Wrocław: Na "Willovym" praca wre. TPR ruszył z drugim etapem [FILM]fot. Jakub Zazula

Wrocław: Na "Willovym" praca wre. TPR ruszył z drugim etapem [FILM]

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Sytuacja w kraju spowodowana pandemią koronawirusa nie wpływa na tempo budowy i sprzedaży inwestycji przy ulicy Granitowej. Większość domów z pierwszego i drugiego etapu osiedla znalazła już nabywców. – Mamy w ofercie wyłącznie duże lokale z garażami, poddaszami i ogródkami, które odpowiadają na aktualne potrzeby i pragnienia ludzi – podkreśla Aneta Alczyk z biura sprzedaży.
TPR Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczął w kwietniu budowę drugiego etapu osiedla przy ul. Granitowej na wrocławskich Wojszycach – w bezpośrednim sąsiedztwie ogródków działkowych i terenów przeznaczonych pod zespół szkolno-przedszkolny dla ponad tysiąca dzieci oraz pod park – tzw. "Klin Wojszycki". Mimo ograniczeń spowodowanych epidemią, udało się wystartować z pracami przed terminem założonym we wstępnych planach. Roboty powinny się więc zakończyć do grudnia 2021 roku.
Wbrew początkowym obawom nie brakuje pracowników budowlanych. Mniej liczne ekipy ukraińskie aktualnie zostały uzupełnione polskimi specjalistami – wyjaśnia Aneta Alczyk z TPR. – Wstrzymano wiele inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych na terenie Wrocławia, dlatego na szczęście nie mamy kłopotów z pozyskaniem nowych rąk do pracy. Budowa postępuje szybciej, niż wynika to z harmonogramu.

Lokale, jakich potrzeba

Deweloper prowadzi sprzedaż 56 lokali z pierwszego etapu inwestycji od lata 2019 roku. Już większość z nich znalazła nabywców, zostało tylko jedno wolne mieszkanie o powierzchni 94 mkw. plus garaż za 579 000 zł. 54 domy i mieszkania z drugiej fazy trafiły do oferty pod koniec lutego tego roku i niesprzedanych pozostało tylko 5 mieszkań o powierzchniach ponad 90 mkw., w cenach do 635 000 zł.
Mamy w ofercie wyłącznie przestronne lokale z garażami, poddaszami i ogródkami. W tej nowej, dziwnej epoce spod znaku koronawirusa ludzie zmienili swoje priorytety – zwraca uwagę Aneta Alczyk – Klienci chcą przenieść się z mieszkań zlokalizowanych w centrum miasta, w zatłoczonych blokowiskach i apartamentowcach, do dużych domów na osiedlu o niskiej intensywności zabudowy, w dodatku zlokalizowanym w ustronnej i pięknej części Wrocławia.
Deweloper przygotował jeszcze trzeci etap inwestycji. Obecny harmonogram zakłada jego realizację w terminie od jesieni tego roku do trzeciego kwartału 2022 r. Projekt budowlany całego osiedla wykonał Warsztat Architektury Michał Szumielewicz z Wrocławia.
fot. Jakub Zazula

Dużo miejsca dla wszystkich

Osiedle Willove powstaje na terenie o powierzchni 4,1174 ha. Obejmie docelowo 134 lokale w 26 budynkach dwulokalowych w zabudowie wolnostojącej i 41 budynkach w układzie szeregowym. Lokale w budynkach wolnostojących mają powierzchnię 120 lub 146 mkw. Do tego dochodzi ponad 20-metrowy, jednostanowiskowy garaż oraz przestrzeń przed domem pod kolejne dwa miejsca parkingowe. Natomiast metraż lokali w budynkach szeregowych wynosi od około 80 do ok. 100 mkw. Przynależą do nich garaże dwustanowiskowe o pow. ok. 40-50 mkw.
W takich mieszkaniach znajdzie się sporo miejsca i dla dzieci, i dla dorosłych. Będą mogli spędzać komfortowo czas, pracując zdalnie, ucząc się, relaksując lub bawiąc – mówi Aneta Alczyk z biura sprzedaży – Mamy nadzieję, że epoka koronawirusa niebawem minie, a hasło "zostań w domu" będzie kojarzyło się już wyłącznie z ogromną przyjemnością, zwłaszcza na osiedlu Willove.
materiały inwestora
TPR zaplanował na terenie inwestycji 26 miejsc naziemnych wspólnych. Wśród udogodnień wymienia m.in. wysokie kondygnacje (2,8-3 m), duże okna i przeszklenia, przydomowe ogródki, kominki oraz rolety zewnętrzne w budynkach wolnostojących. Niezależne od sąsiada wejścia do mieszkań (brak wspólnych klatek schodowych) oznaczają też bardzo niskie czynsze. 
Nasi klienci to w przeważającej mierze ludzie młodzi około 30-letni, z małymi dziećmi lub planujący w najbliższym czasie założenie rodziny. Jest wśród nich wielu lekarzy, prawników, informatyków, finansistów, ludzi przedsiębiorczych, prowadzących własne biznesy, mających ciekawe zawody i pasje – wylicza Aneta Alczyk. – Dumni jesteśmy, że podoba im się budowane przez nasze osiedle i chcą na nim zamieszkać. To dla nas największy powód do satysfakcji.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Najnowsze artykuły

Jest szansa na dużo nowych miejsc pracy w fabrykach GKN Driveline w Oleśnicy
Pojawiła się szansa na dużą ilość nowych miejsc pracy w fabrykach automotive GKN Driveline w Oleśnic...
Etisoft otworzy Centralny Magazyn Wysyłkowy w Gliwicach
Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłk...
Kontrowersyjna inwestycja na terenie Stadionu Olimpijskiego. Deweloper odpowiada Prezydentowi Sutrykowi [LIST]
Ciąg dalszy wymiany zdań w sprawie budzącej kontrowersje wśród części mieszkańców Wrocławia, nowej i...
Powstanie nowy przystanek kolejowy Pabianice-Północ
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcami na nowe inwestycje w województwie łódz...
Kolejna zagraniczna firma stawia na Katowice. Ammega Group otwiera Globalne Centrum Usług Biznesowych
Globalny lider w dziedzinie przenoszenia napędu, systemów transportowych i dystrybucji materiałów pł...
Kolejny krok w stronę rozbudowy autostrady A4 na odcinku Legnica Południe – Krzyżowa
Oferta firmy Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt-Warszawa została wybrana jako najk...
Wkrótce w centrum Wrocławia ruszy budowa nowego skateparku i boiska wielofunkcyjnego [WIZUALIZACJE]
Obiekt powstanie u zbiegu ulic Borowskiej i Ślężnej. Ma to być pierwszy skatepark w stolicy Dolnego...
Rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi do końca roku
Do końca roku ukończona ma zostać rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi na odcinku od ul. Rojnej do Al...
Duży projekt ekologiczny w Łodzi. Posadzą 20 tysięcy drzew
Miasto Łódź realizuje największy projekt proekologiczny w stolicy województwa. Na głównych dwupasmów...
Amerykański producent szczepionki na COVID-19 zatrudni 250 osób w Warszawie
Jeden z największych na świecie producentów szczepionki na COVID-19, amerykański koncern farmaceutyc...