Wrocław: Na "Willovym" praca wre. TPR ruszył z drugim etapem [FILM]

Wrocław: Na "Willovym" praca wre. TPR ruszył z drugim etapem [FILM]

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Sytuacja w kraju spowodowana pandemią koronawirusa nie wpływa na tempo budowy i sprzedaży inwestycji przy ulicy Granitowej. Większość domów z pierwszego i drugiego etapu osiedla znalazła już nabywców. – Mamy w ofercie wyłącznie duże lokale z garażami, poddaszami i ogródkami, które odpowiadają na aktualne potrzeby i pragnienia ludzi – podkreśla Aneta Alczyk z biura sprzedaży.
TPR Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczął w kwietniu budowę drugiego etapu osiedla przy ul. Granitowej na wrocławskich Wojszycach – w bezpośrednim sąsiedztwie ogródków działkowych i terenów przeznaczonych pod zespół szkolno-przedszkolny dla ponad tysiąca dzieci oraz pod park – tzw. "Klin Wojszycki". Mimo ograniczeń spowodowanych epidemią, udało się wystartować z pracami przed terminem założonym we wstępnych planach. Roboty powinny się więc zakończyć do grudnia 2021 roku.
Wbrew początkowym obawom nie brakuje pracowników budowlanych. Mniej liczne ekipy ukraińskie aktualnie zostały uzupełnione polskimi specjalistami – wyjaśnia Aneta Alczyk z TPR. – Wstrzymano wiele inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych na terenie Wrocławia, dlatego na szczęście nie mamy kłopotów z pozyskaniem nowych rąk do pracy. Budowa postępuje szybciej, niż wynika to z harmonogramu.

Lokale, jakich potrzeba

Deweloper prowadzi sprzedaż 56 lokali z pierwszego etapu inwestycji od lata 2019 roku. Już większość z nich znalazła nabywców, zostało tylko jedno wolne mieszkanie o powierzchni 94 mkw. plus garaż za 579 000 zł. 54 domy i mieszkania z drugiej fazy trafiły do oferty pod koniec lutego tego roku i niesprzedanych pozostało tylko 5 mieszkań o powierzchniach ponad 90 mkw., w cenach do 635 000 zł.
Mamy w ofercie wyłącznie przestronne lokale z garażami, poddaszami i ogródkami. W tej nowej, dziwnej epoce spod znaku koronawirusa ludzie zmienili swoje priorytety – zwraca uwagę Aneta Alczyk – Klienci chcą przenieść się z mieszkań zlokalizowanych w centrum miasta, w zatłoczonych blokowiskach i apartamentowcach, do dużych domów na osiedlu o niskiej intensywności zabudowy, w dodatku zlokalizowanym w ustronnej i pięknej części Wrocławia.
Deweloper przygotował jeszcze trzeci etap inwestycji. Obecny harmonogram zakłada jego realizację w terminie od jesieni tego roku do trzeciego kwartału 2022 r. Projekt budowlany całego osiedla wykonał Warsztat Architektury Michał Szumielewicz z Wrocławia.
fot. Jakub Zazula

Dużo miejsca dla wszystkich

Osiedle Willove powstaje na terenie o powierzchni 4,1174 ha. Obejmie docelowo 134 lokale w 26 budynkach dwulokalowych w zabudowie wolnostojącej i 41 budynkach w układzie szeregowym. Lokale w budynkach wolnostojących mają powierzchnię 120 lub 146 mkw. Do tego dochodzi ponad 20-metrowy, jednostanowiskowy garaż oraz przestrzeń przed domem pod kolejne dwa miejsca parkingowe. Natomiast metraż lokali w budynkach szeregowych wynosi od około 80 do ok. 100 mkw. Przynależą do nich garaże dwustanowiskowe o pow. ok. 40-50 mkw.
W takich mieszkaniach znajdzie się sporo miejsca i dla dzieci, i dla dorosłych. Będą mogli spędzać komfortowo czas, pracując zdalnie, ucząc się, relaksując lub bawiąc – mówi Aneta Alczyk z biura sprzedaży – Mamy nadzieję, że epoka koronawirusa niebawem minie, a hasło "zostań w domu" będzie kojarzyło się już wyłącznie z ogromną przyjemnością, zwłaszcza na osiedlu Willove.
materiały inwestora
TPR zaplanował na terenie inwestycji 26 miejsc naziemnych wspólnych. Wśród udogodnień wymienia m.in. wysokie kondygnacje (2,8-3 m), duże okna i przeszklenia, przydomowe ogródki, kominki oraz rolety zewnętrzne w budynkach wolnostojących. Niezależne od sąsiada wejścia do mieszkań (brak wspólnych klatek schodowych) oznaczają też bardzo niskie czynsze. 
Nasi klienci to w przeważającej mierze ludzie młodzi około 30-letni, z małymi dziećmi lub planujący w najbliższym czasie założenie rodziny. Jest wśród nich wielu lekarzy, prawników, informatyków, finansistów, ludzi przedsiębiorczych, prowadzących własne biznesy, mających ciekawe zawody i pasje – wylicza Aneta Alczyk. – Dumni jesteśmy, że podoba im się budowane przez nasze osiedle i chcą na nim zamieszkać. To dla nas największy powód do satysfakcji.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Ważna inwestycja na drodze DK3 do Jeleniej Góry. Powstanie obwodnica Kaczorowa
Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy obwodnicy Kaczorowa. A...
Łódź: powstanie nowoczesny obiekt lekkoatletyczny. Kto da mniej?
Rudzki Klub Sportowy w Łodzi doczeka się nowoczesnego stadiony. Miasto otworzyło oferty na przebudow...
Pod Oleśnicą inwestuje duży producent mebli. Będą nowe miejsca pracy
W powiecie oleśnickim pojawił się nowy, duży inwestor. W Gęsiej Górce zainwestuje jeden z największy...
Wrocław: 100-metrowa wieża w miejscu stacji paliw BP na styku Gaju i Tarnogaju? Plan miejscowy ją dopuszcza
BP Polska rozważa wyburzenie swoich obiektów przy zbiegu alei Armii Krajowej i ulicy Bardzkiej. Inwe...
Szczecin: miasto wybrało dostawcę autobusów elektrycznych
Szczecin zyska osiem elektrycznych autobusów przegubowych. Miasto rozstrzygnęło przetarg na zakup no...
Wrocław: Teren obok oporowskiego kąpieliska wylicytowany za ponad 10 milionów
Państwo sprzedawało w lipcu dwie działki przy ulicy Jordanowskiej. Większą zainteresowało się tylko...
Kraków: Osiedle Złocień zyska nową placówkę szkolną oraz remont ulicy
Miasto pod koniec ubiegłego roku wykupiło działki należące do pobliskiej parafii. Nowa szkoła zostan...
Poznań: Szykuje się sporo zmian – rusza przebudowa torowiska na Wierzbięcicach
Prace rozpoczną się 17 sierpnia. Remont obejmuje odcinek trasy od dawnego dworca PKS do skrzyżowania...
Warszawa: Co z budową wieżowca na serku wolskim? Sięgnie ponad sto metrów
Skanska rozpoczęła realizację kompleksu w rejonie ulic Okopowej i Wolskiej oraz alei Solidarności na...
Legnica: Duże zainteresowanie przetargiem na budowę nowego układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się przetarg na budowę układu komunikacyjnego dla obszaru aktyw...