REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześni
Produkująca takie modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze jak Caddy, Crafter i Grand California spółka Volkswagen Poznań, podpisała umowę z firmą Quanta Energy na realizację projektu fotowoltaicznego o mocy 13 MW na terenie fabryki we Wrześni, będącego II etapem budowy instalacji fotowoltaicznej na terenie tego zakładu. Budowa pierwszego etapu, z instalacją o mocy 2MW, zakończyła się w kwietniu tego roku. Dla zakładu we Wrześni oznacza to docelowo zwiększenie mocy zainstalowanych tam instalacji fotowoltaicznych do 15 MW.
Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 000 samochódartykuł
Pokaż artykuł
Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 000 samochód
W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE. Dzięki doświadczonym pracownikom oraz przemyślanej organizacji linii produkcyjnych te dwa modele produkowane są w ponad 60 wersjach zabudowy różniących się np. długością, wysokością, ilością drzwi i okien. A to wszystko z możliwością wyboru jednej z sześciu jednostek napędowych, które współpracują z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławku
ORLEN stawia kolejny krok w kierunku nowoczesnej energetyki. Koncern zbuduje magazyn energii o mocy 2 MW i pojemności 4 MWh, który powstanie przy bloku CCGT we Włocławku. Instalacja zostanie w przyszłym roku zintegrowana z działającą tam elektrownią fotowoltaiczną, znacząco podnosząc jej wydajność i opłacalność. Będzie to pierwszy przyzakładowy magazyn energii ORLEN i ważny element strategii rozwijania zero- i niskoemisyjnych źródeł zasilania.
Technik elektromobilności. Nowy kierunek kształcenia branżowego rusza już we wrześniuartykuł
Pokaż artykuł
Technik elektromobilności. Nowy kierunek kształcenia branżowego rusza już we wrześniu
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, od września 2024 r. szkoły prowadzące kształcenie zawodowe mogą uruchomić nowy kierunek: technik elektromobilności. O rozszerzenie klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego zawnioskował minister klimatu i środowiska ze względu na rosnące na rynku pracy zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę w branży motoryzacyjnej. Absolwenci nowego kierunku znajdą pracę w dynamicznie rozwijającym się obszarze elektromobilności oraz w całym sektorze motoryzacyjnym.
[Wrocław] Budowa osiedla Nowy Port rozpoczętaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Budowa osiedla Nowy Port rozpoczęta
INKOM S.A. rozpoczął budowę osiedla Nowy Port na wrocławskich Swojczycach. Do końca 2024 r. dewelope...
[śląskie] Retail Park Bielsko rozpoczyna działalnośćartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Retail Park Bielsko rozpoczyna działalność
Bielsko-Biała zyskała nowe centrum handlowe. Retail Park Bielsko liczące łącznie ok. 6,3 tys. mkw. p...
Wrocław: Do trzech razy sztuka. Na Gądowie Małym będą nowe ścieżki rowerowe i pieszeartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Do trzech razy sztuka. Na Gądowie Małym będą nowe ścieżki rowerowe i piesze
Miasto od marca szukało firmy, która zrealizuje inwestycję wybraną przez mieszkańców we Wrocławskim...
Rusza siódmy etap Nowych Ogrodów w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza siódmy etap Nowych Ogrodów w Poznaniu
Osiedle Nowe Ogrody to sukcesywnie rozbudowywana inwestycja spółki Proxin Investment. Właśnie rozpoc...
Lofty w Fabryce Jedwabiu. Kolejny łódzki zabytek zyska nowe życie [WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Lofty w Fabryce Jedwabiu. Kolejny łódzki zabytek zyska nowe życie [WIZUALIZACJE]
W fazę realizacji wkroczył projekt spółki Revisit Home, który da nowe życie fabryce u zbiegu ul. Wólczańskiej z ul. Więckowskiego. Dawny zespół fabryczno-mieszkalny Smitza i van Enderta z końca XIX w., w którego skład wchodziła niegdyś myjnia i apretura jedwabiu, zmieni się w Lofty w Fabryce Jedwabiu.
Nowe przejście pod torami w Strzemieszycach dla większego bezpieczeństwaartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przejście pod torami w Strzemieszycach dla większego bezpieczeństwa
Nowe przejście podziemne w stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce zwiększa poziom bezpieczeństwa, łączy dwie strony miasta, umożliwia dostęp do peronów i komunikację pieszym, osobom o ograniczonej możliwości poruszania się i rowerzystom. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały przejście pod torami w stacji. To wspólny projekt PLK S.A. i Gminy Dąbrowa Górnicza. Wartość inwestycji wyniosła 9,7 mln zł netto.
Zakończyła się budowa nowej fabryki Samsung Electronics w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się budowa nowej fabryki Samsung Electronics w Wielkopolsce
Generalny wykonawca Harden Construction zakończył budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej dla światowego lidera branży elektronicznej i AGD – Samsung Electronics. Obiekt o powierzchni ponad 60 tys. mkw. jest usytuowany we Wronkach, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. W fabryce będą zlokalizowane nowe linie do produkcji sprzętu AGD, dlatego jej konstrukcja i zastosowane rozwiązania w precyzyjny sposób odpowiadają wymaganiom inwestora. Obiekt jest wyposażony w antresolę o powierzchni ponad 23 tys. mkw.
[Włodawa] Kryta pływalna i rozbudowa hali sportowej MOSiRinwestycja
Pokaż inwestycję
[Włodawa] Kryta pływalna i rozbudowa hali sportowej MOSiR
Włodawa, Wola Uhruska
Nowe Centrum Warszawy przechodzi na prawy brzeg Wisły. Trwa metamorfoza ul. Okrzei [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe Centrum Warszawy przechodzi na prawy brzeg Wisły. Trwa metamorfoza ul. Okrzei [FILM]
Nowe Centrum Warszawy przechodzi na prawy brzeg Wisły – Zarząd Dróg Miejskich prowadzi przebudowę ulicy Okrzei na Pradze-Północ. Po zakończeniu prac ulica zmieni się w zieloną przestrzeń przyjazną spacerowiczom i rowerzystom. Ulicę wzbogaci liczna roślinność, w tym 74 drzewa. Powstaną nowe rabaty kwiatowe, będzie mała architektura. Główny pas zieleni zostanie podzielony miejscami odpoczynku. Znajdzie się też miejsce na ogródki gastronomiczne.
[śląskie] Odmienione oblicze wodzisławskiej bibliotekiartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Odmienione oblicze wodzisławskiej biblioteki
Dopiero co zakończył się gruntowny, długo oczekiwany remont holu wejściowego i klatki schodowej w wo...
[Wrocław] Nowe przejścia dla pieszych wokół Rynku: Grodzka, Ruska, św. Mikołajaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe przejścia dla pieszych wokół Rynku: Grodzka, Ruska, św. Mikołaja
Miasto przymierza się do wyznaczenia nowych przejść dla pieszych w okolicach wrocławskiego Rynku. Je...
Warszawa: Fleminga Residence – Tryboń PPI stawia na Białołęce budynek mieszkalny z fotowoltaiką na dachu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Fleminga Residence – Tryboń PPI stawia na Białołęce budynek mieszkalny z fotowoltaiką na dachu [WIZUALIZACJE]
Nowa inwestycja powstanie przy zbiegu ulic Aleksandra Fleminga i Duninów. Czteropiętrowy budynek wie...
Łódź: Prawie 90 mln zł na modernizację Manufakturyartykuł
Pokaż artykuł
Łódź: Prawie 90 mln zł na modernizację Manufaktury
Największe centrum handlowo-rozrywkowe w Łodzi – Manufaktura zostanie zmodernizowana. Inwe...
[Polska] Czy kupujemy mieszkania z wykończeniem pod kluczartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy kupujemy mieszkania z wykończeniem pod klucz
Czy wzrasta zainteresowanie zakupem mieszkań deweloperskich z wykończeniem pod klucz? Kto decyduje s...
PINK opublikował dane dotyczące rynku biurowego na głównych rynkach regionalnych za pierwszy kwartał 2022 r.artykuł
Pokaż artykuł
PINK opublikował dane dotyczące rynku biurowego na głównych rynkach regionalnych za pierwszy kwartał 2022 r.
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za pierwszy kwartał 2022 roku.
Nowa transakcja na warszawskim rynku PRSartykuł
Pokaż artykuł
Nowa transakcja na warszawskim rynku PRS
Cavare S.A., spółka z grupy Cavatina, podpisała umowę sprzedaży projektu powstającego przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie z LifeSpot, platformą mieszkań na wynajem długoterminowy w Polsce należącą do funduszu zarządzanego przez Griffin Capital Partners. Transakcja opiewa na niemal 59 mln zł, a inwestycja, której budowa trwa, już w III kwartale 2025 roku dostarczy 143 mieszkania na wynajem.
REKLAMA