Vantage Development sprzedał nieruchomość za ponad 40 mln złźródło: Materiały inwestora

Vantage Development sprzedał nieruchomość za ponad 40 mln zł

REKLAMA
Promenady VII VD, spółka zależna od Vantage Development S.A., zawarła 28 września umowę sprzedażową z FSMnW Wrocław Sp. z o.o. Dotyczyła budynku wielorodzinnego położonego na osiedlu Promenady Wrocławskie, przy ulicy Zakładowej.
Zakres podpisanej umowy obejmuje przeniesienie prawa użytkowania wieczystego gruntu o powierzchni ponad 4,8 tys. mkw. wraz z prawem własności budynku wielorodzinnego, w którym znajduje się 128 wykończonych i wyposażonych mieszkań oraz dziesięć lokali użytkowych. Cena to 38,3 mln netto.
Sprzedaż inwestycji nastąpiła zgodnie z umową przedwstępną, o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 6/2016 z dnia 4 marca 2016 r. w związku ze spełnieniem się wszystkich warunków zawieszających przewidzianych w ww. umowie przedwstępnej. Ostatni warunek zawieszający spełnił się w dniu 28 września 2017 roku w wyniku  przedstawienia przez Sprzedającego zaświadczenia o niezaleganiu z należnościami publicznoprawnymi – czytamy w raporcie.
REKLAMA
Przedwstępną umowę na realizację inwestycji dla FSMnW Wrocław Vantage Development S.A. zawarł już w marcu 2016 roku. Umowa sprzedaży miała zostać zawarta najpóźniej do 30 listopada 2017 roku.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA