Schneider Electric Polska zostaje w Parku RozwojuMateriały prasowe

Schneider Electric Polska zostaje w Parku Rozwoju

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma Schneider Electric Polska renegocjowała umowę i przedłużyła najem biura o powierzchni 8 500 mkw. w Parku Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie. Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Colliers.

Spółka Schneider Electric Polska, oferująca klientom doradztwo w zakresie wykorzystywania energii i zasobów cyfrowych, ponownie przedłuża umowę najmu w warszawskim biurowcu klasy A. Park Rozwoju to nowoczesny kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 34 000 mkw. Lokalizacja w kameralnej części Biznesowego Mokotowa zapewnia nie tylko niezwykle spokojne otoczenie, ale również dobre połączenie z resztą stolicy, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent potwierdza, że obiekt jest przyjazny dla środowiska, co stanowi ważny atut dla najemców szukających „zielonych biur”, które będą się wpisywać w ich strategię zrównoważonego rozwoju. Kolejnym atutem kompleksu są wewnętrzne dziedzińce pełne zieleni z miejscami do wypoczynku i rekreacji oraz szeroka oferta gastronomiczno-usługowa. Najemcy mogą płynnie łączyć życie zawodowe z wieloma sposobami spędzania wolnego czasu. Biurowiec oferuje nie tylko innowacyjne technologie czy możliwość elastycznej aranżacji powierzchni, ale również aktywnie wspiera najemców w rozwoju. Park Rozwoju to wyjątkowe miejsce, które jest otwarte również dla mieszkańców okolicznych osiedli.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA

– Popyt na powierzchnie biurowe wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Mimo wcześniejszych prognoz dotyczących drastycznego spadku zapotrzebowania na biura, który miał być wynikiem pandemii i hybrydowego modelu pracy, a następnie wybuchu wojny w Ukrainie, widzimy, że sytuacja na rynku biurowym jest stabilna. Firmy dostosowują przestrzenie biurowe do swoich indywidualnych potrzeb pod kątem funkcjonalnym i coraz częściej renegocjują umowy w wysokiej jakości budynkach. Cieszymy się, że również nasi klienci, tacy jak Schneider Electric, decydują się na pozostanie w komfortowej przestrzeni, w której dotychczas funkcjonowali i rozwijali biznes – mówi Paweł Skałba, Senior Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych, Colliers.

– W Schneider Electric traktujemy zobowiązania związane ze zrównoważonym rozwojem z najwyższą powagą, także w naszej codziennej działalności operacyjnej. Lokalizacje naszych biur spełniać muszą wszystkie standardy środowiskowe oraz gwarantować wydajny rozwój w kierunku zeroemisyjności. Dzięki współpracy z Colliers udało się wypracować z wynajmującym powierzchnie biurowe w Parku Rozwoju rozwiązanie spełniające wszystkie potrzeby zrównoważonego rozwoju i odpowiadające na nadchodzące wyzwania związane z optymalizacją sposobu korzystania z biura przez naszych pracowników – mówi Jarosław Brożek, Indirect Procurement Manager w Schneider Electric.

– Idea zrównoważonego rozwoju i ograniczania wpływu na środowisko wyznawana przez Schneider Electric jest nam także bliska. Stawiamy bardzo mocny nacisk na działania prośrodowiskowe, które redukują emisyjność naszych obiektów – takie jak np. stacje do ładowania samochodów elektrycznych na parkingu podziemnym czy też modernizacja oświetlenia w częściach wspólnych, na parkingach i na terenie zewnętrznym budynku z wykorzystaniem energooszczędnej technologii LED. Zainstalowaliśmy również czujniki zmierzchu, które dostosowują oświetlenie do nasłonecznienia, dzięki czemu ograniczamy zużycie energii elektrycznej. Nowe działania będą wdrażane w kolejnych miesiącach. Cieszymy się, że nasze starania wpisują się w potrzeby i są doceniane przez naszego wieloletniego najemcę, który przedłużył z nami umowę – dodaje Olga Adamek, Senior Leasing Manager, EPP.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA