REKLAMA
Znaleziono 3985 wyników
[Kielce] Wielkie otwarcie z talentamiartykuł
Pokaż artykuł
[Kielce] Wielkie otwarcie z talentami
Magia, akrobacje, występy osobliwości - finaliści znanego telewizyjnego show zdominują otwarcie Gale...
Mocne wsparcie dla dalszego rozwoju OZE w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Mocne wsparcie dla dalszego rozwoju OZE w Polsce
Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw przede wszystkim służy wdrożeniu do polskiego porządku prawnego przepisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2001 z 11 grudnia 2018 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych („dyrektywa RED II”). Rozwiązania zawarte w nowelizacji wspierają dalszy rozwój sektora odnawialnych źródeł energii (OZE) w perspektywie długoterminowej, a co za tym idzie zwiększenia ich udziału w krajowym zużyciu energii. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju. 31 sierpnia 2023 r. ustawa została ogłoszona w Dzienniku Ustaw RP (Dz. U. 2023 r. poz. 1762).
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląsku
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie. Wkrótce w okolicach Wrocławia pociągi będą zasilane energią ze słońca. PKP Energetyka chce "przesuwać" źródła OZE jak najbliżej bezpośrednich odbiorców, czyli sieci trakcyjnej. Co innego bowiem energia z zielonym certyfikatem od dostawcy oddalonego o setki kilometrów, a co innego z własnej, przytorowej elektrowni. Z tego też powodu okolice podstacji trakcyjnej Garbce (gmina Żmigród, powiat trzebnicki), ok. 50 km od Wrocławia stały się istnym polem eksperymentalnym, gdzie w jednym miejscu ma łączyć się instalacja fotowoltaiczna i magazyn energii.
W Gdańsku powstaje laboratorium technologii wodorowych H2Tech LABartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstaje laboratorium technologii wodorowych H2Tech LAB
Budowa innowacyjnej instalacji wodorowej, nowy prototyp elektrolizera i alternatywne metody przechowywania i transportu wodoru – to główne obszary badań, które będą realizowane w tworzonym właśnie na Politechnice Gdańskiej międzywydziałowym laboratorium H2Tech LAB "Laboratory of Hydrogen Technologies".
Energa uruchamia kolejne megawaty OZE w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Energa uruchamia kolejne megawaty OZE w Polsce
Energa Green Development i Energa Wytwarzanie, spółki zależne Energi z Grupy ORLEN sfinalizowały kolejny projekt fotowoltaiczny – pod koniec ub.r. została zakończona zapowiadana rozbudowa o 8 MW farmy PV Wielbark. Aktualnie trwa budowa dwóch kolejnych instalacji PV Mitra (65 MW) oraz PV Żuki (2,4 MW). W pierwszym kwartale br. Energa Green Development rozpocznie budowę kolejnych pięciu instalacji PV o łącznej mocy ok. 42 MW.
Energia elektryczna z OZE zasili wszystkie maszyny Paczkomat® InPost w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Energia elektryczna z OZE zasili wszystkie maszyny Paczkomat® InPost w Polsce
Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, zawarła umowę z największą polską prywatną grupą energetyczną. Polenergia zapewni energię z OZE dla wszystkich, blisko 24 000 urządzeń Paczkomat® w Polsce, a także zazieleni znaczną część energii do zasilania floty 1300 aut elektrycznych oraz oddziałów i sortowni. Zieloną energię dla InPost wyprodukuje należąca do Polenergii Farma Wiatrowa Dębsk – jedna z największych farm wiatrowych w Polsce.
Pomorskie firmy budują bazę PGE Baltica w Ustceartykuł
Pokaż artykuł
Pomorskie firmy budują bazę PGE Baltica w Ustce
Budowa bazy operacyjno-serwisowej w Ustce to nie tylko jedna z najważniejszych inwestycji w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, ale również przykład szerokiego wykorzystania potencjału polskiego przemysłu. Zarówno inwestor – PGE Baltica, jak i generalny wykonawca – firma DORACO – podkreślają, że budowa opiera się na wykorzystaniu krajowych zasobów i lokalnych kompetencji. Z usteckiej bazy obsługiwana będzie morska farma wiatrowa Baltica 2 budowana wspólnie przez PGE i Ørsted.
Transformacja z unijnym dofinansowaniem – Wielkopolska Wschodnia w czołówce regionów węglowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Transformacja z unijnym dofinansowaniem – Wielkopolska Wschodnia w czołówce regionów węglowych w Polsce
Wielkopolska Wschodnia kroczy pewnie w kierunku zrównoważonej przyszłości i neutralności klimatycznej ze wsparciem funduszy unijnych. Niespełna 2 lata od zatwierdzenia przez Komisję Europejską regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW), region wykorzystał już 70% z ponad półtora miliarda zł przekazanych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji środków. Projekty mają na cel transformację gospodarki, wsparcie rozwoju zawodowego ludzi dotkniętych transformacją energetyczną, oraz poprawę jakości środowiska.
Huta Stalowa Wola S.A. podpisała wielki kontrakt zbrojeniowy. Zapewni jej rozwój i pewną przyszłość na dekadyartykuł
Pokaż artykuł
Huta Stalowa Wola S.A. podpisała wielki kontrakt zbrojeniowy. Zapewni jej rozwój i pewną przyszłość na dekady
28 lutego w HSW S.A. Mariusz Błaszczak, Wicepremier i Minister Obrony Narodowej zatwierdził umowę ramową zawartą pomiędzy Agencją Uzbrojenia a konsorcjum firm Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Hutą Stalowa Wola S.A. jako liderem na dostawy bojowych wozów piechoty BORSUK oraz wozów specjalistycznych opartych na uniwersalnej modułowej platformie gąsienicowej.
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysłartykuł
Pokaż artykuł
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysł
Polski Zielony Fundusz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (PZF), zarządzany przez ARP Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zawarł 3 marca 2026 roku kolejną umowę inwestycyjną. To już trzecia transakcja funduszu w ciągu ostatnich miesięcy. Przedmiotem umowy jest zakup pięciu biogazowni na polskim rynku, ich rozbudowa i potencjalnie – rozszerzenie do biometanowni. Zaangażowanie finansowe PZF w ten projekt wyniesie 55 mln zł.
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNTartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNT
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z PROZAP sp. z o.o., (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty), na wykonanie projektu drugiej, nowej instalacji do produkcji trotylu (TNT). Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na TNT zgłaszane przez partnerów zagranicznych oraz wpisuje się w strategiczne potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
Inwestycja za ok. miliard złotych: PGE rozpoczyna budowę nowoczesnego źródła ciepła dla Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za ok. miliard złotych: PGE rozpoczyna budowę nowoczesnego źródła ciepła dla Krakowa
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE rozpoczęła pierwszy etap budowy nowoczesnego źródła ciepła w krakowskiej elektrociepłowni, który zapewni bezpieczne i stabilne dostawy dla jednego z największych rynków ciepła w Polsce. Termin oddania instalacji do eksploatacji to 2028 rok.
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnejartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnej
Siedem nowych umów o wartości dotacji prawie 1,4 mld zł, podpisanych przez PGE Dystrybucja z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do realizacji szerokiego programu modernizacji sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich.
Przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPriceartykuł
Pokaż artykuł
Przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPrice
W samym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie ma powstać pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPrice. Powstanie na bazie obecnego, flagowego sklepu tej marki. Ma zajmować łącznie trzy kondygnacje, a jego powierzchnia wzrośnie z obecnych 2,8 tys. mkw. do 3,8 tys. mkw.
W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka [FILM]
W stolicy trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Północny wiadukt nad Agrykolą został zamknięty dla ruchu 29 stycznia. Samochody osobowe i autobusy poruszają się w obu kierunkach wiaduktem południowym.
Wezi-tec zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Wezi-tec zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Firma Wezi-tec, należąca do niemieckiej Grupy Weber po raz kolejny zwiększa zatrudnienie w swojej polskiej fabryce zlokalizowanej w Legnicy na Dolnym Śląsku.
PGE buduje największe w swojej historii przyłącze sieciowe dla Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wolaartykuł
Pokaż artykuł
PGE buduje największe w swojej historii przyłącze sieciowe dla Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, rozpoczęła budowę największego w swojej historii przyłącza sieciowego, o mocy 240 MW w pierwszym etapie inwestycji, które zapewni możliwość realizacji nowych inwestycji w Strategicznym Parku Inwestycyjnym Euro-Park Stalowa Wola.
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawie
Kolejny niemiecki inwestor wchodzi na polski rynek nieruchomości. Grupa przedsiębiorstw Livos rozpoczyna swoją ekspansję w Polsce od Warszawy. Inwestor zakupił 63 lokale mieszkalne w prestiżowym wieżowcu Złota 44, w samym centrum stolicy Polski. Sprzedawcą była spółka Catella Residential Investment Management, która tym samym wycofała się z polskiego rynku.
WB Electronics wybudował nową fabrykę w Skarżysku-Kamiennej. Pracę w niej znajdzie docelowo nawet 400-500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
WB Electronics wybudował nową fabrykę w Skarżysku-Kamiennej. Pracę w niej znajdzie docelowo nawet 400-500 osób
Kolejna duża inwestycja związana z przemysłem obronnym w Polsce. 1 października w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim, rozpoczął działalność zakład produkcyjny struktur kompozytowych i sterowniczych dla bezzałogowców, wchodzącej w skład Grupy WB, spółki WB ELECTRONICS.
W podwrocławskiej gminie Kobierzyce VACO Retail wybuduje fabrykę i laboratorium badawczo-rozwojowe artykuł
Pokaż artykuł
W podwrocławskiej gminie Kobierzyce VACO Retail wybuduje fabrykę i laboratorium badawczo-rozwojowe
Kolejna inwestycja produkcyjna w jednej z najbogatszych polskich gmin – podwrocławskich Kobierzycach. Tym razem będzie to inwestycja polskiej firmy VACO RETAIL Sp. z o.o.
REKLAMA