Zabytkowa famuła Poznańskiego przy ul. Ogrodowej w Łodzi zostanie wyremontowana Materiały prasowe

Zabytkowa famuła Poznańskiego przy ul. Ogrodowej w Łodzi zostanie wyremontowana

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny zabytkowy, przedwojenny kompleks w Łodzi zostanie wyremontowany. Dawny dom robotniczy – famuła Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 24 za ok. 100 mln zł zmieni się w wielofunkcyjny obiekt z biurami i lokalami użytkowymi, hostelem oraz częścią mieszkalną.

Początkowo inwestor – Łódzka Spółka Infrastrukturalna szukała partnera do realizacji tej dużej i kosztownej inwestycji. Remont miał być zrealizowany w formule partnerstwa prywatno-publicznego, ale negocjacje z zainteresowanymi nie przyniosły zadowalających rezultatów.

W związku z tym ŁSI samodzielnie zmodernizuje monumentalny dawny dom robotniczy przy ul. Ogrodowej 24. Przetarg na wykonawcę remontu ma zostać ogłoszony we wrześniu, a prace powinny rozpocząć się w 2023 r.

– Podpisaliśmy już umowę na wykonanie nowych kosztorysów inwestorskich, bo ostatnie są sprzed 1,5 roku i są już nieaktualne. Chcemy poznać aktualne koszty remontu, żeby zdecydować, na jaki zakres możemy się zdecydować. Wiadomo, że ceny materiałów budowlanych drastycznie ostatnio wzrosły – mówi Mariusz Łysio, dyrektor strategii i rozwoju w ŁSI.

Spółka posiada już gotową dokumentację inwestycji, łącznie z aktualnym pozwoleniem na budowę, więc remont będzie mógł się rozpocząć, gdy tylko uda się wyłonić wykonawcę.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Co powstanie w famule z ul. Ogrodowej po remoncie?

Odnowiona Ogrodowa 24 ma zaoferować na parterze 14 lokali użytkowych (w tym cztery dla gastronomii), które wynajęte zostaną łódzkim przedsiębiorcom i restauratorom. Będzie też 58 mieszkań oraz obsługiwany przez aplikację mobilną hostel z 41 pokojami na wynajem. Na powierzchnie biurowe zarezerwowano trzy kondygnacje budynku od strony ul. Ogrodowej. W części tej przestrzeni być może powstaną elastyczne biura serwisowane.

REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Będzie ekologicznie

ŁSI kładzie duży nacisk na ekologię obiektu. Poza bogatą roślinnością, która pojawi się między budynkami oraz na nich (kwietne łąki, drzewa, trawniki rekreacyjne, zielone dachy i ściany, ogród deszczowy).

Ogrodowa 24 ma posiadać wydajną instalację fotowoltaiczną zapewniającą zasilanie obiektu, instalację do odzysku wody szarej, zbiornik wody deszczowej, ekologiczny system wspomagania ogrzewania z rekuperacją (odzyskiem energii cieplnej z wentylacji) i instalację ograniczającą zużycie wody w toaletach.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA