Wrocław: Zburzą kamienicę przy Odrze i postawią nowy budynek mieszkalny?fot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Zburzą kamienicę przy Odrze i postawią nowy budynek mieszkalny?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto sprzedało nieruchomość w sąsiedzie kampusu Politechniki Wrocławskiej w 2018 roku. Inwestor zapłacił niemal trzy miliony złotych. Przygotowuje się do budowy mieszkań i usług.
Firma Labor Swtp Investment Sp. z o.o. Sp. k. z Bielan Wrocławskich złożyła 14 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Hoene-Wrońskiego 8 (w pobliżu Odry) budynku wielorodzinnego z usługami w parterze oraz garażem podziemnym. W tej lokalizacji istnieje już kamienica. Inwestor nie odpowiada na nasze pytania. Projekt przygotowała wrocławska pracownia Chamielec Architekci Sp. z o.o.

21 chętnych

Magistrat rozstrzygnął w sierpniu ubiegłego roku przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. Przystąpiło do niego 21 uczestników. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 365 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Zwyciężyła osoba fizyczna (związana z Labor Swtp Investment), która zaoferowała 2 mln 813 tys. 650 zł.
Powierzchnia działki nr 15/1 wynosi 349 mkw. Stoi na niej pięciokondygnacyjny, podpiwniczony budynek z 15 mieszkaniami i lokalem użytkowym, o łącznej pow. około 510 mkw. Urzędnicy oszacowali w 2016 roku stopień zużycia technicznego na 77,33 procent. Nieruchomość nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ani ochroną konserwatorską.
REKLAMA
Więcej zdjęć w galerii.

Nowe życie dawnej kliniki

Inna inwestycja przy ul. Hoene-Wrońskiego jest już w trakcie realizacji. Politechnika Wrocławska remontuje zabytkową klinikę, którą odkupiła za niemal 7 mln zł od Uniwersytetu Medycznego. Prace pochłoną ponad 40 mln zł. Kompleks zajmie wydział matematyki. O szczegółach pisaliśmy w lutym.
fot. Filip Heliasz
materiały inwestora

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Nick(gość)
To ci sami, co kupili budynek, w ktorym byl kiedys klub Rura? Cos tam wyreminyowali i stanelo w miejscu. Ciekawe czy z ta insestycja bedzie tak samo.
REKLAMA