DODAJ

Na Kowalach możemy spodziewać się kolejnych osiedli

Wrocław
Na Kowalach możemy spodziewać
Mariusz Bartodziej
2017-12-29 17:27:08
Miasto sprzedało za blisko dwa miliony złotych dwie sąsiednie nieruchomości przy ulicy Tczewskiej. Prawdopodobnie powstaną na nich nowe osiedla domów jednorodzinnych.

Licytacja terenu przy ul. Tczewskiej 18-28 odbyła się 29 listopada z ceną wywoławczą w wysokości 850 tys. zł. Osoba fizyczna, prowadząca wrocławską firmę Dom Kredytowy Immofinance, zapłaciła za działkę o powierzchni 4237 mkw. 969 tys. zł. Plan miejscowy przewiduje utworzenie na niej zabudowy jednorodzinnej w układzie wolnostojącym lub bliźniaczym, obiektów usługowych, opieki nad dzieckiem bądź parkingu.

UM Wrocławia


Sąsiednie działki o numerach 67/4 i 80/4, o łącznej powierzchni 2960 mkw., magistrat sprzedał 27 października. Kupił je inny prywatny inwestor, który jako jedyny przystąpił do przetargu. Zapłacił 828,2 tys. zł, przebijając cenę wywoławczą o 8,2 tys. zł. Przeznaczenie tych działek jest identyczne jak poprzednich, z dodaniem mieszkań towarzyszących. Obie nieruchomości oddziela działka nr 80/3, będąca własnością gminy.

UM Wrocławia


W planach duże osiedle na Kowalach


Przedstawicielka spółki Terceira Sp. z o.o. złożyła 23 listopada wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji planowanej przy al. Brücknera 25-43. Ma tam powstać zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi, towarzyszącą infrastrukturą oraz usługami w parterze. Łączna powierzchnia działek, będących własnością Gminy z wieczystym użytkowaniem, numer 93/1, 93/2, 93/3, 93/4, 93/5, 93/6, 93/7, 93/8, 93/11, 93/13, 94, 188/1, 191/1, 191/2 oraz 192 wynosi około 1,4 hektara.

UM Wrocławia


Prezydent miasta zawiadomił 5 grudnia o wszczęciu postępowania.

Terceira Sp. z o.o. jest zależna od Fabryki Mebli Forte S.A., która ma swój sklep w Centrum Polonia. Oprócz niego, znajdują się tam jeszcze Jysk i kilka innych placówek handlowych z meblami, drzwiami, czy oświetleniem.

Przedstawicielka inwestora nie zdradza szczegółów zamierzenia ani nie odpowiada, czy znajdujące się na działkach obiekty zostaną wyburzone, by mogły w ich miejsce powstać mieszkania.

Plany inwestycyjne spółki Terceira są jeszcze zbyt odległe i na zbyt wczesnym etapie, aby zarząd widział możliwość ich publikacji – mówiła Anna Wilczyńska, prezes zarządu Terceira Sp. z o.o. i prokurent w Fabryce Mebli Forte.

Dodawała, że informacji o swoim zamierzeniu udzielą najwcześniej za rok.

Miał stanąć biurowiec


Inwestor wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę dla przedsięwzięcia "Budynek usługowy z dominującą funkcją biurową i nieuciążliwymi usługami w parterze takimi jak: usługi gastronomiczne, medyczne, finansowe, sportowe, rekreacyjne, oświatowe, inne usługi drobne oraz handel; garażami podziemnymi i towarzyszącą infrastrukturą techniczną". Inwestycja miała powstać w miejscu Centrum Polonia.