REKLAMA
Znaleziono 929 wyników
Osiedle Indygoinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Indygo
Banino, Tredera
Wielki sukces i renesans kolei na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze!artykuł
Pokaż artykuł
Wielki sukces i renesans kolei na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze!
Dolny Śląsk z przywracania i rewitalizowania linii kolejowych uczynił jeden ze swoich znaków rozpoznawczych, a potwierdzeniem jest wielki powrót po 25 latach połączenia do Karpacza. Najnowsze dane znów pokazują sens działań samorządu województwa: mimo zakończonych wakacji do Karpacza nadal jeżdżą tysiące pasażerów. Łącznie z linii skorzystało już ponad 140 tys. osób!
[mazowieckie] Modlin: W oczekiwaniu na wiosnęartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Modlin: W oczekiwaniu na wiosnę
Od 11 marca na lotnisku w Modlinie trwają prace przygotowawcze do naprawy pasa startowego. Ekipy rem...
[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańsku
7 maja 2013 roku Konsorcjum Budimeksu (lider, 95 proc. udziałów) i Ferrovialu Agroman (partner) podp...
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?
Hyper Poland – firma, która chce wprowadzić do komercyjnego użytku kolej magnetyczną w Polsce,...
[śląskie] Dworzec w Maczkach do remontuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Dworzec w Maczkach do remontu
Na taką wiadomość czekali mieszkańcy Sosnowca. Politechnika Śląska i PKP S.A. utworzą Centrum Naukow...
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki kursować będą wyłącznie pociągi Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki kursować będą wyłącznie pociągi Kolei Dolnośląskich
Wraz z nowym, obowiązującym od 10 grudnia, kolejowym rozkładem jazdy na dolnośląskim odcinku linii nadodrzańskiej pasażerowie korzystają z 22 par pociągów Kolei Dolnośląskich w ciągu doby. Nowoczesne składy KD to nowa jakość, komfort, bezpieczeństwo oraz ekologia doceniane przez mieszkańców regionu już od 15 lat.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektoweartykuł
Pokaż artykuł
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektowe
Podróżni znów pojadą pociągiem z Bielska-Białej do Skoczowa. Żeby przywrócić połączenia pasażerskie na tej linii, najpierw trzeba ją zaprojektować, a potem odbudować. Pierwszy etap staje się faktem – PKP PLK S.A. podpisały wartą 9,7 mln zł umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. Zadanie zrealizowane zostanie z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2029 r.
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego
Polskie Koleje Państwowe S.A. uczestniczą w projekcie mającym na celu uruchomienie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego. 11 marca podczas konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”, odbywającej się w Wiśle, podmioty reprezentujące branżę kolejową, naukę i biznes podpisały porozumienie, w którym zobowiązują się do prac nad innowacyjnym rozwiązaniem. Projekt realizowany będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]
Dolny Śląsk konsekwentnie realizuje program przywracania połączeń kolejowych. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej między Kamienną Górą a Ogorzelcem. Inwestycja o długości 12 kilometrów to kolejny etap programu „Dolny Śląsk na Dobrych Torach”, który przywraca połączenia kolejowe w regionie. Odtworzona linia ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, ograniczyć ruch ciężarówek przewożących kruszywo oraz stworzyć nowe możliwości komunikacyjne i turystyczne dla południa województwa.
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześnionyartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześniony
Kolejny historyczny dworzec kolejowy w Polsce odzyska swój dawny blask. Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów w województwie małopolskim zostanie zrewitalizowany i unowocześniony. Polskie Koleje Państwowe S.A. zawarły umowę z pracownią, która wykona projekt modernizacji obiektu. Prace potrwają nieco ponad rok, a kolejnymi krokami będzie ogłoszenie przetargu na wybór inżyniera kontraktu i wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
TomTom z nową siedzibą w kompleksie biurowym Brama Miasta w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
TomTom z nową siedzibą w kompleksie biurowym Brama Miasta w Łodzi
Brama Miasta, projekt spółki biurowej Skanska zrealizowany na terenie Nowego Centrum Łodzi, zyskuje nowego najemcę. Jest nim międzynarodowa, dobrze znana kierowcom firma TomTom, obecna na łódzkim rynku od 2008 roku. Nową siedzibę wybrała ze względu na nowoczesne i zrównoważone wnętrza, dostosowane do hybrydowego modelu pracy. Najemca wprowadził się już do Bramy Miasta zajmując powierzchnię biurową oraz usługową.
W Łodzi powstanie nowy biurowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie nowy biurowiec [WIZUALIZACJE]
Na trójkątnej działce przy ul. Przybyszewskiego w dzielnicy Widzew, na niezabudowanej parceli (na wysokości hipermarketu Carrefour), powstanie luksusowy biurowiec Prismistic Office. Budowa ma się rozpocząć w 2024 r.
Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi powstanie nowy wielofunkcyjny budynek [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi powstanie nowy wielofunkcyjny budynek [WIZUALIZACJE]
OFF Piotrkowska Center to wyjątkowy w skali ogólnopolskiej projekt mixed-use, a zarazem przykład udanej rewitalizacji. Całość kompleksu od strony ul. Piotrkowskiej dopełni wielofunkcyjny budynek FERN, oferujący blisko 8,5 tys. mkw. powierzchni gastronomicznej, handlowej, usługowej i biurowej. Obecnie w OFF Piotrkowska Center, zarządzanym przez OPG Property Professionals, swoją działalność rozwija ponad 60 firm.
W centrum Łodzi powstanie nowy, duży kompleks mieszkalno-usługowyartykuł
Pokaż artykuł
W centrum Łodzi powstanie nowy, duży kompleks mieszkalno-usługowy
W Śródmieściu Łodzi szykuje się nowa, duża inwestycja. Powstanie przy ulicy Uniwersyteckiej 2/4, w miejscu Gazowni Łódzkiej i wyburzonego biurowca tej spółki. Inwestorem jest łódzka firma Real Development Group.
Trzech nowych najemców w OFF Piotrkowska Centerartykuł
Pokaż artykuł
Trzech nowych najemców w OFF Piotrkowska Center
Nowoczesne instalacje techniczne, designerski salon optyczny i przestrzeń dla marki modowej z silnym zapleczem w mediach społecznościowych – OFF Piotrkowska Center zwiększa portfolio najemców, wzmacniając swoją pozycję jako miejsce spotkań biznesu, stylu i technologii.
Sieć amerykańskich restauracji Popeyes konsekwentnie rozwija swoją obecność w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Sieć amerykańskich restauracji Popeyes konsekwentnie rozwija swoją obecność w Polsce
Sieć amerykańskich restauracji Popeyes kontynuuje swoją ekspansję w naszym kraju. Wiosną 2026 planuje otwarcie czterech kolejnych restauracji: w Łodzi (Galeria Łódzka), Lublinie (Lublin Plaza), Białymstoku (Galeria Jurowiecka) oraz w Mszanie, gdzie pojawi się format Drive Thru. Po tych otwarciach Popeyes będzie mieć w Polsce już 36 restauracji, a to dopiero początek tego co wydarzy się tym roku.
REKLAMA