Wrocław: Sołtysowice – tu warto zamieszkaćfot. investphoto.pl

Wrocław: Sołtysowice – tu warto zamieszkać

Artykuł sponsorowany
Młodnik
adresWrocław, Sołtysowicka 26
inwestorArchicom S.A.
projektantArchicom S.A.
REKLAMA
Tajemniczy fort, targowisko pełne niespodzianek, czy spływy kajakowe w letnie dni – istnieje wiele powodów, które skłaniają osoby szukające mieszkania do wyboru Sołtysowic. Archicom kierował się nimi, wybierając lokalizację osiedla Młodnik.
Sołtysowice mają swój początek w średniowiecznym grodzie. Jeszcze w XVIII wieku żyło tu zaledwie ponad sto osób, a dziś około czterech tysięcy. Co decyduje o tym, że deweloperzy budują w tej części miasta kolejne osiedla, a wrocławianie z chęcią się na nie wprowadzają?

Wachlarz możliwości

Jedną z odpowiedzi na to pytanie stanowi bogata oferta rekreacyjna. Mieszkańcy Sołtysowic mają blisko zarówno do wałów znajdujących się nad Widawą, jak i nad Odrą. W drugim przypadku czekają na nich różnorodne beach bary, a tam – relaks na leżaku, drinki z przyjaciółmi i gra w siatkówkę plażową. Wały to także doskonałe miejsce na rodzinne spacery, wycieczki rowerowe, a także na bieganie wśród przyrody, z dala od zabudowań.
Mieszkańców przyciąga w czasie wolnym także las Sołtysowicki. Ze względu na jego dużą powierzchnię, chodzić można po nim nawet godzinami. Na jego terenie znajdują się m.in. pomniki przyrody, trzy stawy, a także specjalnie wyznaczone miejsca do odpoczynku. Można w nich rozpalić ognisko, a prawdopodobnie jeszcze przed końcem wakacji będzie dozwolone spożywanie alkoholu.
Na tym nie koniec. Na terenie osiedla mieszczą się także kluby sportowe – można trenować w nich m.in. piłkę nożną i taekwondo. W wakacje popularnością cieszą się spływy kajakowe Widawą. Organizuje je choćby miejscowa rada osiedla: najbliższe odbędą się 5 sierpnia i 23 września. A gdyby ktoś szukał czegoś jeszcze, z pewnością skusi się na letnie kino plenerowe na stadionie.

Wszystko na miejscu

Wrocławian przyciąga w tę część miasta także dobra infrastruktura. Opiekę medyczną zapewniają obecne apteki i przychodnie, a w pobliżu znajduje się jeszcze wojewódzki szpital specjalistyczny. Jeśli chodzi o edukację, to na miejscu są żłobki, przedszkola (miasto już planuje budowę kolejnego) i szkoła podstawowa, a nawet uczelnie wyższe. Te ostatnie gwarantują możliwość wynajmu swojego nowego mieszkania studentom, gdyby konieczna była przeprowadzka.
Mieszkańcy mogą być też spokojni o to, gdzie zrobią zakupy. W obrębie osiedla znajdują się różnorodne sklepy ogólnospożywcze, a w bliskim sąsiedztwie centrum handlowe z dużym supermarketem. Można tam także wybrać się do kina oraz skorzystać z oferty usługowej – restauracji, biura podróży, czy sieci komórkowych.

Unikalne atrakcje

Sołtysowice wyróżniają się również kilkoma atrakcjami. Jedną z nich jest Zespół Fortu Piechoty nr 4 – Lisia Góra, mieszczący się w lesie Sołtysowickim. Powstał ponad sto lat temu, a miłośnicy historii do dziś mogą przyglądać się jego zabudowie. W obrębie lasu znajdują się także warte odwiedzenie pozostałości ze średniowiecznego grodu.
REKLAMA
W zachodniej części osiedla czekają atrakcje dla osób aktywnych. Paintball, jazda na quadzie z instruktorem, zawody strzeleckie, czy gry na orientację – jest w czym wybierać.
A wrocławianie nawet z innych części miasta przybywają na niedzielne targowisko na terenie Młyna Sułkowice. Budynek miał się zamienić w centrum budownictwa i wyposażenia wnętrz, ale jak dotąd na koniec tygodnia wciąż można tutaj kupić dosłownie wszystko – ubrania, porcelanę, meble, rowery, a nawet sprzęt ogrodniczy. Koneserzy antyków muszą koniecznie odwiedzać to miejsce. Dla innych to możliwość poczucia targowej atmosfery i obejrzenia rozmaitych przedmiotów.

Dobry dojazd pociągiem i samochodem

Odpowiednią komunikację mieszkańcom zapewnia m.in. stacja kolejowa Wrocław Sołtysowice. Już teraz kursują przez nią pociągi jeżdżące z Wrocławia do m.in. Jelcza-Laskowice, Oleśnicy, Trzebnicy oraz Łodzi. Ponadto PKP PLK prowadzą przetarg na rewitalizację linii nr 292 Jelcz Miłoszyce – Wrocław Sołtysowice. Ma ona zapewnić wygodny dojazd do centrum miasta.
Jeżeli chodzi o system dróg, to Sołtysowice znajdują się stosunkowo blisko Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jeszcze bliżej rozpoczyna się obwodnica śródmiejska. Rady osiedla zabiegają o dokończenie jej północnego odcinka, co jeszcze bardziej usprawni komunikację z innymi częściami miasta.

Korzystaj z życia, stawiając na Młodnik

By korzystać z życia na Sołtysowicach, trzeba jeszcze znaleźć odpowiednie mieszkanie – np. takie, jakie są dostępne w ofercie Archicomu. Projektując Młodnik, zadbał o sprawdzone już przez tysięcy wrocławian układy mieszkań, które spełniają największe wymagania. Kuchnia oddzielna lub otwarta na salon z gośćmi, duże i dobrze dopasowane okna zapewniające optymalną ilość światła, a do tego przestronne tarasy – w sam raz, by cieszyć się z dobrego wyboru zarówno przy porannej kawie, jak i przy wieczornej lampce wina.
fot. investphoto.pl
Wrocławski deweloper zadbał też o komfort życia na osiedlu. Spokój i bezpieczeństwo zapewniają ogrodzenie oraz monitoring. Wolny czas można spędzić na placu zabaw z dziećmi albo na siłowni zewnętrznej. A wyznaczona strefa grillowania sprzyja nawiązywaniu nowych relacji i zacieśnianiu sąsiedzkich więzi – dzięki temu można utwierdzić się w przekonaniu, że trafiło się w odpowiednie miejsce.
Kompleksowa obsługa dewelopera obejmuje pomoc w wyborze mieszkania oraz przeprowadzenie przez proces kredytowy krok po kroku.
fot. investphoto.pl
REKLAMA