Wrocław: Sołtysowice – tu warto zamieszkaćfot. Orzech

Wrocław: Sołtysowice – tu warto zamieszkać

Maxymil_yan
Młodnik
adresWrocław, Sołtysowicka 26
inwestorArchicom S.A.
projektantArchicom S.A.
REKLAMA
Tajemniczy fort, targowisko pełne niespodzianek, czy spływy kajakowe w letnie dni – istnieje wiele powodów, które skłaniają osoby szukające mieszkania do wyboru Sołtysowic. Archicom kierował się nimi, wybierając lokalizację osiedla Młodnik.
Sołtysowice mają swój początek w średniowiecznym grodzie. Jeszcze w XVIII wieku żyło tu zaledwie ponad sto osób, a dziś około czterech tysięcy. Co decyduje o tym, że deweloperzy budują w tej części miasta kolejne osiedla, a wrocławianie z chęcią się na nie wprowadzają?

Wachlarz możliwości

Jedną z odpowiedzi na to pytanie stanowi bogata oferta rekreacyjna. Mieszkańcy Sołtysowic mają blisko zarówno do wałów znajdujących się nad Widawą, jak i nad Odrą. W drugim przypadku czekają na nich różnorodne beach bary, a tam – relaks na leżaku, drinki z przyjaciółmi i gra w siatkówkę plażową. Wały to także doskonałe miejsce na rodzinne spacery, wycieczki rowerowe, a także na bieganie wśród przyrody, z dala od zabudowań.
Mieszkańców przyciąga w czasie wolnym także las Sołtysowicki. Ze względu na jego dużą powierzchnię, chodzić można po nim nawet godzinami. Na jego terenie znajdują się m.in. pomniki przyrody, trzy stawy, a także specjalnie wyznaczone miejsca do odpoczynku. Można w nich rozpalić ognisko, a prawdopodobnie jeszcze przed końcem wakacji będzie dozwolone spożywanie alkoholu.
Na tym nie koniec. Na terenie osiedla mieszczą się także kluby sportowe – można trenować w nich m.in. piłkę nożną i taekwondo. W wakacje popularnością cieszą się spływy kajakowe Widawą. Organizuje je choćby miejscowa rada osiedla: najbliższe odbędą się 5 sierpnia i 23 września. A gdyby ktoś szukał czegoś jeszcze, z pewnością skusi się na letnie kino plenerowe na stadionie.

Wszystko na miejscu

Wrocławian przyciąga w tę część miasta także dobra infrastruktura. Opiekę medyczną zapewniają obecne apteki i przychodnie, a w pobliżu znajduje się jeszcze wojewódzki szpital specjalistyczny. Jeśli chodzi o edukację, to na miejscu są żłobki, przedszkola (miasto już planuje budowę kolejnego) i szkoła podstawowa, a nawet uczelnie wyższe. Te ostatnie gwarantują możliwość wynajmu swojego nowego mieszkania studentom, gdyby konieczna była przeprowadzka.
Mieszkańcy mogą być też spokojni o to, gdzie zrobią zakupy. W obrębie osiedla znajdują się różnorodne sklepy ogólnospożywcze, a w bliskim sąsiedztwie centrum handlowe z dużym supermarketem. Można tam także wybrać się do kina oraz skorzystać z oferty usługowej – restauracji, biura podróży, czy sieci komórkowych.

Unikalne atrakcje

Sołtysowice wyróżniają się również kilkoma atrakcjami. Jedną z nich jest Zespół Fortu Piechoty nr 4 – Lisia Góra, mieszczący się w lesie Sołtysowickim. Powstał ponad sto lat temu, a miłośnicy historii do dziś mogą przyglądać się jego zabudowie. W obrębie lasu znajdują się także warte odwiedzenie pozostałości ze średniowiecznego grodu.
W zachodniej części osiedla czekają atrakcje dla osób aktywnych. Paintball, jazda na quadzie z instruktorem, zawody strzeleckie, czy gry na orientację – jest w czym wybierać.
A wrocławianie nawet z innych części miasta przybywają na niedzielne targowisko na terenie Młyna Sułkowice. Budynek miał się zamienić w centrum budownictwa i wyposażenia wnętrz, ale jak dotąd na koniec tygodnia wciąż można tutaj kupić dosłownie wszystko – ubrania, porcelanę, meble, rowery, a nawet sprzęt ogrodniczy. Koneserzy antyków muszą koniecznie odwiedzać to miejsce. Dla innych to możliwość poczucia targowej atmosfery i obejrzenia rozmaitych przedmiotów.

Dobry dojazd pociągiem i samochodem

Odpowiednią komunikację mieszkańcom zapewnia m.in. stacja kolejowa Wrocław Sołtysowice. Już teraz kursują przez nią pociągi jeżdżące z Wrocławia do m.in. Jelcza-Laskowice, Oleśnicy, Trzebnicy oraz Łodzi. Ponadto PKP PLK prowadzą przetarg na rewitalizację linii nr 292 Jelcz Miłoszyce – Wrocław Sołtysowice. Ma ona zapewnić wygodny dojazd do centrum miasta.
Jeżeli chodzi o system dróg, to Sołtysowice znajdują się stosunkowo blisko Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jeszcze bliżej rozpoczyna się obwodnica śródmiejska. Rady osiedla zabiegają o dokończenie jej północnego odcinka, co jeszcze bardziej usprawni komunikację z innymi częściami miasta.

Korzystaj z życia, stawiając na Młodnik

By korzystać z życia na Sołtysowicach, trzeba jeszcze znaleźć odpowiednie mieszkanie – np. takie, jakie są dostępne w ofercie Archicomu. Projektując Młodnik, zadbał o sprawdzone już przez tysięcy wrocławian układy mieszkań, które spełniają największe wymagania. Kuchnia oddzielna lub otwarta na salon z gośćmi, duże i dobrze dopasowane okna zapewniające optymalną ilość światła, a do tego przestronne tarasy – w sam raz, by cieszyć się z dobrego wyboru zarówno przy porannej kawie, jak i przy wieczornej lampce wina.
fot. investphoto.pl
Wrocławski deweloper zadbał też o komfort życia na osiedlu. Spokój i bezpieczeństwo zapewniają ogrodzenie oraz monitoring. Wolny czas można spędzić na placu zabaw z dziećmi albo na siłowni zewnętrznej. A wyznaczona strefa grillowania sprzyja nawiązywaniu nowych relacji i zacieśnianiu sąsiedzkich więzi – dzięki temu można utwierdzić się w przekonaniu, że trafiło się w odpowiednie miejsce.
Kompleksowa obsługa dewelopera obejmuje pomoc w wyborze mieszkania oraz przeprowadzenie przez proces kredytowy krok po kroku.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Przy ulicy Krzywoustego powstanie nowy aparthotel [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska zostanie wybudowany nowy aparthotel. Obiekt powstanie przy ul. Krzywoustego...
Tarcza która wydrąży tunele kolejowe łączące stacje Łódź Fabryczną z Łódź Kaliską jest już w komorze startowej [ZDJĘCIA]
Pierwsze elementy dużej maszyny do drążenia kolejowych tuneli łączących Łódź Fabryczną oraz Łódź Kal...
Warszawa: Na Bemowie powstaje Osiedle Lumea [WIZUALIZACJE]
Bouygues Immobilier Polska przy ulicy Batalionów Chłopskich na warszawskim Bemowie zrealizuje swój n...
Działka obok Stadionu Miejskiego sprzedana. Wiemy już co na niej powstanie
Gmina Wrocław sprzedała kolejną nieruchomość. Tym razem chodzi o działkę zlokalizowaną przy alei Ślą...
Infobip stawia na Katowice. Rozbuduje swoje centrum inżynieryjne
Międzynarodowa firma informatyczna Infobip podjęła decyzję o otwarciu w Katowicach centrum badawczo-...
Jak postępują prace na budowie TAT na Nowy Dwór? [FILM + ZDJĘCIA]
Po raz kolejny odwiedziliśmy budowę trasy autobusowo-tramwajowej (TAT), która połączy centrum Wrocła...
Kraków: Ruszyła budowa osiedla Viva Piast [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski, przy ulicy Piasta kołodzieja ruszyła budowa Viva Piast - najnowszej inwestycji...
Cavatina ruszyła z realizacją I etapu kompleksu Quorum we Wrocławiu [NOWE WIZUALIZACJE]
Cavatina ruszyła z realizacją największego projektu typu mixed-use we Wrocławiu. Nowoczesny kompleks...
Trwa budowa osiedla Nowa 5 Dzielnica w Krakowie [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski przy zbiegu ulic Wrocławskiej i Racławickiej w dzielnicy Krowodrza powstaje now...
Kolejne lata mają być rekordowe dla rynku powierzchni biurowych w Katowicach
Na koniec września 2020 roku całkowite istniejące zasoby powierzchni biurowej w Katowicach wyniosły...