańska 188
Pokaż inwestycję
Wólczańska 188
Łódź, Śródmieście, Wólczańska 188
Perła Piotrkowska
Pokaż inwestycję
Perła Piotrkowska
Łódź, Śródmieście, Piotrkowska 252
Helenów Park
Pokaż inwestycję
Helenów Park
Łódź, Śródmieście, Smugowa 39
Wólczańska 4
Pokaż inwestycję
Wólczańska 4
Łódź, Śródmieście, Wólczańska
Rewolucji 69 (R69)
Pokaż inwestycję
Rewolucji 69 (R69)
Łódź, Śródmieście, Rewolucji 1905 r. 69
Golden Tower
Pokaż inwestycję
Golden Tower
Łódź, Śródmieście, Piotrkowska 154
Mieszkania FMW Składowa 38
Pokaż inwestycję
Mieszkania FMW Składowa 38
Łódź, Śródmieście, Składowa 38
Osiedle Primo
Pokaż inwestycję
Osiedle Primo
Łódź, Śródmieście, Węglowa 17B
Biała Kamienica
Pokaż inwestycję
Biała Kamienica
Łódź, Śródmieście, Więckowskiego 12
Lofty w Fabryce Jedwabiu
Pokaż inwestycję
Lofty w Fabryce Jedwabiu
Łódź, Śródmieście, Wólczańska 13
Rewolucji 1905 48
Pokaż inwestycję
Rewolucji 1905 48
Łódź, Śródmieście, Rewolucji 48
Pokaż inwestycję
Narutowicza Residence
Łódź, Śródmieście, Gabriela Narutowicza 140
Narutowicza Residence
Pokaż inwestycję
Narutowicza Residence
Łódź, Śródmieście, Gabriela Narutowicza 140
New Iron
Pokaż inwestycję
New Iron
Łódź, Śródmieście, Andrzeja Struga 22

W latach 1960-1992 Łódź była podzielona na 5 dzielnic: Bałuty, Polesie, Górna, Śródmieście i Widzew. Obecnie Łódź pozbawiona jest tego podziału, ponieważ funkcjonuje jako gmina miejska na prawach powiatu. Jednak od 2012 roku ten podział administracyjny jest używany przez Departament Obsługi i Administracji miasta Łodzi.

Śródmieście znajduje się w centrum Łodzi. Jest to najmniejsza dzielnica tego miasta. Znajduje się tutaj znana ulica Piotrkowska, przy której mieszczą się liczne restauracje, kawiarnie czy puby. W Śródmieściu bardzo dobrze rozwinięta jest również infrastruktura handlowo-usługowa. Nie brakuje tu ośrodków kultury i centrów rozrywki. Dlatego dobrze mogą się tu czuć zarówno osoby młode, jak również seniorzy.

Jakie są osiedla w Śródmieściu?

Śródmieście to niewielka dzielnica Łodzi. Dzieli się na 2 osiedla: Śródmieście-Wschód oraz Katedralna.

Ile osób mieszka w Śródmieściu?

Powierzchnia Śródmieścia wynosi niecałe 7 km2. Według danych z 2019 roku liczba ludności dzielnicy szacowana jest na 62,4 tys. mieszkańców. Zagęszczenie ludności jest wysokie i wynosi ok. 9 177 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Śródmieście?

Śródmieście rekomendowane jest dla osób, które lubią miejski styl życia. Na głównej ulicy miasta można znaleźć wiele punktów gastronomicznych oraz rozrywkowych. W restauracjach można skosztować potraw z różnych kuchni świata. W pubach toczy się życie towarzyskie młodych mieszkańców miasta. Do lokalnych punktów gastronomicznych można przyjść m.in. na randkę, spotkanie towarzyskie czy biznesowe.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta ze Śródmieścia?

Starówka znajduje się na terenie Śródmieścia. Można tam dojechać samochodem w ciągu 5-10 minut z odległych obszarów dzielnicy. W godzinach szczytu ten czas może się wydłużyć. Z kolei dojazd środkami komunikacji miejskiej może potrwać nawet 20 minut.

Na terenie Śródmieścia kursują liczne linie tramwajowe i autobusowe. Komunikacja jest tu dobrze rozwinięta. W dzielnicy znajduje się jeden z największych i najnowocześniejszych dworców kolejowych w kraju – Łódź Fabryczna.

Rynek nieruchomości w Śródmieściu

Śródmieście jest obszarem, który charakteryzuje się zróżnicowaną zabudową. W okolicy można spotkać przykłady staromiejskiej architektury, a także nowoczesne budynki, które są bardziej zorientowane na cele komercyjne. Najbardziej znaczącymi budowlami są zabytkowe dworki, fabryki i zabytkowe kamienice. Znajduje się tu również wiele nowoczesnych budynków biurowych, apartamentowców i sklepów. Jest to miejsce, w którym można podziwiać staromiejskie kamienice, jak również nowoczesne budynki stanowiące wizytówkę Łodzi. Dzięki temu, łódzkie Śródmieście jest jednym z najbardziej zróżnicowanych obszarów tego miasta.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Śródmieściu?

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Śródmieściu powstają na osiedlach: Śródmieście-Wschód oraz Katedralna. Trudno jest określić, gdzie buduje się więcej nowych mieszkań.

Mieszkania na sprzedaż w Śródmieściu bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Śródmieściu. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Śródmieściu?

Średnia cena mieszkania w Śródmieściu szacowana jest na 7 194 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny spadły tu o 5%. Przeciętna wartość nieruchomości w Śródmieściu wynosi 461 142 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania w Śródmieściu szacowany jest na 2 428 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 66 mkw.

Zobacz również dzielnice w Łódź

Zobacz również osiedla w Łódź Śródmieście

Najnowsze artykuły z Łódź

Łódzka Manufaktura planuje nowe inwestycje w 2024 r.
14 nowych marek, otwarcie światowego brandu, zielona inwestycja, a wreszcie wielki miejski jubileusz – tak w wielkim skrócie można opisać najważniejsze wydarzenia minionego roku dla Manufaktury w Łodzi, jednego z największych w Europie kompleksów handlowo-rozrywkowych.
Dawne milicyjne kasyno w Łodzi znów błyszczy! [ZDJĘCIA]
Łódź pięknieje z dnia na dzień. Kończy się kolejna ważna inwestycja w centrum miasta – rewitalizacja dawnej willi Maurycego Frankela przy ul. Sienkiewicza 26, późniejsza siedziba kasyna Milicji Obywatelskiej.
WIMA Widzewska Manufaktura jednak będzie wyglądać inaczej. Inwestor zmienia w części projekt [WIZUALIZACJE]
Będzie duża zmiana w projekcie kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura, który powstaje przy al. Piłsudskiego 135 w Łodzi. Inwestor Cavatina Holding zaprezentował nowe wizualizacje dwóch budynków mieszkalnych, a także zapowiedział ważną zmianę.
Gdzie powstaną nowe drogi rowerowe w Łodzi w 2024 roku?
Łódź z roku na rok staje się coraz bardziej przyjazna rowerzystom. Miasto konsekwentnie inwestuje w rozwój sieci dróg rowerowych. Jazda rowerem po Łodzi staje się coraz bardziej bezpieczna i komfortowa.
W Łodzi dobiega końca rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna
Dobiega końca rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna w Łodzi. Przy obiekcie już wyrósł nowy park handlowy, który pomieści cztery sklepy. Trwają też ostatnie prace wykończeniowe budynku oraz terenów wokół inwestycji.
Przebudowa Placu Wolności w Łodzi na finiszu [ZDJĘCIA]
Dobiega końca przebudowa najważniejszego placu w centrum Łodzi, Placu Wolności. W styczniu wykonawca przebudowy placu Wolności, firma Trakcja, zapowiedziała finał inwestycji w lutym. Wszystko na to wskazuje, że tę datę uda się utrzymać, a to oznacza, że za kilka tygodni plac będzie udostępniony mieszkańcom.
W Łodzi trwa remont ulicy Przybyszewskiego. 99% niższy czynsz i ulgi dla mieszkańców [ZDJĘCIA]
Przebudowa ul. Przybyszewskiego w Łodzi to nie tylko nowy wiadukt nad torami PKP, ale także remont ulicy na odcinku od p. Reymonta do ul. Kilińskiego.
W Łodzi trwa modernizacja zajezdni tramwajowej Chocianowice [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Trwa modernizacja Zajezdni Chocianowice, jednej z dwóch czynnych zajezdni tramwajowych w Łodzi, obsługującej ponad połowę taboru MPK Łódź. Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze całego kompleksu, którego powierzchnia wynosi blisko 7,5 ha.
Nowe, olbrzymie blokowisko powstanie w reprezentacyjnym centrum Łodzi [FILM+WIZUALIZACJE]
W samym centrum Łodzi, tuż obok jednej z nowych ikon architektonicznych tego miasta, nowego Dworca Łódź Fabryczna, powstanie olbrzymie blokowisko. Inwestycja zrealizowana zostanie w Nowym Centrum Łodzi, w założeniu, najbardziej reprezentacyjnym miejscu w tym mieście.
Kolejne zrewitalizowane kamienice przy ul. Legionów zachwycają! [ZDJĘCIA]
Trwa rewitalizacja Łodzi. W jej ramach gruntowanych remontów doczekało się kilka starych, przedwojennych, zaniedbanych kamienic przy ulicy Legionów, która sama też przechodzi rewitalizację, w ramach której powstanie nowa jezdnia, torowisko tramwajowe i chodniki.
REKLAMA