TZF Polfa Tarchomin wybuduje w Warszawie Centrum Rozwoju i Produkcji Leków OnkologicznychCezary p - Praca własna - licencja CC BY-SA 4.0-pl / Wikimedia Commons

TZF Polfa Tarchomin wybuduje w Warszawie Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych

Orzech
Orzech
REKLAMA

Nowa inwestycja TZF Polfy Tarchomin w Warszawie. Kosztem 200 milionów złotych firma wybuduje na Tarchominie Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych. Firma podpisała w środę 26 stycznia umowę z Bankiem Pekao S.A. na 8-letni kredyt w wysokości 120 mln zł. Środki z kredytu posłużą współfinansowaniu inwestycji Polfy w Warszawie.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie nowy budynek o powierzchni użytkowej ok. 12 tys. mkw. Będzie w nim pracować do 150 osób (w obszarze produkcyjnym, laboratoryjnym oraz biurowym). TZF Polfa Tarchomin zakontraktowała już wydatki na łączną kwotę niemal 200 mln zł. Zrealizowano już prace za ponad 80 milionów złotych. Równolegle zespół badań i rozwoju TZF Polfa pracuje nad rozwojem 8 produktów, które mają być w tym miejscu wytwarzane.

– To wielki dzień dla naszej firmy. Właśnie powstaje pierwsze w Polsce Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych. Oprócz leków przeciwnowotworowych, będziemy mogli również rozwijać i wywarzać inne leki wysokoaktywne, takie jak leki immunosupresyjne i przeciwgrzybicze. Dla Polfy to przełomowa inwestycja i dlatego tym bardziej cieszymy się, że realizujemy ją wspólnie z polskim Bankiem Pekao oraz przy silnym wsparciu Ministerstwa Aktywów Państwowych – podkreślił prezes TZF Polfa Jarosław Król, cytowany w komunikacie.

REKLAMA

Uruchomienie Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w Warszawie jest planowane na 2023 rok.

O inwestorze:

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" są jedną z najstarszych działających firm farmaceutycznych w Europie. Zostały założone w 1823 roku. Aktualnie TZF zatrudniają niemal 1000 osób, w większości w fabryce w Warszawie. Większościowym akcjonariuszem firmy jest Skarb Państwa. Zakład w Warszawie dysponuje około 30 liniami produkcyjnymi wytwarzającymi ponad 300 produktów co daje około 20 milionów opakowań leków rocznie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA