AFI Europe i Echo Investment S.A. będą wspólnie rozwijały część komercyjną projektu Towarowa 22 w Warszawie Echo Investment S.A.

AFI Europe i Echo Investment S.A. będą wspólnie rozwijały część komercyjną projektu Towarowa 22 w Warszawie

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Grupa Inwestycyjna AFI Europe kupiła 70 proc. udziałów w części komercyjnej projektu Towarowa 22 w Warszawie. Razem z Echo Investment S.A. będzie rozwijać część komercyjną tego projektu, który zostanie zrealizowany w samym sercu dzielnicy Wola.

Echo Investment S.A. samodzielnie będzie inwestorem części mieszkaniowej oraz deweloperem całej inwestycji. Transakcja zostanie zawarta po spełnieniu kilku warunków biznesowych oraz zgody urzędu antymonopolowego.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Echo Investment przy realizacji tak ważnego, przełomowego projektu w sercu tętniącego życiem centrum Warszawy. Mocno wierzymy w polską gospodarkę, a projekt Towarowa 22 znacząco zwiększy działalność inwestycyjną i obecność AFI Europe w Polsce – mówi Avi Barzilay, prezes AFI Europe.

Echo Investment S.A.
Echo Investment S.A.
Echo Investment S.A.
Echo Investment S.A.

– Towarowa 22 to najbardziej atrakcyjny teren inwestycyjny w Warszawie. Cieszymy się z pozyskania renomowanego partnera, z którym stworzymy tu doskonale zorganizowany kwartał miejski. Idea tworzenia ‘destinations’, miejsc, które przyciągają ludzi, jak pobliskie Browary Warszawskie, doskonale wpisuje się w potrzeby miast i ich społeczności. Jest również atrakcyjna dla najemców biur i sklepów, przyszłych mieszkańców, a także inwestorów – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Towarowa 22 to teren inwestycyjny o powierzchni 6,5 ha, który mieści się w samym sercu warszawskiej Woli, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Znajdowały się tu dawne zakłady poligraficzne oraz centrum handlowe. Działka jest przeznaczona pod zabudowę wielofunkcyjną. Centralnym punktem inwestycji, która tu powstanie w przyszłości, będzie park miejski z modernistycznym pawilonem Domu Słowa Polskiego.

REKLAMA
Echo Investment S.A.
Echo Investment S.A.
Echo Investment S.A.
Echo Investment S.A.

AFI Europe jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Portfel projektów i nieruchomości AFI Europe obejmuje parki biznesowe i kompleksy biurowe, centra handlowe i nieruchomości handlowe, a także projekty mieszkaniowe i wielofunkcyjne. AFI Europe ma siedzibę w Holandii i działa w Polsce, Czechach, Rumunii, Serbii, Bułgarii i na Łotwie. AFI Europe należy do AFI Properties, izraelskiej spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

fot. Jan Augustynowski
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Towarowa 22

Towarowa 22

Dostępna powierzchnia: 30650 m2
 • status budynku: planowany
 • dostępność: Q1 2025
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Outstanding
 • czynsz wywoławczy: 22.00 EUR
 • minimalny okres najmu (w latach): 7
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/200
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 153
 • światłowód
 • monitoring
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna