Victoria Dom w przyszłym roku powiększy liczbę oferowanych mieszkań

Victoria Dom w przyszłym roku powiększy liczbę oferowanych mieszkań

Warszawa
REKLAMA

Warszawski deweloper Victoria Dom S.A. planuje w 2015 r. wprowadzić do oferty kilkaset mieszkań w ramach nowych inwestycji. Oznaczać to będzie zwiększenie liczby nowych lokali do sprzedaży w porównaniu do sytuacji w tym roku. W efekcie spodziewana jest znacząca poprawa wyników w kolejnych okresach.

 

– „Perspektywy naszej działalności deweloperskiej oceniamy bardzo pozytywnie. W przyszłym roku planujemy wprowadzenie kilkuset mieszkań do oferty, w zależności od rozwoju sytuacji na rynku mieszkaniowym. W przygotowaniu mamy kilka nowych inwestycji. W I kwartale 2015 r. dodamy do oferty nowe osiedle domów jednorodzinnych. Dodatkowo, w celu wsparcia sprzedaży, wprowadzamy dział kredytowania dla klientów, aby móc zaproponować im najlepsze oferty dostępne na rynku” – podkreślił Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.

 

W bieżącym roku Victoria Dom uruchomiła cztery nowe inwestycje. Wprowadziła do sprzedaży łącznie 400 mieszkań oraz 38 domów jednorodzinnych.

 

Mieszkania na osiedlu Ogrody Targówek (ul. Rzepichy) są dostępne w sprzedaży od marca tego roku. Spośród 111 oferowanych lokali sprzedano już ponad 70%. Z kolei w ramach osiedla Viva Garden (Białołęka, ul. Białołęcka), od lipca tego roku sprzedana została już blisko połowa z 147 oferowanych mieszkań.

 

REKLAMA

– „Najbardziej popularne są mieszkania 2-3 pokojowe o metrażu w granicach 40-50 m2. Spowodowane jest to w dużej mierze kwotą za jaką klienci są w stanie nabyć mieszkanie. Takie lokale stanowią około 70% obrotu transakcyjnego w naszej firmie. Zarówno w inwestycji Ogrody Targówek, jak i Viva Garden, Klienci znajdą nieduże, ale funkcjonalne oraz dobrze zlokalizowane mieszkania w atrakcyjnych cenach. Co ważne – mieszczące się w limicie MdM” – podkreśliła Magdalena Rurarz dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom S.A.

 

Powodzeniem cieszy się również oferta domów jednorodzinnych na osiedlu Park Dworski II na Białołęce (ul. Zyndrama z Maszkowic). Osiedle składa się z 36 domów w zabudowie bliźniaczej i 2 domów jednorodzinnych. Pierwsze 10 domów zostanie wydane mieszkańcom jeszcze w tym roku.


Najnowszym projektem Victoria Dom jest Osiedle Classic, w pobliżu ulicy Modlińskiej i Mostu Marii Skłodowskiej-Curie (Mostu Północnego). Z początkiem grudnia br. do oferty zostały wprowadzone 142 mieszkania. Cena w promocyjnej przedsprzedaży, która będzie utrzymana tylko do Świąt Bożego Narodzenia, wynosi 5.590 zł/m2.


Termin zakończenia rozpoczętych w tym roku inwestycji w większości przypada na przyszły rok. „Dzięki temu w najbliższych 2 latach zakładamy dalszy wzrost przychodów oraz zysku netto” – dodał Waldemar Wasiluk.

 

W związku z niewielkim spowolnieniem sprzedaży domów jednorodzinnych w 2014 r. Zarząd Victoria Dom zweryfikował założenia odnośnie realizacji tegorocznej prognozy finansowej. Szacowane jest uzyskanie w całym roku ponad 80 mln zł przychodów oraz około 7,0 mln zł zysku netto. – „Wyniki drugiego półrocza będą bardzo dobre. Głównym źródłem przychodów Spółki będzie rozliczenie inwestycji Ogrody Victorii na warszawskim Tarchominie oraz części inwestycji osiedla domów jednorodzinnych na Białołęce” – stwierdził Waldemar Wasiluk.


Deweloperska Spółka w ostatnim czasie przekazała klientom blisko 200 mieszkań na wybudowanym osiedlu Ogrody Victorii na warszawskim Tarchominie. – „W najbliższym czasie przekażemy ostatnie lokale z łącznie 202 wybudowanych na tym osiedlu. Dzięki temu będziemy mogli wykazać w naszych wynikach całą zrealizowaną inwestycję” – podkreślił Wiceprezes Victoria Dom S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA