Wrocław: Na "Willovym" praca wre. TPR ruszył z drugim etapem [FILM]

Wrocław: Na "Willovym" praca wre. TPR ruszył z drugim etapem [FILM]

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Sytuacja w kraju spowodowana pandemią koronawirusa nie wpływa na tempo budowy i sprzedaży inwestycji przy ulicy Granitowej. Większość domów z pierwszego i drugiego etapu osiedla znalazła już nabywców. – Mamy w ofercie wyłącznie duże lokale z garażami, poddaszami i ogródkami, które odpowiadają na aktualne potrzeby i pragnienia ludzi – podkreśla Aneta Alczyk z biura sprzedaży.
TPR Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczął w kwietniu budowę drugiego etapu osiedla przy ul. Granitowej na wrocławskich Wojszycach – w bezpośrednim sąsiedztwie ogródków działkowych i terenów przeznaczonych pod zespół szkolno-przedszkolny dla ponad tysiąca dzieci oraz pod park – tzw. "Klin Wojszycki". Mimo ograniczeń spowodowanych epidemią, udało się wystartować z pracami przed terminem założonym we wstępnych planach. Roboty powinny się więc zakończyć do grudnia 2021 roku.
Wbrew początkowym obawom nie brakuje pracowników budowlanych. Mniej liczne ekipy ukraińskie aktualnie zostały uzupełnione polskimi specjalistami – wyjaśnia Aneta Alczyk z TPR. – Wstrzymano wiele inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych na terenie Wrocławia, dlatego na szczęście nie mamy kłopotów z pozyskaniem nowych rąk do pracy. Budowa postępuje szybciej, niż wynika to z harmonogramu.

Lokale, jakich potrzeba

Deweloper prowadzi sprzedaż 56 lokali z pierwszego etapu inwestycji od lata 2019 roku. Już większość z nich znalazła nabywców, zostało tylko jedno wolne mieszkanie o powierzchni 94 mkw. plus garaż za 579 000 zł. 54 domy i mieszkania z drugiej fazy trafiły do oferty pod koniec lutego tego roku i niesprzedanych pozostało tylko 5 mieszkań o powierzchniach ponad 90 mkw., w cenach do 635 000 zł.
Mamy w ofercie wyłącznie przestronne lokale z garażami, poddaszami i ogródkami. W tej nowej, dziwnej epoce spod znaku koronawirusa ludzie zmienili swoje priorytety – zwraca uwagę Aneta Alczyk – Klienci chcą przenieść się z mieszkań zlokalizowanych w centrum miasta, w zatłoczonych blokowiskach i apartamentowcach, do dużych domów na osiedlu o niskiej intensywności zabudowy, w dodatku zlokalizowanym w ustronnej i pięknej części Wrocławia.
Deweloper przygotował jeszcze trzeci etap inwestycji. Obecny harmonogram zakłada jego realizację w terminie od jesieni tego roku do trzeciego kwartału 2022 r. Projekt budowlany całego osiedla wykonał Warsztat Architektury Michał Szumielewicz z Wrocławia.
fot. Jakub Zazula

Dużo miejsca dla wszystkich

Osiedle Willove powstaje na terenie o powierzchni 4,1174 ha. Obejmie docelowo 134 lokale w 26 budynkach dwulokalowych w zabudowie wolnostojącej i 41 budynkach w układzie szeregowym. Lokale w budynkach wolnostojących mają powierzchnię 120 lub 146 mkw. Do tego dochodzi ponad 20-metrowy, jednostanowiskowy garaż oraz przestrzeń przed domem pod kolejne dwa miejsca parkingowe. Natomiast metraż lokali w budynkach szeregowych wynosi od około 80 do ok. 100 mkw. Przynależą do nich garaże dwustanowiskowe o pow. ok. 40-50 mkw.
W takich mieszkaniach znajdzie się sporo miejsca i dla dzieci, i dla dorosłych. Będą mogli spędzać komfortowo czas, pracując zdalnie, ucząc się, relaksując lub bawiąc – mówi Aneta Alczyk z biura sprzedaży – Mamy nadzieję, że epoka koronawirusa niebawem minie, a hasło "zostań w domu" będzie kojarzyło się już wyłącznie z ogromną przyjemnością, zwłaszcza na osiedlu Willove.
materiały inwestora
TPR zaplanował na terenie inwestycji 26 miejsc naziemnych wspólnych. Wśród udogodnień wymienia m.in. wysokie kondygnacje (2,8-3 m), duże okna i przeszklenia, przydomowe ogródki, kominki oraz rolety zewnętrzne w budynkach wolnostojących. Niezależne od sąsiada wejścia do mieszkań (brak wspólnych klatek schodowych) oznaczają też bardzo niskie czynsze. 
Nasi klienci to w przeważającej mierze ludzie młodzi około 30-letni, z małymi dziećmi lub planujący w najbliższym czasie założenie rodziny. Jest wśród nich wielu lekarzy, prawników, informatyków, finansistów, ludzi przedsiębiorczych, prowadzących własne biznesy, mających ciekawe zawody i pasje – wylicza Aneta Alczyk. – Dumni jesteśmy, że podoba im się budowane przez nasze osiedle i chcą na nim zamieszkać. To dla nas największy powód do satysfakcji.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Drugi etap osiedla Nowych Kosmonautów w Poznaniu gotowy
Firma Monday Development z grupy Unidevelopment rozpoczyna przekazywanie kluczy do kolejnych mieszka...
Koleje Dolnośląskie będą samowystarczalne w zakresie serwisu. Rozbudują kompleks w Legnicy
Dodatkowe hale, stacja paliw oraz myjnia mają powstać w rejonie ulicy Pątnowskiej do końca 2022 roku...
Warszawa: Pasaż Aniński – ED Invest i spółdzielnia mieszkaniowa budują nowe osiedle na Gocławiu [WIZUALIZACJE]
Deweloperzy zamierzają etapować inwestycję w rejonie ulic Jana Nowaka Jeziorańskiego i Mikołajczyka....
Wrocław: Zabytkowa willa w Leśnicy trafi pod młotek
Magistrat chce sprzedać dwie nieruchomości blisko zbiegu ulic Alojzego Majchra i Promenada. Nie są o...
Wrocław: Miasto zbuduje za miliony Centrum Aktywności Lokalnej na Maślicach [WIZUALIZACJE]
Urzędnicy wyłonili wykonawcę  budynku w sąsiedztwie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy S...
Kraków: AMW sprzedaje zabytkowy fort w Bronowicach. Jest wart miliony
Wojsko oczekuje prawie 30 milionów złotych za teren przy ulicy Lucjana Rydla o powierzchni ponad 6 h...
Wrocław: Budowa willi miejskich na Sołtysowicach może ruszać
Firma Mila przygotowuje realizację tej inwestycji co najmniej od prawie dwóch lat. Nowe osiedle pows...
Wrocław: Nie dla powrotu zieleni na Rynek
Część mieszkańców oczekuje większej ilości roślinności w okolicy ratusza. Zamierzali pozyskać na ten...
Wrocław: Miasto sprzeda oficyny na Nadodrzu
Piętrowy budynek mieszkalny przy zbiegu ulic Kazimierza Jagiellończyka i Myśliwskiej nie ma przed so...
Wrocław: Jaki los czeka Kąpielisko na Oporowie? Są wyniki konsultacji
Urzędnicy podsumowali opinie mieszkańców dotyczące zagospodarowania kompleksu przy ulicy Harcerskiej...