[Wrocław] Politechnika Wrocławska po drugiej stronie Odry. Geocentrum już gotowe

[Wrocław] Politechnika Wrocławska po drugiej stronie Odry. Geocentrum już gotowe

REKLAMA

Półtora roku po wmurowaniu kamienia węgielnego przy ul. Na Grobli pierwszy budynek Kompleksu Edukacyjno-Badawczego GEOCENTRUM jest już gotowy. Koszt wybudowania tego nowoczesnego centrum wyniósł prawie 70 mln. zł.

Od semestru letniego z gmachu korzystać będą studenci i pracownicy trzech wydziałów: Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Mechaniczno-Energetycznego. Do dyspozycji otrzymają m.in. 5 dużych sal wykładowych, kilkanaście seminaryjnych, bibliotekę, laboratoria, pomieszczenia dla pracowników dydaktycznych i biura. Zbudowany został także parking na 266 miejsc.

Dzięki GEOCENTRUM studenci, np. w ramach studiów interdyscyplinarnych, będą mogli kompleksowo poznać zagadnienia dotyczące m.in. eksploatacji kopalin, hydrologii, konstrukcji budowli, infrastruktury drogowej. Powstały budynek pozwoli na rozpoczęcie nowych działań edukacyjno-badawczych i umożliwi wykształcenie wysokiej klasy specjalistów z korzyścią dla gospodarki. Wspomoże badania i kształcenie na rzecz innowacyjności, technologii i technik ważnych dla gospodarki Dolnego Śląska w dziedzinach takich jak przemysł surowcowy, budownictwo, inżynieria lądowa oraz inżynieria środowiskowa.


W drugiej połowie 2013 roku ruszą prace w ramach drugiego etapu tworzenia kompleksu. W ich efekcie powstanie budynek (o wiodącej funkcji badawczej) przeznaczony dla czterech wydziałów: Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Inżynierii Środowiska oraz Mechaniczno-Energetycznego.

Pomysł zagospodarowania terenów po drugiej strony Odry istniał na Politechnice Wrocławskiej od dawna. Jednak dopiero dzięki unijnym funduszom mógł zostać zrealizowany.

Autor: jg
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA