DODAJ

Ponad dwadzieścia budynków wielorodzinnych ma stanąć na Muchoborze Wielkim

Mieszkania i domy / Wrocław
Ponad dwadzieścia budynków wielorodzinnych
Mariusz Bartodziej
2018-01-13 14:30:23
Pomiędzy ulicami Gagarina i Kunickiego, blisko Podolskiej, prawdopodobnie powstanie ogromne osiedle. Inwestorem jest spółka z Krakowa.

Pełnomocnik firmy Grota-Roweckiego Project Development Sp. z o.o. złożył 4 stycznia wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji przy ul. Kunickiego/Gagarina. Proces administracyjny ruszył tydzień później.

Projekt zakłada budowę dwuetapowego osiedla z garażami podziemnymi, elementami infrastruktury technicznej i zagospodarowania terenu. W ramach pierwszego etapu deweloper wybuduje dziesięć budynków wielorodzinnych, a w ramach drugiegodwanaście.

Inwestycja powstanie na działce nr 2 o powierzchni prawie 3,4 ha. Teren jest własnością skarbu państwa z wieczystym użytkowaniem. Tuż obok znajduje się staw.

UM Wrocławia


Związek z ogólnopolską firmą budowlaną

To będzie pierwsze przedsięwzięcie budowlane krakowskiej spółki Grota-Roweckiego Project Development. Członkowie jej zarządu pełnią tę samą funkcję jeszcze w kilku przedsiębiorstwach, w tym Balice Project Development Sp. z o.o., Sołtysowska Project Development, czy Senatorska Project Development. W dodatku dwaj z nich, Ferreira Oliveira Antonio Martinho oraz Machado Ribeiro Da Silva Paulo Jorge, są w zarządzie Mota-Engil Central Europe S.A. z siedzibą w Krakowie.

To ogólnopolska firma budowlana, która funkcjonuje od 1997 roku. Działa w branży drogowej, mostowej, kolejowej, utrzymania dróg, kopalnianej, a do tego zajmuje się utrzymaniem dróg, pracami elektroenergetycznymi i nieruchomościami.

We Wrocławiu zrealizowała m.in. osiedle Amarelo na Wojszycach przy ulicy Jana Lechonia. W każdym z trzech budynków znajdują się trzy kondygnacje mieszkalne. W sumie jest dostępnych 87 lokali o metrażach od 35 do 80 mkw. Mieszkańcy mają do dyspozycji również podziemny garaż, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie do przechowywania rowerów i wózków.

fot. investphoto.pl


fot. Jan Augustynowski


Po sąsiedzku otwarty N-Park i supermarkety

Po zachodniej stronie działki, na której krakowska spóła planuję inwestycję mieszkaniową, Grupa Napollo otwarła w listopadzie N-Park. To pierwszy tego typu park handlowy we Wrocławiu. Przy Gagarina 27 znajdują się sklepy takich marek jak Rossmann, Pepco, Kakadu, Bacówka Towary Tradycyjne oraz Fitness Academy. Powierzchnia najmu obiektu wynosi 2,6 tys. mkw.

Po sąsiedzku są otwarte także dwa supermarkety: Lidl i Biedronka.

mat. inwestora