Na terenie dawnego basenu przy Skarbowców powstają biurowce

Na terenie dawnego basenu przy Skarbowców powstają biurowce

Wrocław, WIZUALIZACJE
REKLAMA

Kiedyś znajdowały się tam baseny, boiska i staw - latem olbrzymi kompleks rekreacyjny pomiędzy ulicami Skarbowców i Racławicką był oblegany przez wrocławian. Teraz w tym miejscu pojawi się kompleks biurowców. Jeden budynek już stoi, budowa pozostałych dwóch trwa.

Racławicka Center, bo tak nazywa się inwestycja, zajmuje powierzchnię blisko 2 hektarów. Pojawią się tam w sumie trzy budynki biurowe klasy B+. Pierwszy budynek już istnieje: ma trzy kondygnacje, następne dwa będą miały po cztery piętra. 

Łącznie do wynajęcia będzie 9,6 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni biurowej, z tego 5 tysięcy mkw. w dwóch nowych budynkach. Powierzchnia typowego piętra wynosi od 565 mkw. do 684 mkw. W podziemiu znajdą się parkingi i magazyny.

Na szczycie pierwszego budynku od strony stawu znajdują się tarasy widokowe. Z kolei w jego północnej części na parterze mieści się wkładka wkomponowana w skarpę z zielenią. Wszystkie trzy budynki będą ze sobą połączone na poziomie parteru.

Biurowce stawia przedsiębiorstwo budowlane  Janbud. Inwestorem przedsięwzięcia jest MCA, spółka-córka firmy Hammilton. Kompleks powstaje na części działki o powierzchni ok. 27 ha, którą Hammilton kupił od Agencji Mienia Wojskowego.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (1)

Napisz komentarz
HipokryzjaLewicy(gość)
Lewackie komuchy z SLD własną matkę by sprzedali to co za problem sprzedać jezioro w mieście deweloperowi. Rodziny z dziećmi zawsze mogą przez płot pooglądać jak fajnie pracownicy korpo mają.
REKLAMA