REKLAMA
Znaleziono 7579 wyników
Duża, globalna firma inwestuje w woj. opolskim. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Duża, globalna firma inwestuje w woj. opolskim. Nowe miejsca pracy
Kolejna duża, globalna firma zdecydowała się zainwestować w województwie opolskim. Tym razem w powiecie strzeleckim, w miejscowości Leśnica. Belgijska firma Unilin Insulation wybuduje w niej swój dziewiąty zakład produkcyjny w Europie. Koszt inwestycji wyniesie 40 milionów euro. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 12,3 hektara. W czwartek, 4 września wbito symboliczną pierwszą łopatę pod budowę nowoczesnej fabryki płyt izolacyjnych. Powstaną nowe miejsca pracy.
Legendarna polska marka wraca do gry: od upadłości do nowego etapu rozwoju!artykuł
Pokaż artykuł
Legendarna polska marka wraca do gry: od upadłości do nowego etapu rozwoju!
Upadłość, masowe zwolnienia i widmo końca działalności – tak wyglądała niedawno rzeczywistość Diory Świdnica - legendarnej polskiej marki audio z Dolnego Śląska. Dziś, dzięki strategicznemu wsparciu Unitry, marka nie tylko przetrwała, ale rozpoczęła nowy etap rozwoju. Czy to początek renesansu tej znanej i cenionej marki?
Niemiecka sieć drogerii dm otwiera 3 nowe sklepy w Polsce i zapowiada wejście do Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć drogerii dm otwiera 3 nowe sklepy w Polsce i zapowiada wejście do Warszawy
Drogeria dm dotrzymuje obietnicy i realizuje zapowiadany na ten rok plan ekspansji w Polsce. W czwartek 23 maja otworzyła czwarty sklep w Krakowie przy ul. Tadeusza Śliwiaka 38 i pierwszy w Zawierciu, przy ul. Jałowcowej 2.
Echo Investment planuje sprzedaż biurowców. Stawia na budowę mieszkań i akademikówartykuł
Pokaż artykuł
Echo Investment planuje sprzedaż biurowców. Stawia na budowę mieszkań i akademików
W pierwszym kwartale 2024 r. Grupa Echo Investment z powodzeniem kontynuowała realizację strategicznych planów w kluczowych sektorach rynku, m.in. rozpoczynając aktywność w segmencie prywatnych akademików. Łączna wartość aktywów Grupy na koniec marca br. wyniosła ponad 6,2 mld złotych, a zapasy gotówki przekroczyły 772 mln złotych.
Wzrost obrotów najemców w centrach handlowych i większa odwiedzalność [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Wzrost obrotów najemców w centrach handlowych i większa odwiedzalność [RAPORT]
W pierwszym kwartale 2024 r. obroty najemców w centrach handlowych były o 6% wyższe niż w tym samym okresie 2023 r. W odniesieniu do analogicznych miesięcy 2023 r., po minimalnym spadku obrotów w styczniu – o 0,7%, nastąpił znaczący wzrost w lutym (o 8,2%) i w marcu (o 10,4%). Obroty za pierwszy kwartał 2024 r. wzrosły we wszystkich kategoriach obiektów handlowych. Najlepsze wyniki odnotowały duże obiekty (40-60 tys. mkw. GLA), tu obroty najemców były o 8,5% wyższe niż w pierwszym kwartale 2023 r. W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2024 r. najmniejsze centra (5-20 tys. mkw. GLA) miały o 8,2% wyższe obroty, w obiektach średniej wielkości (20-40 tys. mkw. GLA) obroty zwiększyły się o 6%, a największe galerie (powyżej 60 tys. mkw. GLA) odnotowały wzrost obrotów o 3,9% – w porównaniu do tego samego okresu 2023 r. W wybranych kategoriach największe wzrosty obrotów w pierwszym kwartale 2024 r. odnotowały: rozrywka (18,3%), zdrowie i uroda (14,2%) oraz gastronomia (9,3%). Odwiedzalność centrów handlowych mierzona liczbą klientów na 1 mkw. powierzchni najmu, była w pierwszym kwartale 2024 r. o 3,1% wyższa niż rok wcześniej.
Powstaje najwyższy budynek w Poznaniu, 116-metrowy biurowiec AND2 [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje najwyższy budynek w Poznaniu, 116-metrowy biurowiec AND2 [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Wielkopolski powstaje AND2 (poprzednia nazwa Andersia Silver). 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
W Poznaniu powstaje biurowiec AND2, najwyższy budynek w mieście [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstaje biurowiec AND2, najwyższy budynek w mieście [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Wielkopolski powstaje AND2 (poprzednia nazwa Andersia Silver). 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Mniejsze miasta przyciągają inwestorów. Wzrost popytu na mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
Mniejsze miasta przyciągają inwestorów. Wzrost popytu na mieszkania
Na przedmieściach i w powiatowych ośrodkach widać wyraźne ożywienie - deweloperzy kierują część projektów poza wielkie aglomeracje, a rosnący popyt napędza ruch zarówno na rynku sprzedaży, jak i najmu. Udział mniejszych miast w rozpoczynanych inwestycjach sięgnął 47% w 2024 roku, co zmienia geometrię rynku mieszkaniowego w Polsce.
Dawna siedziba IBM Polska we Wrocławiu zmieni się w mieszkania? Trzy biurowce czeka duża metamorfoza [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dawna siedziba IBM Polska we Wrocławiu zmieni się w mieszkania? Trzy biurowce czeka duża metamorfoza [WIZUALIZACJE]
Może dojść co ciekawego wydarzenia na rynku inwestycyjnego w stolicy Dolnego Śląska. Wielki park biurowy przy ul. Muchoborskiej 8 (ok. 36 tysięcy metrów kwadratowych pow. biurowej) we Wrocławiu – przez lata kojarzony przede wszystkim z działalnością IBM Polska – może całkowicie zmienić swoją funkcję. Inwestor planuje przekształcić trzy istniejące biurowce w zabudowę mieszkaniową z usługami w parterach, korzystając z procedury lex deweloper.
Kolejna wielka inwestycja Panattoni pod Wrocławiem. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja Panattoni pod Wrocławiem. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem, w jednej z najbogatszych gmin w Polsce - gminie Kobierzyce (powiat wrocławski). Panattoni rozpoczęło budowę nowej powierzchni w ramach kompleksu logistycznego Wrocław Campus 2. Flagowa inwestycja dewelopera w Krzyżowicach k. stolicy Dolnego Śląska powiększy się o 102 000 metrów kwadratowych.
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narewartykuł
Pokaż artykuł
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narew
Cztery spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzymają dofinansowanie w wysokości 3 mld zł z Funduszu Inwestycji Kapitałowych. Podpisano kolejne umowy w ramach programu Narew, umożliwiające realizację strategicznych projektów zwiększających potencjał polskiego przemysłu obronnego. Dzięki podpisanym umowom spółki Jelcz Sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., WZU S.A. oraz ZM Tarnów S.A. otrzymają środki na rozbudowę infrastruktury i możliwości produkcyjnych, co przełoży się na zwiększenie skali działalności i skuteczną realizację szerokiego wachlarza programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, dotyczących m.in. systemów obrony powietrznej.
Kwota wolna nie została podniesiona. Tygodniowo upada 3 800 jednoosobowych działalności gospodarczychartykuł
Pokaż artykuł
Kwota wolna nie została podniesiona. Tygodniowo upada 3 800 jednoosobowych działalności gospodarczych
• 50 mld zł nie zostanie w tym roku w portfelach prowadzących firmy i zatrudnionych.
Grupa Torus z kredytem od czeskiego banku na projekt Gdynia City Logisticsartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Torus z kredytem od czeskiego banku na projekt Gdynia City Logistics
Grupa Torus i J&T Banka ogłosiły podpisanie umowy kredytowej na projekt Gdynia City Logistics, nowoczesny, miejski park logistyczny, wybudowany i zarządzany przez kredytobiorcę.
Upadłość największego producenta obuwia dziecięcego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Upadłość największego producenta obuwia dziecięcego w Polsce
Po 35 latach działalności upada Bartek – największy polski producent obuwia dziecięcego. Firma, mimo prób restrukturyzacji i układu z wierzycielami, trafiła do formalnego postępowania upadłościowego. Decyzja sądu stała się prawomocna w grudniu 2025 r., kończąc wielomiesięczne spory dotyczące przyszłości spółki.
Niemiecka sieć drogeria dm otwiera nowy sklep w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć drogeria dm otwiera nowy sklep w Łodzi
Niemiecka sieć drogeria dm kontynuuje swoją ekspansję w Polsce. W czwartek 22 stycznia 2026 roku w Łodzi otworzy się nowa drogeria dm, zlokalizowana w Centrum Handlowym Górna Corner przy ul. gen. Jarosława Dąbrowskiego 17B. Sklep o powierzchni 437 mkw. będzie trzecią drogerią dm w mieście i 73. w Polsce.
Znany, duży polski producent żywności stawia na Prologis Park Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Znany, duży polski producent żywności stawia na Prologis Park Wrocław
Sonko, polski producent żywności, przedłużyło umowę najmu na 22 000 mkw. powierzchni produkcyjno-logistycznej w Prologis Park Wrocław. Obiekt, zlokalizowany w gminie Kobierzyce (w Bielanach Wrocławskich), pozostaje kluczowym centrum operacyjnym dla firmy, która wykorzystuje go od 2007 roku do produkcji i dystrybucji wafli ryżowych i kukurydzianych.
[Wrocław] Jeśli trafisz szóstkę w Lotto będziesz mógł kupić 162 mieszkania we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Jeśli trafisz szóstkę w Lotto będziesz mógł kupić 162 mieszkania we Wrocławiu
Trafiając ''szóstkę'' w jutrzejszym losowaniu Lotto można byłoby kupić we Wrocławiu nawet 162 mieszk...
[Polska] Tu ciągle trwa hossaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Tu ciągle trwa hossa
Dzisiaj kupisz taniej mieszkanie i dom niż w ostatnich latach. Ale jeśli jesteś rolnikiem to nie lic...
[Kraków] Pierwsze miesiące 2013 r. na krakowskim rynku pierwotnymartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Pierwsze miesiące 2013 r. na krakowskim rynku pierwotnym
Czy początek br. przyniósł jakieś istotne zmiany na lokalnym rynku nieruchomości? Czym były one spow...
[wielkopolskie] Słoneczne Tarasy gotowe do zamieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Słoneczne Tarasy gotowe do zamieszkania
W podpoznańskich Plewiskach zakończyła się właśnie budowa I etapu inwestycji Słoneczne Tarasy. Miesz...
REKLAMA