REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Szwedzka marka Arket wchodzi na polski rynek. Pierwszy sklep otworzy w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka marka Arket wchodzi na polski rynek. Pierwszy sklep otworzy w Warszawie
Kolejna skandynawska sieć handlowa wchodzi na polski rynek. Arket, najmłodszy brand należący do Grupy H&M, planuje wejść do Polski. Pierwszy sklep zostanie otwarty w Warszawie. Dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana.
Stanowisko GDDKiA w sprawie opłat na koncesyjnym odcinku autostrady A4 Katowice - Krakówartykuł
Pokaż artykuł
Stanowisko GDDKiA w sprawie opłat na koncesyjnym odcinku autostrady A4 Katowice - Kraków
Stalexport Autostrada Małopolska S.A., koncesjonariusz odcinka autostrady A4 Katowice - Kraków, planuje podniesienie stawki opłat za przejazd pojazdów od 1 kwietnia br. W ocenie GDDKiA wzrost ten jest niezasadny oraz uderzający bezpośrednio w kierowców i transport samochodowy. Może też wpłynąć na poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego na trasach lokalnych.
Niemiecka firma ECE zrealizuje wielką inwestycję w Kątach Wrocławskich na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma ECE zrealizuje wielką inwestycję w Kątach Wrocławskich na Dolnym Śląsku
Kolejna duży, zagraniczny inwestor zdecydował się zainwestować w województwie dolnośląskim, w okolicach Wrocławia. Tym razem jest to niemiecka firma ECE, która wybrała Polskę na swój pierwszy międzynarodowy projekt logistyczny. Inwestor zdecydował się na zakup około 15-hektarowego terenu na obrzeżach Kątów Wrocławskich, bezpośrednio przy autostradzie A4, na terenie Aglomeracji Wrocławskiej.
Rekordowy rok TAURONA. 3 miliardy złotych na sieci elektroenergetyczne w 2024 roku!artykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy rok TAURONA. 3 miliardy złotych na sieci elektroenergetyczne w 2024 roku!
2,77 miliarda złotych wydał TAURON na sieci elektroenergetyczne w 2023 roku. Na wszystkich poziomach napięć zostało zrealizowanych ok. 70 tysięcy zadań inwestycyjnych. W 2024 roku planowane jest zwiększenie wydatków do 3 miliardów złotych. Środki te przeznaczone zostaną głównie na przyłączenie do sieci nowych klientów.
Qair Polska pozyskała finansowanie na realizację czwartej wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Qair Polska pozyskała finansowanie na realizację czwartej wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej w Polsce
Spółka Qair Polska pozyskała finansowanie na realizację czwartej wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej, która powstanie w gminie Zimnodół. Prace budowlane ruszą w drugim kwartale 2024 roku. Finansowanie dłużne projektu zapewnia pożyczka z PFR Fundusz Inwestycyjny FIZAN („PFR”) w wysokości 77 milionów złotych.
Inwestycja OKAM przy Dowborczyków 18 w Łodzi z prawomocnym pozwoleniem na budowęartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja OKAM przy Dowborczyków 18 w Łodzi z prawomocnym pozwoleniem na budowę
OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na realizację projektu mieszkaniowego przy ul. Dowborczyków 18 w Łodzi. W ramach działań rewitalizacyjnych powstanie tam obiekt z niemal 350 mieszkaniami. Inwestycja zlokalizowana będzie w sąsiedztwie budynku biurowego dewelopera – ŁÓDŹ.WORK, na części terenu, na którym w przeszłości działała fabryka Teodora Meyerhoffa. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w III kw. br., a ich zakończenie w III kw. 2025 r.
Ruszyły przetargi na budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S17 w województwie lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyły przetargi na budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S17 w województwie lubelskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szuka wykonawców S17 między Piaskami a Zamościem, o łącznej długości ok. 45 km. Ogłoszono przetargi na projekt i budowę trzech odcinków: Piaski - Łopiennik, Krasnystaw - Izbica, Izbica - Zamość Sitaniec.
Colliers podsumowuje I kw. 2024 r. na rynku nieruchomości logistycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Colliers podsumowuje I kw. 2024 r. na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce
Po dynamicznym i pełnym wzrostów 2023 roku I kwartał 2024 roku na rynku nieruchomości przemysłowo-logistycznych w Polsce przyniósł lekkie spowolnienie. Całkowite zasoby rynku przekroczyły w tym czasie 32 mln mkw., a do użytku oddano około 850 tys. mkw. nowej powierzchni. W porównaniu do analogicznego okresu w 2023 roku mogliśmy zaobserwować spadek o ok. 30% po stronie popytu brutto. Niższy niż przed rokiem okazał się też wolumen rozpoczętych budów – wyniósł on 350 tys. mkw.
Nowe przystanki na linii Kielce – Busko-Zdrój ułatwią podróże w województwie świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki na linii Kielce – Busko-Zdrój ułatwią podróże w województwie świętokrzyskim
W niedzielę 9 czerwca pierwsze pociągi zatrzymają się przy nowych peronach w Nidzie i Stawianach Pińczowskich. Do dyspozycji podróżnych oddamy nowoczesne obiekty, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. To kolejne przystanki w regionie wybudowane dzięki „Rządowemu programowi budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Nowy przystanek kolejowy na łódzkim Zarzewie zwiększy możliwości kolei w aglomeracji [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek kolejowy na łódzkim Zarzewie zwiększy możliwości kolei w aglomeracji [WIZUALIZACJE]
Na przystanku Łódź Zarzew roboty budowlane nabierają tempa. Na betonowych fundamentach ustawiane są ścianki pierwszego z dwóch nowych peronów. Nowy przystanek na kolejowej mapie Łodzi powstaje pod ulicą Przybyszewskiego. Mieszkańcy i podróżni będą mieli wygodne przesiadki z kolei do komunikacji miejskiej. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest realizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Wartość prac to prawie 4,1 mln zł.
MLP Group zrealizuje nową, wielką inwestycję w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
MLP Group zrealizuje nową, wielką inwestycję w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJA]
MLP Group przygotowuje realizację nowego centrum logistycznego w województwie dolnośląskim. Park MLP Zgorzelec będzie zlokalizowany tuż przy granicy z Niemcami i Czechami. Dzięki realizacji tej inwestycji, powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Kolejny najemca zostaje na dłużej w warszawskim biurowcu Bolero Office Point 1artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny najemca zostaje na dłużej w warszawskim biurowcu Bolero Office Point 1
Konsorcjum doradczo-szkoleniowe, właściciel marek House of Skills oraz e-learning.pl, jedna z największych i najdłużej działających na polskim rynku firm szkoleniowo-doradczych, przedłużyła najem powierzchni biurowej w warszawskim Bolero Office Point 1. Umowa najmu, na mocy której cała organizacja wynajmuje przestrzeń 900 mkw., została podpisana do 2030 roku.
Nowa, duża inwestycja LCube w woj. mazowieckim z pozwoleniem na budowę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża inwestycja LCube w woj. mazowieckim z pozwoleniem na budowę [WIZUALIZACJE]
LCube Mszczonów, to jeden z najnowszych projektów realizowanych przez dewelopera magazynowego LCube, gdzie uzyskano już pozwolenie na budowę oraz rozpoczęto rozmowy na temat komercjalizacji z potencjalnymi najemcami. Dzięki ciekawej specyfikacji energetycznej, obiekt może zostać wykorzystany jako magazyn autonomiczny, a także zastosować w nim można rozwiązania wymagające większej mocy, takie jak pompy ciepła, czy chłodnie w ramach zintegrowanego magazynu.
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściu
6 maja 2024 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie została podpisana umowa na studium wykonalności, przygotowanie raportów o oddziaływaniu na środowisko oraz na odkład urobku, a także opracowań pomocniczych dla budowy nowego, wschodniego toru podejściowego do portu w Świnoujściu, która będzie realizowana dzięki środkom europejskim z Programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027". W wydarzeniu wziął udział wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
W zabytkowej wrocławskiej elektrowni na nowo ruszy produkcja ciepła i energii elektrycznejartykuł
Pokaż artykuł
W zabytkowej wrocławskiej elektrowni na nowo ruszy produkcja ciepła i energii elektrycznej
Do 2030 roku na terenie KOGENERACJI, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uruchomione zostaną nowe urządzenia produkcyjne w technologiach nisko- i zeroemisyjnej. W tym celu spółka wykorzysta nieeksploatowane obecnie historyczne budynki produkcyjne dawnej elektrowni, wybudowane na początku XX wieku, które znajdują się na terenie funkcjonującej EC Wrocław. Działania te nie tylko pozytywnie wpłyną na środowisko naturalne, ale też zagwarantują bezpieczeństwo dostaw energii do odbiorców na najbliższe lata.
Zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku zamieni się w hotel ze SPAartykuł
Pokaż artykuł
Zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku zamieni się w hotel ze SPA
Kolejny zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku ma szansę odzyskać swój dawny blask. Tym razem chodzi o pałac położony w północnej częsci województwa dolnośląskiego, w gminie Niechlów (powiat górowski), w miejscowości Bełcz Wielki.
Toruń wystawia na sprzedaż dwie atrakcyjne nieruchomości w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Wschódartykuł
Pokaż artykuł
Toruń wystawia na sprzedaż dwie atrakcyjne nieruchomości w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Wschód
Miasto Toruń oferuje kolejne atrakcyjne tereny dla inwestorów. 25 lutego wystawi na sprzedaż dwie atrakcyjne nieruchomości w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód.
20 milionów złotych na odbudowę żłobków po powodzi. Gigantyczne inwestycje w infrastrukturęartykuł
Pokaż artykuł
20 milionów złotych na odbudowę żłobków po powodzi. Gigantyczne inwestycje w infrastrukturę
Rząd przeznaczy 20 mln zł na realizację programu odbudowy żłobków po powodzi. Środki pochodzą z rezerwy celowej Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Dodatkowe środki w wysokości 20 mln zł rząd przekaże na budowę mostu w gminie Mietków pod Wrocławiem. Te inwestycje są częścią większego planu odbudowy po powodzi, w który zaangażowano już ponad 3 miliardy złotych publicznych pieniędzy. O planach inwestycyjnych poinformowali ministrowie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marcin Kierwiński i Magdalena Roguska, którzy odwiedzili Dolny Śląsk.
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych
W piątek 2 sierpnia br. wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski spotkał się w Poznaniu z dyrektorem EURO HPC Andersem Jensenem. Spotkanie było poświęcone realizacji strategicznych planów budowy największego komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych w Europie. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie rozbudowania lokalnego ekosystemu kwantowego, w zakresie nauczania i budowania kwantowych kompetencji w Polsce, oraz kluczowe kamienie milowe projektu. Budowa komputera rozpocznie się w przyszłym tygodniu, a w połowie 2025 roku zostanie on oddany do użytku. To będzie pierwszego tego typu urządzenie w Europie w ramach HPC Joint Undertaking.
PGE Baltica ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę bazy w Ustce [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
PGE Baltica ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę bazy w Ustce [FILM+WIZUALIZACJE]
Spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore Grupy PGE poszukuje generalnego wykonawcy, który przygotuje szczegółowy projekt i wybuduje bazę operacyjno-serwisową (bazę O&M) na potrzeby obsługi morskich farm wiatrowych. Nowa infrastruktura portowa tchnie nowe życie w lewobrzeżną część Ustki. Wybór firmy budowlanej niesie ze sobą szanse na zaangażowanie kolejnych krajowych podmiotów w realizację inwestycji.
REKLAMA