REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Brytyjska firma technologiczna Alfa stawia na Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Brytyjska firma technologiczna Alfa stawia na Gdańsk
Kolejna zagraniczna firma stawia na Gdańsk. Alfa, brytyjska firma technologiczna wpierająca sektor finansowy, zdecydowała się otworzyć swoje pierwsze biuro w Polsce – w Gdańsku. Plan rozwoju rozpisany jest aż na 5 lat. Angielski potentat dostarcza systemy i usługi informatyczne dla globalnej branży finansowania aktywów i motoryzacji od 1990 roku. Dzięki skutecznej metodologii działania oraz specjalistycznej wiedzy, firma z powodzeniem realizuje projekty dla największych podmiotów branży leasingowej na świecie. Polskie biuro dołączy do oddziałów zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północneji Oceanii.
Zmodernizowany zostanie kolejny fragment linii kolejowej Wrocław - Opole - Bytomartykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowany zostanie kolejny fragment linii kolejowej Wrocław - Opole - Bytom
PKP PLK S.A. wyremontuje 54 kilometry międzywojewódzkiej linii kolejowej łączącej Wrocław z Bytomiem, na odcinku Opole Groszowice – Pyskowice. Odnowione zostaną wiadukty i mosty, przebudowane dwa perony. W ramach tej ważnej inwestycji zmodernizowane zostaną także tory. Prace zostaną wykonane z Krajowego Planu Odbudowy za ponad 100 mln zł. Z myślą o pasażerach prace poprowadzone zostaną tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na zmiany w komunikacji.
Znacząco zwiększą się możliwości przejazdów koleją między Poznaniem a Piłą [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Znacząco zwiększą się możliwości przejazdów koleją między Poznaniem a Piłą [WIZUALIZACJE]
PKP PLK S.A. toruje dwutorową jazdę między Poznaniem a Piłą – w Obornikach, na ważnym odcinku trasy kolejowej, wybuduje drugi tor i dodatkową „nitkę” mostu na Warcie. W efekcie zwiększy się długość dwutorowego odcinka aż o blisko 10%, co przełoży się na dogodniejsze podróże regionalne i dalekobieżne. Właśnie podpisano umowę na realizację inwestycji za ok. 100 mln zł (netto) z KPO. Ma się zakończyć w II poł. 2026 r.
PKP Intercity dotrze do małych i średnich miastartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity dotrze do małych i średnich miast
Prawie pół miliona Polaków będzie mogło wsiąść do pociągu dalekobieżnego w swojej miejscowości, a dla 3,5 mln mieszkańców naszego kraju zwiększy się dostępność do pociągów dalekobieżnych. PKP Intercity ma plan uruchomienia kilkunastu nowych tras przez małe i średnie miasta. Pierwsza ruszy w grudniu tego roku. Realizacja całego planu będzie możliwa dzięki nowemu taborowi – hybrydowym zespołom trakcyjnym, lokomotywom hybrydowym i klasycznym składom spalinowym.
"Wiedenka" dla szybszych pociągów – perony dostosowane zostaną do prędkości 160 km/hartykuł
Pokaż artykuł
"Wiedenka" dla szybszych pociągów – perony dostosowane zostaną do prędkości 160 km/h
We wrześniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły prace na 21 stacjach i przystankach między Koluszkami a Częstochową, na których układadane są nowe płyty peronowe, dostosowane do prędkości 160 km/h. Roboty są prowadzone nocą, aby ograniczyć wpływ na ruch pociągów. Wymiana płyt na 39 peronach to pierwszy etap inwestycji z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Efektem będzie skrócenie czasu przejazdu pociągów dalekobieżnych o około 10 minut.
Co słychać na budowie nowego, północnego wjazdu do Warszawy - trasy ekspresowej S7?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie nowego, północnego wjazdu do Warszawy - trasy ekspresowej S7?
Powstaje nowy północny wjazd do Warszawy, droga ekspresowa S7 Płońsk – Czosnów – Warszawa. Inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) dostosowuje do parametrów trasy ekspresowej północny wlot DK7 do Warszawy. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej drogi powstanie ekspresówka z trzema pasami ruchu na każdej jezdni.
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań w Warszawie. Projekt, realizowany we współpracy z MPWiK, to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć w polskiej energetyce.
Kolejny odcinek S3 z unijnym dofinansowaniem. To już łącznie ponad 2,5 mld zł wsparcia w ramach FEnIKSartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek S3 z unijnym dofinansowaniem. To już łącznie ponad 2,5 mld zł wsparcia w ramach FEnIKS
Budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn otrzymała unijne wsparcie w wysokości ponad 757 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała siódmą umowę o wsparcie ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). To równocześnie pierwsza umowa o dofinansowanie projektu w całości z Programu FEnIKS, z którego Polska otrzymała już ponad 2,5 mld zł na rozwój krajowej sieci drogowej.
Co słychać na budowach poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S8 Wrocław - Kłodzko? [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowach poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S8 Wrocław - Kłodzko? [RAPORT]
Droga ekspresowa S8 na południe od Wrocławia z każdym miesiącem zyskuje coraz bardziej wyraźny kształt. Blisko trzy miesiące po przerwie zimowej widać kolejne efekty prowadzonych prac, a inwestycja nabiera tempa.
Na stacji Olkusz zwiększy się standard obsługi podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Na stacji Olkusz zwiększy się standard obsługi podróżnych
Stacja Olkusz będzie dostępniejsza i komfortowa, dzięki zaplanowanej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Nowe perony, przejście pod torami z windą ułatwią komunikację podróżującym koleją. Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót dla przebudowy kolejowej stacji w Olkuszu.
Wygodne i bezpieczne podróże ze stacji w Ożarowie Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Wygodne i bezpieczne podróże ze stacji w Ożarowie Mazowieckim
Podróżni, od korekty rozkładu jazdy, korzystają już z dwóch nowych peronów na stacji, dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Nowe obiekty zapewniają lepszy i wygodniejszy dostęp do pociągów. Wcześniej dostęp do kolei poprawiło udostępnione przejście podziemne łączące perony z miastem. Projekt za ok. 127 mln zł jest współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
GDDKiA rozbuduje kolejnych 60 km autostrady A4artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA rozbuduje kolejnych 60 km autostrady A4
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycji na rozbudowę autostrady A4 pomiędzy Katowicami a granicą województwa opolskiego.
Podróżni zyskali kolejny zmodernizowany peron w Grodzisku Wielkopolskim [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podróżni zyskali kolejny zmodernizowany peron w Grodzisku Wielkopolskim [ZDJĘCIA]
Podróżni zyskali kolejny zmodernizowany peron w Grodzisku Wielkopolskim. Zapewniony jest dogodny dostęp do pociągów. Wyższy komfort obsługi pasażerów to efekt realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rewitalizacji linii Poznań – Wolsztyn między Drzymałowem a Wolsztynem. Zakończenie wszystkich prac za ok. 115 mln zł przy udziale środków wielkopolskiego RPO przewidywane jest w III kw. br.
Po "elektrykach" czas na "wodorowce". MPK rozpoczyna konsultacjeartykuł
Pokaż artykuł
Po "elektrykach" czas na "wodorowce". MPK rozpoczyna konsultacje
Czy już wkrótce po Wrocławiu pasażerów będą wozić autobusy z napędem wodorowym? Całkiem możliwe, bo MPK właśnie zaprosiło producentów do konsultacji rynkowych. Przewoźnik chce w ten sposób przygotować się do ogłoszenia przetargu na zakup lub dzierżawę tego typu pojazdów.
TBM Faustyna przed czasem na mecie trzeciego tunelu jednotorowego w Łodzi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
TBM Faustyna przed czasem na mecie trzeciego tunelu jednotorowego w Łodzi [ZDJĘCIA]
W piątek, 28 czerwca mniejsza maszyna TBM przebiła ścianę podziemnego przystanku Łódź Koziny szybciej niż zakładał harmonogram, który przewidywał zakończenie drążenia trzeciego tunelu jednotorowego na podziemnej trasie Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec w lipcu. Tym samym TBM Faustyna wykonała trzy czwarte swojej pracy. Do wykonania ma jeszcze jeden tunel w kierunku Łodzi Kaliskiej.
Ekspresowo pomiędzy węzłami S1 Podwarpie i Dąbrowa Górnicza Pogoria [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Ekspresowo pomiędzy węzłami S1 Podwarpie i Dąbrowa Górnicza Pogoria [ZDJĘCIA]
We wtorek 2 lipca kierowcy zyskali ponad 6 km przebudowanej drogi ekspresowej S1. Trwają jeszcze dodatkowe prace przy przebudowie wiaduktu drogowego na węźle Dabrowa Górnicza Pogoria. Tu, na odcinku blisko 500 m, obowiązuje jeszcze czasowa organizacja ruchu.
Pierwsze w Polsce tak duże próbne obciążenie pali [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsze w Polsce tak duże próbne obciążenie pali [ZDJĘCIA]
Za nami próbne, rekordowe, obciążenia pali posadowienia pośredniego podpór estakady ES-26, która powstaje na odcinku S19 między Babicą a Jawornikiem w województwie podkarpackim. Obiekt ten jest najdłuższym na tym odcinku i najwyższym spośród obecnie budowanych w Polsce.
Nowy etap inwestycji wodnych w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
Nowy etap inwestycji wodnych w Olsztynie
Miasto Olsztyn nie zatrzymuje się w modernizowaniu systemu odprowadzania wód opadowych. Ale to nie tylko kanały i zbiorniki. To także parki, ogrody, miejsca odpoczynku i ochrona przed skutkami zmian klimatu. Nowy etap miejskich inwestycji, wart prawie 33 miliony złotych, pokazuje, jak inżynieria może iść w parze z ekologią i komfortem życia mieszkańców.
KGHM zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląsku
KGHM Polska Miedź S.A. zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląsku. Wybuduje trzy nowe szyby górnicze na terenie Zagłębia Miedziowego. Zarząd Spółki podjął decyzję o rozpoczęciu prac w zakresie rozpoznania geologiczno-hydrogeologicznego dla projektów: GG-2 „Odra”, Retków oraz Gaworzyce. To przełomowy moment dla długoterminowego rozwoju KGHM oraz przyszłości realizacji planu zagospodarowania koncesjonowanych złóż. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie minimum 9 miliardów złotych.
Duże inwestycje na trasie kolejowej Warszawa – Terespol. 5 nowych wiaduktów na „dwójce”artykuł
Pokaż artykuł
Duże inwestycje na trasie kolejowej Warszawa – Terespol. 5 nowych wiaduktów na „dwójce”
Dwa w Sulejówku, dwa w Rembertowie i jeden w Wesołej – tyle nowych bezkolizyjnych skrzyżowań zyskała linia kolejowa nr 2 między Warszawą a Siedlcami. Tunele w Sulejówku są już gotowe, te na terenie Warszawy w trakcie budowy. Wszystkie obiekty poprawią bezpieczeństwo i wygodę – zarówno dla kierowców, pieszych, rowerzystów, jak i pasażerów pociągów. Koniec z długim czekaniem przed zamkniętymi rogatkami!
REKLAMA