Ruszyła budowa Rodzinnych Ogrodów w Plewiskach

Ruszyła budowa Rodzinnych Ogrodów w Plewiskach

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Na terenie inwestycyjnym Grupy Deweloperskiej Łowiccy rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. W obrębie działek, których metraż wynosi od 365 do 445 mkw., powstaje 8 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Czy taki projekt może stanowić atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych domów wolnostojących? Okazuje się, że tak.

 

Zasadnicze efekty prac są już widoczne gołym okiem. Wykonano fundamenty, dokonano ich zbrojenia oraz wylano ściany. Postęp ten jest szybki biorąc pod uwagę fakt, że budowa Rodzinnych Ogrodów ruszyła zaledwie 15 listopada. Planowo przedsięwzięcie ma zostać sfinalizowane w grudniu 2015 roku. Niemniej jednak, za sprawą intensyfikacji harmonogramu prac, Grupa Deweloperska Łowiccy zakłada, że osiedle może powstać już w sierpniu 2015 roku. Inwestycję tą tworzyć będzie 8 segmentów w zabudowie bliźniaczej, każdy o powierzchni 122 mkw. z własnym garażem i otwartym ogrodem. Co ciekawe, na etapie realizacji przedsięwzięcia deweloper umożliwia nabywcom dowolną zmianę układu pomieszczeń w obrębie parteru oraz pierwszego piętra budynku. Dzięki temu przyszli mieszkańcy już teraz mogą zostać aranżatorami własnej przestrzeni życiowej. Całość inwestycji ma zostać wykończona w wysokim standardzie deweloperskim plus.

 

REKLAMA

Dom w zabudowie bliźniaczej stanowi ciekawą alternatywę dla innych typów budownictwa mieszkaniowego. Wybór takiej nieruchomości jest korzystny w szczególności pod względem finansowym. Domy te są bowiem tańsze od budynków wolnostojących, zaś komfort mieszkania w nich niczym nie różni się od standardu życia w domach tradycyjnych. Jedynym mankamentem tego typu zabudowy jest ściana wspólna przypominająca, że mieszkańcy domu nie żyją w całkowitym odosobnieniu. W przypadku inwestycji Grupy Deweloperskiej Łowiccy kwestia ta nie będzie utrapieniem przyszłych lokatorów. – W ścianę wspólną każdego domu wmontowana zostanie podwójna silka Xella skutecznie izolująca dźwięk – mówi Łukasz Łowicki, prezes zarządu Grupy Deweloperskiej Łowiccy. – Zewnętrza część ścian będzie z kolei wzmocniona ceramiką termoizolacyjną – dodaje. Działanie to jest możliwe dzięki przerobionej konstrukcji budynków, uwzględnionej już na etapie projektu architektonicznego.

 

Rodzinne Ogrody powstają w centralnej części Plewisk. Lokalizacja ta została wybrana ze względu na kompleksową infrastrukturę otaczającą inwestycję oraz z uwagi na dogodne skomunikowanie z Poznaniem. W ofercie dewelopera pozostało jeszcze 5 domów, których cena waha się od 489 999 do 509 999 zł. Dynamiczny postęp oraz napięty harmonogram prac budowlanych świadczą o tym, że będą one gotowe do zamieszkania już w przyszłym roku.  

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA