REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląsku
Polskie firmy zamykają kopalnie, a wywodząca się z Ukrainy (posiadała historycznie m.in 10 kopalni w Donbasie) Coal Energy S.A., zarejestrowana w Luksemburgu i notowana na GPW spółka z branży górniczej, uzyskała analizę prawno-techniczną, która potwierdza możliwość eksploatacji złoża węgla kamiennego „Bobrek-Miechowice” na granicy Zabrza i Bytomia. Opracowanie przygotowane przez Kancelarię Juris w ramach umowy zawartej we wrześniu br. stanowi jeden z elementów procesu uzyskania koncesji eksploatacyjnej.
Japońska marka modowa UNIQLO otworzyła pierwszy sklep w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Japońska marka modowa UNIQLO otworzyła pierwszy sklep w Polsce
Kolejna światowa marka debiutuje na polskim rynku handlowym. 26 września 2024 otwarte zostały drzwi pierwszego stałego sklepu japońskiej marki UNIQLO w centrum handlowym Westfield Arkadia w Warszawie. Powierzchnia sprzedażowa to blisko 1300 mkw.
Powrót przednajmów na warszawski rynek biurowy [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Powrót przednajmów na warszawski rynek biurowy [RAPORT]
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w Warszawie, I-III kwartał 2024 r.”, trzeci kwartał 2024 roku na warszawskim rynku biurowym nie różnił się znacząco od poprzedniego pod względem aktywności zarówno najemców, jak i deweloperów. W strukturze popytu, zdominowanej dotychczas przez renegocjacje, mocno swoją obecność zaznaczyły umowy przednajmu, których udział w całkowitym wolumenie najmu wzrósł do 22%. Wskaźnik pustostanów kontynuował trend spadkowy obserwowany od początku bieżącego roku.
PRCH: Obroty najemców w centrach handlowych w I półroczu 2024 r. znacząco wyższe od inflacjiartykuł
Pokaż artykuł
PRCH: Obroty najemców w centrach handlowych w I półroczu 2024 r. znacząco wyższe od inflacji
Obroty najemców prowadzących działalność w centrach handlowych były w pierwszym półroczu 2024 r. o 4,2% wyższe niż w pierwszym półroczu 2023 r. W tym samym okresie, jak podaje Główny Urząd Statystyczny, wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł ogółem 2,7%.
Powstaje pierwsza polska niskoemisyjna autostrada artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje pierwsza polska niskoemisyjna autostrada
Generalny wykonawca odcinka autostrady A2 Siedlce Zachód (dawniej Swoboda) – Malinowiec, firma STRABAG i Cement Ożarów S.A., producent cementu i hydraulicznych spoiw drogowych, postanowili po raz pierwszy w Polsce zastosować nowy materiał do budowy nawierzchni betonowej na kontrakcie zleconym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
Co dalej z dużą polską kopalnią węgla kamiennego w woj. śląskim?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z dużą polską kopalnią węgla kamiennego w woj. śląskim?
Co dalej z dużą polską kopalnią węgla w woj. śląskim? Kopalnia Węgla Kamiennego (Ruch) Rydułtowy nie będzie na razie zamykana. Zdecydowała Polska Grupa Górnicza. Zmienia się jednak model wydobycia.
W Łodzi ma powstać duża biogazownia, która wyprodukuje ciepło z biomasyartykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi ma powstać duża biogazownia, która wyprodukuje ciepło z biomasy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (ZWiK), Veolia Woda Polska Sp. z o.o. oraz Veolia Energia Łódź S.A. podpisały porozumienie, które otwiera drogę do realizacji nowatorskiego projektu budowy biogazowni w Łodzi. Projekt ten stanowi część strategii zrównoważonego rozwoju miasta i firm, odpowiadając na wyzwania związane z redukcją emisji CO2 i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Jest to również kluczowy element działań mających na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej Łodzi do 2050 roku.
Nowe inwestycje za 1,7 mld zł zapewnią ciepło mieszkańcom Warszawy i Pruszkowaartykuł
Pokaż artykuł
Nowe inwestycje za 1,7 mld zł zapewnią ciepło mieszkańcom Warszawy i Pruszkowa
PGNiG TERMIKA S.A. i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie podpisały umowy, w ramach których powstaną jedne z największych instalacji pomp ciepła na ściekach w Unii Europejskiej. Będą one współpracować z Elektrociepłowniami Siekierki, Żerań oraz Pruszków.
Wyburzone zostanie dawne centrum handlowe, a potem biurowiec Victoria Business Center [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wyburzone zostanie dawne centrum handlowe, a potem biurowiec Victoria Business Center [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski wyburzony zostanie kolejne dawne centrum handlowe. Jedno z najstarszych w Poznaniu. To charakterystyczny budynek przy ul. Strzeleckiej 49, w rejonie skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi. Victoria Center otwarto w 1998 roku jako centrum handlowe, ale nie przyciągało ono tłumów. Po kilkunastu latach, w 2012 roku, budynek przebudowano i jego przeznaczenie zmieniono na biura (Victoria Business Center). Ta funkcja nie cieszyła się jednak zainteresowaniem firm. Na początku stycznia poinformowano, że teren wraz z budynkiem nabył Urząd Marszałkowski.
Czy powstanie droga ekspresowa S15 łącząca Olsztyn z Opolem? Samorządy naciskają, rząd pozostaje sceptycznyartykuł
Pokaż artykuł
Czy powstanie droga ekspresowa S15 łącząca Olsztyn z Opolem? Samorządy naciskają, rząd pozostaje sceptyczny
Nowa droga ekspresowa S15 miałaby połączyć Olsztyn z Opolem, biegnąc przez cztery województwa i otwierając nowe możliwości rozwojowe m.in. dla Inowrocławia, Konina, Kalisza czy Ostrowa Wielkopolskiego. Samorządowcy przedstawiają długą listę argumentów przemawiających za budową trasy, jednak Ministerstwo Infrastruktury i GDDKiA podchodzą do pomysłu z dużą rezerwą.
Towarowa22: AFI Office House przyciągnął kolejnego najemcęartykuł
Pokaż artykuł
Towarowa22: AFI Office House przyciągnął kolejnego najemcę
Do grona najemców budynku AFI Office House dołączyła firma SwitchUp, wiodący dostawca usług biurowych typu flex. Nowy najemca zajmie łącznie 2 040 mkw. powierzchni na 3. i 5. piętrze budynku. Biurowiec nominowany do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy i Nagrody Roku SARP umacnia swoją pozycję jako miejsce idealne do pracy i rozwoju biznesu.
Gdzie będą mieszkali pracownicy zatrudnieni przy budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Gdzie będą mieszkali pracownicy zatrudnieni przy budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? [RAPORT]
Agencja Rozwoju Pomorza przygotowała na zlecenie inwestora – spółki Polskie Elektrownie Jądrowe – raport dotyczący potencjału bazy noclegowej dla przyszłych pracowników budowy elektrowni jądrowej Lubiatowo-Kopalino. Opracowanie uwzględnia nie tylko standard samych obiektów zgłoszonych do badania, ale zawiera także analizę otoczenia, takiego jak usługi towarzyszące oraz kwestie infrastruktury transportowej.
Kredyt na 20 czy 35 lat – jak samodzielnie zestawiać i oceniać oferty różnych banków?artykuł
Pokaż artykuł
Kredyt na 20 czy 35 lat – jak samodzielnie zestawiać i oceniać oferty różnych banków?
Kredyty hipoteczne na 25 czy 35 lat różnią się nie tylko wysokością raty. Okres kredytowania to decyzja, która wpływa na całkowity koszt zobowiązania, Twoją zdolność kredytową i bezpieczeństwo budżetu domowego przez wiele lat. Dlatego warto wiedzieć, jak samodzielnie porównywać oferty i na co zwracać uwagę.
[Polska] W których osiedlach są do wzięcia ostatnie mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] W których osiedlach są do wzięcia ostatnie mieszkania
W jakich inwestycjach kupimy mieszkanie, do którego od razu odbierzemy klucze? Czy ostatnie lokale w...
Rusza rewitalizacja linii kolejowej 317 na odcinku Gryfów Śląski-Mirsk artykuł
Pokaż artykuł
Rusza rewitalizacja linii kolejowej 317 na odcinku Gryfów Śląski-Mirsk
Odcinek linii kolejowej 317 między Gryfowem Śląskim i Mirskiem jest jednym z przejętych w ostatnim czasie przez samorząd województwa od PKP PLK. W czwartek 27 kwietnia w urzędzie gminy i miasta w Gryfowie przekazano go wykonawcy, który przeprowadzi jego rewitalizację, tak aby wkrótce mógł on obsługiwać ruch pasażerski.
Panattoni Park Wrocław West Gate zostanie rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni Park Wrocław West Gate zostanie rozbudowany
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje Panattoni Park Wrocław West Gate. Do nowopowstającego budynku wprowadzi się Hellmann Worldwide Logisitcs Polska Sp. z o.o. Sp.k. – międzynarodowy operator, który w ciągu najbliższego miesiąca zajmie 16 200 mkw. Po rozbudowie park osiągnie ok. 46 900 mkw., a Panattoni zbliży się do 2 mln mkw. w regionie Wrocławia – najatrakcyjniejszego miejsca dla biznesu w Polsce.
Właściciel sklepów IKEA inwestuje w Polsce 190 milionów euro. Kupił farmę wiatrową i fotowoltaikęartykuł
Pokaż artykuł
Właściciel sklepów IKEA inwestuje w Polsce 190 milionów euro. Kupił farmę wiatrową i fotowoltaikę
Kolejna duża inwestycja w rynek energii odnawialnej w Polsce. Firma Ingka Investments, inwestycyjna część Ingka Group, franczyzobiorca i właściciel sklepów IKEA, powiększa swój portfel energii odnawialnej o nową inwestycję o wartości 190 mln euro w Polsce.
Drugi budynek biurowy w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku został oddany do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
Drugi budynek biurowy w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku został oddany do użytku
Drugi budynek biurowy projektu Palio Office Park w Gdańsku na Młodym Mieście został oddany do użytku. Biurowiec należący do Cavatina Holding, zlokalizowany na terenie Stoczni Gdańskiej dostarczy na trójmiejski rynek 7,7 tys. mkw. GLA.
Centrum handlowe King Cross Praga wzbogaciło swoją ofertę o nowego, nietypowego najemcęartykuł
Pokaż artykuł
Centrum handlowe King Cross Praga wzbogaciło swoją ofertę o nowego, nietypowego najemcę
Oferta galerii King Cross Praga wzbogaciła się o nietypowego najemcę działającego w duchu zero waste. W obiekcie zadebiutowało Stare na Nowo, czyli pchli targ pod dachem, w którym klienci mogą nie tylko zrobić zakupy, ale też sprzedać niepotrzebne artykuły.
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
REKLAMA