Victoria Dom do końca roku rozliczy duży projekt deweloperski

Victoria Dom do końca roku rozliczy duży projekt deweloperski

Warszawa
REKLAMA

Warszawski deweloper Victoria Dom S.A. opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. Przez pierwsze sześć miesięcy 2014 r. Spółka osiągnęła 15,7 mln zł przychodów, czyli 10% mniej niż rok wcześniej. Duża poprawa wyników spodziewana jest w drugiej połowie roku, kiedy oddane do użytkowania zostaną mieszkania na osiedlu Ogrody Victorii na warszawskim Tarchominie. W całym 2014 roku zarząd Victoria Dom prognozuje uzyskanie przez Spółkę 88 mln zł przychodów i 9,3 mln zł zysku netto. W przyszłym roku spodziewany jest dalszy wzrost wyników finansowych.


Deweloperska Spółka przez pierwsze sześć miesięcy br. uzyskała 15,7 mln zł przychodów, w porównaniu do 17,5 mln zł w tym samym okresie poprzedniego roku. Na poziomie wyniku operacyjnego (EBIT) zanotowała 0,9 mln zł straty, względem 1 mln zł zysku rok wcześniej. Na poziomie wyniku netto Victoria Dom w I półroczu br. była 1,5 mln zł na minusie, w porównaniu do 0,3 mln zł zysku netto w analogicznym okresie poprzedniego roku. Kapitały własne na koniec czerwca br. wynosiły 36,3 mln zł i były na tym samym poziomie jak w poprzednim roku.  


„Lekkie pogorszenie wyników, w ujęciu rok do roku, w pierwszych sześciu miesiącach br. związane było z cyklem rozliczenia prowadzonych inwestycji. Wyniki tego okresu obejmują tylko sprzedaż domów jednorodzinnych” – podkreślił Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.  Znacznej poprawy wyników Zarząd Spółki spodziewa się w drugiej połowie tego roku. „Głównym źródłem tegorocznych przychodów Spółki będzie rozliczenie inwestycji Ogrody Victorii. W ramach projektu na warszawskim Tarchominie przy ulicy Ceramicznej, sprzedaliśmy (w formie umów deweloperskich) wszystkie 203 mieszkania. Budowa osiedla ruszyła w czerwcu 2013 roku, a do końca 2014 roku oddamy do użytkowania wszystkie lokale, dzięki czemu rozpoznamy ten projekt w naszych tegorocznych wynikach finansowych” – stwierdził Waldemar Wasiluk.

REKLAMA


Zarząd Victoria Dom prognozuje uzyskanie w całym roku 88 mln zł przychodów, co oznaczać będzie poprawę r./r. o ponad 47%. Wynik na działalności operacyjnej w 2014 r. powinien osiągnąć 13,3 mln zł, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2013 r. Z kolei na poziomie wyniku netto prognozowane jest uzyskanie 9,3 mln zł, co oznaczać będzie poprawę r./r. o ponad 121%.

Aktualnie na terenie Warszawy Victoria Dom realizuje pięć projektów deweloperskich. W ramach rozpoczętych w tym roku dwóch inwestycji mieszkaniowych oferuje łącznie 258 lokali na osiedlach: Viva Garden (Białołęka, ul. Białołęcka) oraz Ogrody Targówek (Targówek, ul. Rzepichy). Dodatkowo w ofercie dostępnych jest około 90 domów jednorodzinnych w ramach projektów: Osiedle Olesin (Białołęka, ul. Zdziarska), Kwiatowa Polana (Wawer, ul. Strzygłowska), Park Dworski II (Białołęka, ul. Zyndrama z Myszkowic) oraz Viva Garden (Białołęka, ul. Białołęcka). – „Termin zakończenia tych inwestycji w większości przypada na przyszły rok. W efekcie spodziewamy się, że w 2015 roku osiągniemy dalszą znaczącą poprawę wyników finansowych. Jednocześnie przygotowujemy się do rozpoczęcia kolejnych inwestycji, które powinny zaowocować wzrostami przychodów i zysku netto w kolejnych latach” – dodał Wiceprezes Victoria Dom S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA