Tunel średnicowy pod Łodzią. Tarcza Faustyna przebiła się na Żabieniec Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl

Tunel średnicowy pod Łodzią. Tarcza Faustyna przebiła się na Żabieniec

ZDJĘCIA

To kolejny ważny moment na budowie tunelu średnicowego pod Łodzią. Mniejsza z tarcz drążących – Faustyna – dotarła właśnie na Żabieniec, gdzie powstaje jedna z odnóg kolei.

Mała tarcza Faustyna przebiła się właśnie przez komorę końcową przy stacji Łódź Żabieniec. To drugi z czterech tuneli, którymi pociągi pojadą z Żabieńca i dworca Kaliskiego do stacji Łódź Koziny, gdzie zaczyna się duży tunel prowadzący do dworca Fabrycznego.

Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
REKLAMA