REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Setki nowych miejsc pracy. W Gdańsku trwa budowa wielkiej fabryki wież offshore wind [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy. W Gdańsku trwa budowa wielkiej fabryki wież offshore wind [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W Gdańsku trwa budowa wielkiej fabryki morskich wież wiatrowych. Rocznie powstawać tam będzie nawet 150 konstrukcji. Dzięki realizacji tego projektu powstanie około 500 miejsc pracy dla wysokiej klasy specjalistów. Inwestycja, która ma wspierać rozwój Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW) w Polsce i Europie, powstaje na terenie Stoczni Gdańskiej. Nowa fabryka wież offshore zlokalizowana w Gdańsku, z bezpośrednim dostępem do nabrzeża, jest kluczową inwestycją dla polskiego sektora energetyki odnawialnej.
Biurowiec Wola Center z nowym indyjskim najemcą z branży ITartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Wola Center z nowym indyjskim najemcą z branży IT
Hines, globalny deweloper i zarządca nieruchomości informuje, że do Wola Center w Warszawie wprowadził się nowy najemca – firma z branży IT, Tata Consultancy Services (TCS). Jednocześnie właściciel budynku, fundusz Hines European Value Fund (HEVF 1), przedłużył umowę z wieloletnim klientem, spółką FaktorOne.
Impact Clean Power Technology wybuduje w Polsce gigafabrykę baterii do samochodów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Impact Clean Power Technology wybuduje w Polsce gigafabrykę baterii do samochodów elektrycznych
Polska firma Impact Clean Power Technology S.A. poinformowała o planach budowy w Polsce gigafabryki produkującej akumulatory dla samochodów elektrycznych. Nowy obiekt będzie produkować akumulatory dla pojazdów z segmentu heavy duty i nie tylko.
Polska na cyfrowym rozdrożu: czy wystarczy nam prądu na erę AI?artykuł
Pokaż artykuł
Polska na cyfrowym rozdrożu: czy wystarczy nam prądu na erę AI?
Rozwój sztucznej inteligencji i usług chmurowych przekłada się bezpośrednio na wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową, a więc i energię elektryczną. W perspektywie najbliższej dekady sektor centrów danych może stać się jednym z szybciej rosnących odbiorców energii w Polsce. Oznacza to konieczność uwzględnienia jego potrzeb w planowaniu rozwoju sieci oraz nowych mocy wytwórczych – zwłaszcza odnawialnych i niskoemisyjnych.
[Chorzów] Co dalej ze Stadionem Śląskim? Zmiany w projekcie zadaszeniaartykuł
Pokaż artykuł
[Chorzów] Co dalej ze Stadionem Śląskim? Zmiany w projekcie zadaszenia
Omówieniu problemów związanych z modernizacją Stadionu Śląskiego poświęcone było posiedzenie Komisji...
Niemiecka firma Eberspächer otworzyła nową fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Eberspächer otworzyła nową fabrykę w woj. opolskim
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie opolskim. Niemiecki Eberspächer otworzył nową fabrykę w Przylesiu (gmina Olszanka, powiat brzeski). Na 12 500 metrach kwadratowych firma zamierza produkować systemy zarządzania temperaturą dla elektrycznych autobusów miejskich i autokarów. Produkcja rozpoczęła się w grudniu 2024 r.
W PZL-Świdnik uruchomiono linię produkcyjną śmigłowców AW149 dla Sił Zbrojnych RPartykuł
Pokaż artykuł
W PZL-Świdnik uruchomiono linię produkcyjną śmigłowców AW149 dla Sił Zbrojnych RP
Kolejna inwestycja związana z obronnością naszego kraju. 4 czerwca odbyło się uroczyste, oficjalne uruchomienie przez PZL-Świdnik nowej linii montażu końcowego śmigłowców AW149 dla Sił Zbrojnych RP. Prace produkcyjne nad kolejnym śmigłowcem dla wojska trwają.
Budowa tunelu średnicowego pod centrum Łodzi znów ma szansę ruszyć [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa tunelu średnicowego pod centrum Łodzi znów ma szansę ruszyć [FILMY]
Po ponad półtorarocznej przerwie pojawiła się realna szansa na wznowienie prac przy tunelu średnicowym pod Łodzią. Nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym usuwa bariery prawne, które od jesieni 2024 r. blokowały jedną z najważniejszych inwestycji kolejowych w Polsce.
[mazowieckie] Umowa na projekt dojazdu do węzła Wołomin na S8 podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Umowa na projekt dojazdu do węzła Wołomin na S8 podpisana
Starosta wołomiński Piotr Uściński, w obecności burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara oraz przewodni...
[Wrocław] Bulwar Staromiejski: będzie kolejny budynek, wezmą się też za remont obiektów wzdłuż Odryartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Bulwar Staromiejski: będzie kolejny budynek, wezmą się też za remont obiektów wzdłuż Odry
i2 Development szykuje się do kolejnych etapów budowy Bulwaru Staromiejskiego, czyli potężnego kompl...
[Wrocław] Co z budową Cuprum Square? Inwestor czeka na zgodęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Co z budową Cuprum Square? Inwestor czeka na zgodę
Od ubiegłorocznej rozbiórki biurowca Cuprum, na działce przy placu Jana Pawła II niewiele się dzieje...
[Wrocław] Coraz bliżej budowy nowego biurowca tuż przy placu Jana Pawła IIartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Coraz bliżej budowy nowego biurowca tuż przy placu Jana Pawła II
Pomiędzy ulicą Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą ma stanąć nowy biurowiec. Inwestor właśnie zrobił k...
Wrocław: Wpłynęło kolejne odwołanie w sprawie budowy ponad 300 mieszkań na Przedmieściu Oławskimartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Wpłynęło kolejne odwołanie w sprawie budowy ponad 300 mieszkań na Przedmieściu Oławskim
Krakowski deweloper IMS Budownictwo Sp. z o.o. wyburzy resztę obiektów przy ulicy Kościuszki 116-118...
[Poznań] Zabytkowy teren przy ulicy Garbary w Poznaniu zostanie zrewitalizowanyartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Zabytkowy teren przy ulicy Garbary w Poznaniu zostanie zrewitalizowany
Vastint Poland zakupił teren starej Rzeźni Miejskiej o powierzchni blisko 5,5 hektarów w Poznaniu. D...
Dolny Śląsk: Niemiecki Sitech rozbuduje fabrykę w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Niemiecki Sitech rozbuduje fabrykę w Głogowie
200 nowych miejsc pracy przybędzie w Głogowie dzięki kolejnej inwestycji niemieckiej firmy Sitech (n...
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izeryartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izery
W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Urząd Miasta Jaworzno, spółka ElectroMobility Poland S.A. (EMP) zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha, zlokalizowanej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Tym samym spółka realizująca projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera zostaje pierwszym inwestorem na terenie JOG.
Firma z branży IT nowym najemcą biurowca Q22 w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży IT nowym najemcą biurowca Q22 w Warszawie
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w stolicy pozostaje atrakcyjny dla najemców. Do ich grona dołączyła firma Astek Polska, zajmując ok. 1400 mkw. na 10. piętrze. W transakcji doradzała firma CBRE.
Nowe perspektywy na rynku budownictwa przemysłowego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Nowe perspektywy na rynku budownictwa przemysłowego w Polsce
Według najnowszego przeglądu rynku opracowanego przez MarketHub sektor budownictwa przemysłowego w Polsce utrzymuje swój rozwój mimo występujących wyzwań gospodarczych i ewolucji rynkowej. W roku 2023 odnotowano wzrost liczby nowo oddanych do użytku budynków przemysłowych o 1,3%, co świadczy o niezachwianej pozycji tego sektora na rynku. Mimo to obserwuje się redukcję łącznej powierzchni użytkowej tych obiektów o 4,9%, osiągając wartość 3,2 mln mkw., co może sugerować zmiany w podejściu do inwestycji oraz dążenie do większej efektywności przestrzennej.
Dolny Śląsk: Znamy firmę, która wykona dokumentację dla S8 Bardo - Kłodzkoartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Znamy firmę, która wykona dokumentację dla S8 Bardo - Kłodzko
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do wniosku o decyzję środowiskową dla drogi ekspresowej S8 od węzła Bardo do węzła Kłodzko. Firma DATABOUT z Warszawy złożyła najkorzystniejszą ofertę, która opiewa na 8 965 033,35 zł.
Ponad 216 ml zł na rozwój mobilności w polskich miastachartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 216 ml zł na rozwój mobilności w polskich miastach
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła wyniki konkursu „Zrównoważona mobilność miejska – nabór konkurencyjny” w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej. Celem naboru jest wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej jako elementu transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
REKLAMA