DODAJ

W zabytkowym dawnym spichlerzu przy Księcia Witolda niedługo mają zacząć powstawać biura

Mieszkania i domy / Wrocław
W zabytkowym dawnym spichlerzu
Mariusz Bartodziej
2017-08-30 16:06:47
Właściciel nieruchomości, spółka i2 Development, złożył 28 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50 we Wrocławiu.

O planowanym rozpoczęciu prac informowaliśmy już w marcu.

Teraz inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Dokładna nazwa zamierzenia to "budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i handlem w parterze oraz przebudowa budynku dawnego magazynu portowego na funkcję usługowo-handlowo-biurową".

Za projekt odpowiada Arkadiusz Chamielec z należącej do tej grupy deweloperskiej pracowni architektonicznej.

fot.


Mieszkania, biura i usługi


Spółka i2 Development wiosną 2015 roku za ponad 11 mln złotych kupiła zespół budynków z zabytkowym dawnym spichlerzem przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50.

O szczegółach planowanej w tym miejscu inwestycji mówił w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes firmy.

W zabytkowym spichlerzu piwnica z parterem będzie usługowa, a wyżej powstaną biura. To będzie świetny budynek biurowy – połączenie historii z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi – wyjaśniał Misztal.

Z kolei w nowo wybudowanym budynku znajdą się mieszkania. Zgodnie z deklaracjami dewelopera, nie będzie on tak wysoki jak obiekty stojące po przeciwnej stronie ulicy (czyli m.in. Odra Tower).

Jak wynika z raportu giełdowego spółki, łącznie przy ulicy Księcia Witolda powstanie 16 171 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej: 214 mieszkań, 39 lokali usługowych i dodatkowo przewidziano możliwość aranżacji około 21 lokali biurowych.

Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2018 roku.

fot.